Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Moravskoslezský pohár

8. závod Moravskoslezského poháru 31.března a 1.dubna 2007 EP
a vyhlášení celkových výsledků seriálu

Ve dnech 31.3.2007 a 1.4.2007 proběhl na výstavišti Černá louka v Ostravě, závěrečný, 8. závod Moravskoslezského poháru modelů s EP v měřítku 1:10 a 1:18. Opětovně došlo k rozdělení obou kategorií a bylo změněno místo a datum pořádání neboť se rozdělení osvědčilo a bylo využito pořádání 10.ročníku výstavy Cestovního ruchu, jejichž součástí byla i expozice Hobby a Volný čas.

Dráha byla netradičně koncipována mezi prodejní stánky ve výstavním pavilónu, pro zvýšení atraktivity byla postavena tak, že se využily netradiční stavební prvky jako kruhový objezd a skoky mimo dráhu. Množství návštěvníků neustále sledovaly jízdy modelů a prodejci nabízeli tyto modely ke koupi. Součásti expozice byly vystavené modely letadel, lodí, aut, velkou oblibu si získaly modely lokomotiv. Modelářské kluby využily této příležitosti ke své propagaci a předvedení skutečných závodů.

Závody probíhaly klasickým způsobem, první den soutěžili závodníci v kategoriích ECO 1:18 a TRUCK OPEN , druhý den pak v kategoriích STOCK a OPEN.

Časomíra fungovala bez nejmenších problémů, závodnici se k sobě chovali vcelku ohleduplně, za zmínku stojí finálové jízdy skupiny OPEN, kdy si to o první místo rozdali „ostřílený závodník“ Tomáš Kubica a „nadějný“ Jakub Zamarský, oba z RC Car Ostrava. Oba závodníci měli stejně vybavené modely Xray T2 007 se střídavým pohonem LRP X11 4,5Z, takže jejich možnosti byly stejné. Souboj se odehrával ve sportovním duchu a byl dramatický do posledního okamžiku. Nakonec vyhrál Jakub Zamarský, který prokazoval vzestupnou formu a závod od závodu podával lepší výsledky.

V kategorii OPEN bylo pořadí :

1. Jakub Zamarský
2. Tomáš Kubica
3. Ondřej Vícha


V kategorii STOCK bylo pořadí :

1. Martin Páter
2. Kratochvíl Karel
3. Švec Vlastimil


V kategorii 1:18 ECO bylo pořadí :

1. Karel Kratochvíl
2. Pavel Rajdus
3. Martin Páter

V kategorii 1:18 TRUCK OPEN bylo pořadí :

1. Petr Dočekal
2. Jakub Zamarský
3. Martin Páter

Vyhlášení výsledků Moravskoslezského poháru zimní část 2006/2007

Vyhlášení výsledků proběhlo dne 10.4.2007 v 18 hodin v restauraci MINIUNI na výstavišti na Černé louce u dráhy RC Car Ostrava . Vyhlášeny byly 4 kategorie dle modelů:

1/ 1:10 OPEN
1. Jakub Zamarský
2. Jan Žáček
3. Ondřej Vícha

2/ 1:10 STOCK
1. Karel Kratochvíl
2. Jan Košík
3. Martin Páter

3/ 1:18 ECO
1. Karel Kratochvíl
2. Pavel Melicher
3. Jakub Zamarský

4/ 1:18 TRUCK OPEN
1. Jakub Zamarský
2. Jiří Kubánek
3. Pavel Melicher

První tři závodníci, bez rozdílu věku ve všech kategoriích, obdrželi poháry.

Vyhlášení kategorií 1:18 provedl regionální prodejce Tomáš Rajdus, který rovněž sponzoroval poháry a věcné ceny.

Vyhlášení kategorií 1:10 provedl regionální prodejce Rostislav Kohut, který společně s Astra spol. s.r.o sponzoroval poháry a hodnotné věcné ceny od Kyosho a podvozky XXXS od Team Losi.

Závěrem lze říci, že se celá zimní část Moravskoslezského poháru velmi vydařila a ukázala, že možnost další spolupráce mezi kluby je reálná. Jednotlivé kluby mají své seriály na letní sezonu, např. JK Cars Team pořádá oblíbený Skřípovský pohár Off road pro buggy a MT, RC Car Ostrava pořádá MSP ve všech kategoriích a Autoklub Frýdek – Místek Cen Cup a letos poprvé LOSI Cup rovněž ve všech kategoriích. Jak dopadne společná příprava letní části už záleží jen na další domluvě a vzájemné toleranci ze strany všech kompetentních funkcionářů.

Další informace lze získat na www stránkách RC CAR Ostrava na adrese www.rccarostrava.cz a Autoklubu Frýdek – Místek na adrese www.kyoshoshop.cz

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport