Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

12-tihodinovka 17.7.2004 Blansko

Masters.cz

 

Další vítěz "12-tihodinovky"

V pořadí již pátý ročník vytrvalostního závodu RC modelů automobilů japonské firmy TAMIYA v kategorii GT Le Mans byl ve znamení dalšího nového vítěze. Týmu Bengii z Příbrami se nepodařilo zopakovat vítězství z roku 2003 i z roku 2002 a přenechal tak pomyslné žezlo dalšímu týmu, tentokrát týmu "RC Liberec" ve složení: Zdeněk Hamák, Tomáš Miler, Grof, Hubálek a mechanik Jarda Miler.

Volného pátečního tréninku se zúčastnili na blanenské RC dráze oba favorité pátého ročníku "12-tihodinovky", tým "Hobbyteam-MPM" a tým "Bengii Příbram". Oba týmy se již účastnily předešlých ročníků, kde načerpaly mnoho zkušeností a ty zúročily v přípravě na letošní ročník. Oba týmy byly složeny z velice dobrých jezdců a bylo jasné, že budou svádět urputný souboj.

Sobotní závod byl zahájen v deset hodin slavnostním losování pořadí na startu. Mladý jezdec Libor Vévoda z domácího týmu RC Blansko, vytahuje ruličku papíru, se startovním číslem 1. Startovní číslo 2 si vytahuje favorizovaný tým Hobbyteam. Vítěz, RC Liberec, startuje ze startovní pozice s číslem 5. Dobré postavení na startu je důležité, ale v délce trvání závodu 12 hodin není vůbec rozhodující. V 10:30 se jezdci schází před tribunou k měřenému tréninku na 15 minut a k nácviku ostrého startu. V 11:30 je trať uzavřena, v 11:55 se jezdci opět schází na startovním roště, tentokrát k ostrému startu do V. ročníku vytrvalostního závodu " 12-tihodinovka". Se zvony na radnici odbíjející dvanáctou hodinu dochází z úst prezidentky RC autoklubu české republiky Lucie Kaninové ke startu hlavního závodu.

V první půl hodině závodu se do čela dostává domácí tým RC Blansko, na druhém místě jezdí RC Liberec, na třetím místě tým Rajdus ze Šenova. Oba favorité závodu okupují čtvrtou pozici a jezdící v těsně za sebou. Bohužel při pokusu vytisknou výsledky po první půl hodině dochází ke kolapsu PC. Závod je přerušen a dochází k rozjíždění záložního PC. Za 12 minut je znovu odstartováno a závod pokračuje dál.

První tři hodiny závodu jsou ve znamení souboje RC Blansko a RC Liberec, kteří se postupně střídají ve vedení. Loňský vítěz, Benggi Příbram má technické problémy a pohybují se kolem pátého místa. Hobbyteam se v závěru třetí hodiny ujímá vedení. Závod je velice vyrovnaný, rozestup mezi prvním a pátým místem je 24 kol, což představuje cca 6 minut jízdy.

Druhá trojhodinovka je opět ve znamení RC Blanska a RC Liberce, ale první pozici si již tak často nestřídají. První část jezdí na prvním místě RC Blansko a v druhé části RC Liberec. Hobbyteam se v závěru druhé trojhodinovky potýká s technickými problémy a propadá se na čtvrté místo, tým Bengii vystrkuje růžky a postupuje na třetí místo. Rozestup mezi prvním a pátým místem po šesti hodinách je 25 kol.

Třetí trojhodinovku začíná ve vedoucí pozici tým RC Blansko, který se bohužel postupně propadá na druhé a posléze až na třetí místo. Tým Bengii Příbram chytil druhý dech a ze třetího místo se probojovává na druhou pozici. První pozici obsazuje natrvalo tým RC Liberec. V týmu Hobbyteam přetrvávají technické problémy a propadá se na pátou příčku. Tým Rajdusů ze Šenova se dostává na čtvrtou pozici. Rozdíl mezi prvním a třetím je 22 kol a mezi prvním a pátým je 57 kol cca 14 minut závodu. Bohužel v závěru třetí trojhodinovky dochází i k zatuhnutí náhradního PC a přerušení závodu. Po restartu PC je závod po 5 minutách opět odstartován.

Čtvrtá trojhodinovka je ve znamení čekání na technickou závadu soupeře. Týmy nasazují do závěru závodu svoje nejlepší jezdce, ale na pořadí se již nic nemění. Tým Bengii nastupuje k závěrečnému tlaku, ale dobře jezdící tým RC Liberec si svoji tvrdě vydobytou pozici pevně hájí až do konce závodu.

Přesně o půlnoci závod končí a všichni hlasitým pokřikem a tleskáním si navzájem děkují za pěkný závod. Ihned po závodě dochází k vyhlášení pořadí a rozdělení vítězných trofejí. Jak je zvykem na velkých závodech, tak i v Blansku dochází k vítěznému závěrečnému šampusovému reji. Nejvíce si to rozdávají Hamák s Třešňákem, kteří jsou "durch".

Poděkování na závěr patří všem zúčastněným, pořadatelům i sponzorům MPM Praha, TRIDO, Pivovaru Černá Hora.

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

Foto: Pavel Magda
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport