Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Moravskoslezský pohár

8. závod Moravskoslezského poháru 31.března a 1.dubna 2007 EP
a vyhlášení celkových výsledků seriálu

Ve dnech 31.3.2007 a 1.4.2007 proběhl na výstavišti Černá louka v Ostravě, závěrečný, 8. závod Moravskoslezského poháru modelů s EP v měřítku 1:10 a 1:18. Opětovně došlo k rozdělení obou kategorií a bylo změněno místo a datum pořádání neboť se rozdělení osvědčilo a bylo využito pořádání 10.ročníku výstavy Cestovního ruchu, jejichž součástí byla i expozice Hobby a Volný čas.

Dráha byla netradičně koncipována mezi prodejní stánky ve výstavním pavilónu, pro zvýšení atraktivity byla postavena tak, že se využily netradiční stavební prvky jako kruhový objezd a skoky mimo dráhu. Množství návštěvníků neustále sledovaly jízdy modelů a prodejci nabízeli tyto modely ke koupi. Součásti expozice byly vystavené modely letadel, lodí, aut, velkou oblibu si získaly modely lokomotiv. Modelářské kluby využily této příležitosti ke své propagaci a předvedení skutečných závodů.

Závody probíhaly klasickým způsobem, první den soutěžili závodníci v kategoriích ECO 1:18 a TRUCK OPEN , druhý den pak v kategoriích STOCK a OPEN.

Časomíra fungovala bez nejmenších problémů, závodnici se k sobě chovali vcelku ohleduplně, za zmínku stojí finálové jízdy skupiny OPEN, kdy si to o první místo rozdali „ostřílený závodník“ Tomáš Kubica a „nadějný“ Jakub Zamarský, oba z RC Car Ostrava. Oba závodníci měli stejně vybavené modely Xray T2 007 se střídavým pohonem LRP X11 4,5Z, takže jejich možnosti byly stejné. Souboj se odehrával ve sportovním duchu a byl dramatický do posledního okamžiku. Nakonec vyhrál Jakub Zamarský, který prokazoval vzestupnou formu a závod od závodu podával lepší výsledky.

V kategorii OPEN bylo pořadí :

1. Jakub Zamarský
2. Tomáš Kubica
3. Ondřej Vícha


V kategorii STOCK bylo pořadí :

1. Martin Páter
2. Kratochvíl Karel
3. Švec Vlastimil


V kategorii 1:18 ECO bylo pořadí :

1. Karel Kratochvíl
2. Pavel Rajdus
3. Martin Páter

V kategorii 1:18 TRUCK OPEN bylo pořadí :

1. Petr Dočekal
2. Jakub Zamarský
3. Martin Páter

Vyhlášení výsledků Moravskoslezského poháru zimní část 2006/2007

Vyhlášení výsledků proběhlo dne 10.4.2007 v 18 hodin v restauraci MINIUNI na výstavišti na Černé louce u dráhy RC Car Ostrava . Vyhlášeny byly 4 kategorie dle modelů:

1/ 1:10 OPEN
1. Jakub Zamarský
2. Jan Žáček
3. Ondřej Vícha

2/ 1:10 STOCK
1. Karel Kratochvíl
2. Jan Košík
3. Martin Páter

3/ 1:18 ECO
1. Karel Kratochvíl
2. Pavel Melicher
3. Jakub Zamarský

4/ 1:18 TRUCK OPEN
1. Jakub Zamarský
2. Jiří Kubánek
3. Pavel Melicher

První tři závodníci, bez rozdílu věku ve všech kategoriích, obdrželi poháry.

Vyhlášení kategorií 1:18 provedl regionální prodejce Tomáš Rajdus, který rovněž sponzoroval poháry a věcné ceny.

Vyhlášení kategorií 1:10 provedl regionální prodejce Rostislav Kohut, který společně s Astra spol. s.r.o sponzoroval poháry a hodnotné věcné ceny od Kyosho a podvozky XXXS od Team Losi.

Závěrem lze říci, že se celá zimní část Moravskoslezského poháru velmi vydařila a ukázala, že možnost další spolupráce mezi kluby je reálná. Jednotlivé kluby mají své seriály na letní sezonu, např. JK Cars Team pořádá oblíbený Skřípovský pohár Off road pro buggy a MT, RC Car Ostrava pořádá MSP ve všech kategoriích a Autoklub Frýdek – Místek Cen Cup a letos poprvé LOSI Cup rovněž ve všech kategoriích. Jak dopadne společná příprava letní části už záleží jen na další domluvě a vzájemné toleranci ze strany všech kompetentních funkcionářů.

Další informace lze získat na www stránkách RC CAR Ostrava na adrese www.rccarostrava.cz a Autoklubu Frýdek – Místek na adrese www.kyoshoshop.cz

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport