Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

I. závod MČR E 1:10 Buggy


Násedující den po GP Třebíč 1/10E tedy 2.4.2006 si dali dostaveníčko v hale v Okříškách "buggynáři". Jel se tu první závod MČR E 1:10 Buggy. Ve dvou kategoriích BUGGY 2WD + 4WD a TRUCK 2WD + 4WD. Dráha postavená pro cestovní vozy z předešlého dne doznala několika menších úprav zvláště v prvních dvou zatáčkách po rovince a byla osazena několika překážkami. Začátek rovinky byl zpestřen velkým skokem na který bylo třeba najíždět zcela přesně, ke konci rovinky bylo naskládáné pole z poklic, které dělalo problém zvláště nízko posazeným buggynám. Dále následoval rošt z "půlkuláků" pokrytý kobercem, v ostatních částech trati byly rozesety další větší či menší skoky. Myslím, že na začátek sezóny byla postavena poměrně technická trať.

Do rozjížděk byli závodníci rozděleni do čtyř skupin, dvě skupiny truck a dvě buggy, tak aby každý mohl zajet co nejlepší kvalifikační čas z zajistil si co nejlepší postavení na startu finále. Při rozpravě byly předsedou sekce E 1:10 BUGGY Vladimírem Muffem ve zkratce připomenuta pravidla a sankce za vyhybání se překážkám nebo zkrácení tratě. A začalo se závodit.

Na trať vyjely nejdříve trucky, největší pozornost si zasloužil výborně jezdící Robert Romer, který nastoupil jen ke dvěma rozjížďkám druhé a čtvrté přesto si s přehledem zajistil pole-position před Petrem Martínkem a Janem Kryllem jun.

V kategorii buggy byla situace vyrovnanější o TQ bojovalo hned pět jezců: Tomáš Knopp, Jiří Mára jun. Filip Romer jun., Erik Muff a Jirka Opl. Bohužel Jirka Opl se musel vzdát tohoto boje neboť při nasazování nešťastně došlápl na buggynu Pavla Krylla a upadl a při tom si bolestivě poranil pravou ruku. Jak jsem se později dozvěděl tak má Jirka ruku zlomenou - přejeme brzké uzdravení. TQ po čtyřech rozjížďkách vybojoval Erik Muff.

Pole position:
- BUGGY 2WD + 4WD - Erik Muff RC - BENGII PŘÍBRAM
- TRUCK 2WD + 4WD - Robert Romer RC - BENGII PŘÍBRAM

Finále truck bylo celkem hladkou záležitostí Roberta Romera, který vyhrál všechna tři finále před vždy druhým Petrem Martínkem, třetí místo si zabezpečil Jan Kryll jun.

Finále buggy bylo od začátku nesmlouvavým bojem první finále vyhrál Jiří Mára ovšem druhé a třetí vyhrál Erik Muff a zajistil si tak celkové vítěztví druhý skončil Jiří Mára a třetí sice rychlý, ale chybující Filip Romer jun. Tomáš Knopp, který určitě měl v tomto závodě na stupně vítězů musel pro poruchu své buggy ze závodu po prvním finále odstopit.

Vítězové kategorií:
- BUGGY 2WD + 4WD - Erik Muff RC - BENGII PŘÍBRAM
- TRUCK 2WD + 4WD - Robert Romer RC - BENGII PŘÍBRAM
- JUNIOR TRUCK 2WD + 4WD- Jan Kryll RC autoklub Praha

Celkové výsledky nelezente na serveru RC AČR

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport