Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Hanácký pohár 2005 - kat. Hobby

Masters.cz
Ilustrační foto ze závodů

Dovolím si nyní zhodnotit průběh sezóny 2005 v kategorii Hobby při Hanáckém poháru. Na začátku byla moje inciativa a ke konci zimní sezóny 2004-2005 jsem s panem Pekařem Zdeňkem domluvil kategorii Hobby. Kategorii pro začínající a méně zkušené jezdce. Předepsané motory MIG 500 Race, popřípadě Johnson. Vše se bez problémů domluvilo a vypadalo to na hojnou účast. Protože tato kategorie je opravdu dle mého názoru nejméně nákladná. Levný motorek, volné pneu , žádná nutnost vybíraných baterií atp. I s obyčejným podvozkem se zde dá v pohodě závodit.

Na první závod se sešlo cca 9 jezdců. To mě potěšilo, ale hned na dalším účast rapidně klesla. V průběhu sezóny 2005 jezdili na závody pravidelně tito jezdci: Martin Berka a Jiří Zeman. Občas se k nim přidal pan Pekař sen., ale jen aby doplnil počet třech jezdců. Ke konci sezóny potom přibyli bratři Bábovští. Na posledním závodě se opět sešlo cca 8 jedců. Divím se, že v průběhu sezóny se nenašlo více příznivců. Přitom reklama byla myslím dostatečná a dost dopředu. On celkový počet účastníků HP byl nízký a pořadatel mluvil i o nekonání se sezóny 2006.

Nyní se věc má takto: po domluvě s panem Kořínkem to vypadá, že dojde ke sloučení HP s X Ray Challenge Morava v příštím roce. Což by mělo zvýšit účast závodníků. Přesné informace zatím samozřejmě nejsou, ale kategorie Hobby je možná ohrožena. Pokud se nenajde základna alespoň 10. jezdců (samozřejmě větší počet je lepší), tato kategorie se již nevyhlásí. Rád se v této věci opět angažuji, ale musí být předem jasná předběžná účast. Jinak to nemá cenu. Sám jezdím kategorii Standart, ale pro začátečníky to není dobrý start. Přitom si myslím, že majitelů šasi TT-01, TL-01 atp. je stále dost.

Další roli hraje místo závodů - jižní Morava. Otázkou zůstává, odkud až budou lidé ochotni přijet. Ale běžně jezdí i z Ostravy.

Proto je potřeba, má-li být kategorie Hobby zachována, vědět, kolik zájemců by pro příští rok bylo. Proto: kdo jste dočetl tyto řádky až do konce a máte k tomu co dodat, popřípadě máte zájem se příští rok účastnit v této kategorii... pište na můj e-mail . Rád si přečtu vaše názory a dle toho budu dále postupovat. Hlavně mi nepište prosím, že ježdění s MIGEM je k ničemu, nikdo z toho nic nemá atp. Vždyť začátečníků je myslím opravdu hodně a ne každý se chce vrhnout do vyšší a nákladnější kategorie.

Děkuji za případnou spolupráci.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport