Moravskoslezský pohár

Láďa Vašnovský

<div align=“center“><b>8. závod Moravskoslezského poháru 31.března a 1.dubna 2007 EP<br>a vyhlášení celkových výsledků seriálu</b></div>
<br>
<p>Ve dnech 31.3.2007 a 1.4.2007 proběhl na výstavišti Černá louka v Ostravě, závěrečný, 8. závod Moravskoslezského poháru modelů s EP v měřítku 1:10 a 1:18. Opětovně došlo k rozdělení obou kategorií a bylo změněno místo a datum pořádání neboť se rozdělení osvědčilo <!– separe –> a bylo využito pořádání 10.ročníku výstavy Cestovního ruchu, jejichž součástí byla i expozice Hobby a Volný čas.
</p>
<p>Dráha byla netradičně koncipována mezi prodejní stánky ve výstavním pavilónu, pro zvýšení atraktivity byla postavena tak, že se využily netradiční stavební prvky jako kruhový objezd a skoky mimo dráhu. Množství návštěvníků neustále sledovaly jízdy modelů a prodejci nabízeli tyto modely ke koupi. Součásti expozice byly vystavené modely letadel, lodí, aut, velkou oblibu si získaly modely lokomotiv. Modelářské kluby využily této příležitosti ke své propagaci a předvedení skutečných závodů.
</p>
<p>Závody probíhaly klasickým způsobem, první den soutěžili závodníci v kategoriích ECO 1:18 a TRUCK OPEN , druhý den pak v kategoriích STOCK a OPEN.
</p>
<p>Časomíra fungovala bez nejmenších problémů, závodnici se k sobě chovali vcelku ohleduplně, za zmínku stojí finálové jízdy skupiny OPEN, kdy si to o první místo rozdali &#8222;ostřílený závodník&#8220; Tomáš Kubica a &#8222;nadějný&#8220; Jakub Zamarský, oba z RC Car Ostrava. Oba závodníci měli stejně vybavené modely Xray T2 007 se střídavým pohonem LRP X11 4,5Z, takže jejich možnosti byly stejné. Souboj se odehrával ve sportovním duchu a byl dramatický do posledního okamžiku. Nakonec vyhrál Jakub Zamarský, který prokazoval vzestupnou formu a závod od závodu podával lepší výsledky.
2. Jakub Zamarský<br>
<div align=“center“><b>Vyhlášení výsledků Moravskoslezského poháru zimní část 2006/2007</b></div><br>
<p>Vyhlášení výsledků proběhlo dne 10.4.2007 v 18 hodin v restauraci MINIUNI na výstavišti na Černé louce u dráhy RC Car Ostrava . Vyhlášeny byly 4 kategorie dle modelů:</p>
3. Pavel Melicher</p>
<p>První tři závodníci, bez rozdílu věku ve všech kategoriích, obdrželi poháry.
</p>
<p>Vyhlášení kategorií 1:18 provedl regionální prodejce Tomáš Rajdus, který rovněž sponzoroval poháry a věcné ceny.</p>
<p>Vyhlášení kategorií 1:10 provedl regionální prodejce Rostislav Kohut, který společně s Astra spol. s.r.o sponzoroval poháry a hodnotné věcné ceny od Kyosho a podvozky XXXS od Team Losi.</p>
<p>Závěrem lze říci, že se celá zimní část Moravskoslezského poháru velmi vydařila a ukázala, že možnost další spolupráce mezi kluby je reálná. Jednotlivé kluby mají své seriály na letní sezonu, např. JK Cars Team pořádá oblíbený Skřípovský pohár Off road pro buggy a MT, RC Car Ostrava pořádá MSP ve všech kategoriích a Autoklub Frýdek &#8211; Místek Cen Cup a letos poprvé LOSI Cup rovněž ve všech kategoriích. Jak dopadne společná příprava letní části už záleží jen na další domluvě a vzájemné toleranci ze strany všech kompetentních funkcionářů.</p>
<p>Další informace lze získat na www stránkách RC CAR Ostrava na adrese www.rccarostrava.cz a Autoklubu Frýdek &#8211; Místek na adrese www.kyoshoshop.cz</p>