Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Large Scale 1/5 v Ostravě

Dne 25.8.2007 proběhl na Ostravském autodromu závod MČR modelů 1:5 v kategoriích Touring cars a ECO. Domovský klub RC CAR Ostrava neponechal nic náhodě a na tento jedinečný a prestižní závod se opravdu připravil. Byla provedena oprava trati, aby splňovala náročná pravidla seriálu Mistrovství České republiky, příprava okolních ploch, kde bylo vytvořeno zázemí pro závodníky. Chtěl bych zdůraznit, že po dlouhé době se závody MČR v této kategorii Large Scale 1:5 jely jinde než ve Slavkově.

Počasí, které bylo celý týden velmi proměnlivé, se nakonec umoudřilo a umožnilo pořadatelům vyčistit asfaltovou dráhu. Závodníci se začali sjíždět již ve čtvrtek, aby využili možnost tréningu na nové dráze, kde doposud nikdy nejezdili. Dráha až do závodu byla v neustále permanenci. Nikdo si nechtěl nechat ujít možnost natrénovat optimální stopu. Složitost jízdy na této dráze je dána tím, že je velmi klikatá a povrch dráhy není ideálně rovný. Avšak vzato z druhé strany, podmínky byly pro všechny stejné a závodníci jezdící MČR si musí poradit se vším.

Samotné závody probíhaly přesně dle pravidel MČR a již zaběhlého harmonogramu. Byla provedená technická přejímka modelů a následně zahájen rozpravou závod. Nejprve kvalifikační rozjížďky a dále pak semifinálové a finálové jízdy.

V kategorii modelů 1:5 ECO své kvality předvedl Petr Fráňa, který sváděl nelítostný boj o umístění nejen v tomto závodě, ale v celém seriálu s Tomášem Kubicou a Lukášem Zemanem. Díky svému zaslouženému vítězství v tomto závodě se stal i novým mistrem České republiky pro rok 2007, neboť již nemůže byt bodově dostihnut. Je potěšitelné, že tento závodník jezdí za hostitelský klub RC CAR Ostrava.

V kategorii Touring cars se na prvním místě hned od počátku usadil Aleš Bayer z ARC Slavkov, který z důvodu absence svého bratra Martina Bayera a Martina Patera neměl konkurenci. Velmi strhující soubor však svedli závodnici o druhé a třetí místo. Po technické poruše modelu Tomáše Rajduse nakonec druhé místo získal nestárnoucí František Fráňa a třetí dojel Josef Kolařík, oba rovněž z RC CAR Ostrava.


5.zavod MČR 2007 konečné výsledky :
Kategorie: MČR 1:5 Cestovní vozy [TC]
1 BAYER Aleš,   Auto RC Slavkov
2 FRÁŇA František, RC Car Ostrava
3 KOLAŘIK Josef,  RC Car Ostrava
4 MAREK Martin,  Auto RC Slavkov
5 RAJDUS Tomáš,  RC Car Ostrava
6 FRÁŇA Petr,   RC Car Ostrava
7 MAREK Tomáš,   Auto RC Slavkov
Kategorie: MČR 1:5 Eko [EKO]
1 FRÁŇA Petr,   RC Car Ostrava
2 KUBICA Tomáš,  RC Car Ostrava
3 ZEMAN Lukáš,  1.PTS Táborník
4 MAREK Tomáš,  Auto RC Slavkov
5 HÁJEK Karel,  RC Hobbyland Č.Budějovice
6 BAYER Dušan,  Auto RC Slavkov
7 DOSPÍŠIL, Tomáš Auto RC Slavkov
8 MARHOUN, Martin RC Hobbyland Č.Budějovice
9 MAREK Martin,  Auto RC Slavkov
10 KUREČKA Ludvík, JK Cars Team
11 MACEJÍK Jan,  Auto RC Slavkov
12 NOWOK Zbyněk,  Auto RC Slavkov
13 HOŠEK Miroslav, RC Car Ostrava
14 ZAHAROWSKI Ivo, RC Car Ostrava

Závodu přihlíželo mnoho diváků, kteří si pravidelně pořádané závody na tomto Autodromu velmi oblíbili. Závodům přihlížel i samotný náměstek Primátora města Ostravy Vojtěch Mynář.

Organizace a i samotné závody dopadly na výbornou a už se těšíme na další ročník a doufáme, že klubu RC CAR Ostrava bude opět přidělen nejméně jeden závod MČR 2008. Samozřejmě jak se říká „neusneme na vavřínech“ a celý areál budeme dále vylepšovat. Hlavní rezervy vidíme v zázemí pro závodníky a dokončení tribuny. Potěšitelná je skutečnost ,že řady členů RC CAR Ostrava se neustále rozšiřují a hlavně o mladé členy.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport