Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Vůně benzínu - KWC - Blansko

Masters.cz

 

K druhému závodu KYOSHO WORLD CUPu 2004 se do Blanska sjelo celkem 38 závodníků. Závodilo se ve třech kategoriích: GP EXPERT (20 jezdců), GP PRO (10 jezdců) a v kategorii elektro EP HMP (8 jezdců). Všechny modely v měřítku 1:10. Počasí se vydařilo, déšť rozehřátou dráhu pokropil až 30 minut po vyhlášení vítězů.

GP EXPERT
Nejsilněji obsazená kategorie bojovala o postup do finále až do poslední čtvrté rozjížďky. Husarský kousek se povedl Martinu Hanákovi, který tři rozjížďky nedojel, v poslední čtvrté rozjížďce se mu poklidnou jízdou podařilo najet celkově druhý čas a tak si zajistil automatický postup do finále. Bohužel odsunul Zbyňka Krasla, který si musel postup do finále vybojovat až semifinálovou jízdou. Finálová jízda se odehrávala v roli Reinharda (Rakousko) a Martina Hanáka, kteří si hned od začátku vytvářeli náskok před ostatními jezdci. Celkově zvítězil Reinhard s náskokem 2 kol před Martinem Hanákem a 10-ti koly před třetím Michalem Čajdem, který sváděl urputný boj s Dominikem a Lukášem Kraslem.

GP PRO
Této kategorii vévodil Stanislav Kalvoda, tvrdou čtvrteční a páteční přípravou na RC dráze v Blansku (kdy dokonce zrušil komplet brzdu) si vybojoval první pozici na startu.Ve finále udržel pevnou ruku a nenechal se vyvést z míry tvrdě dorážejícím Zbyňkem Kraslem. Zvítězil s náskokem dvou kol. Druhou příčku obsadil Zbyněk Kalvoda a třetí Michal Čajda.

EP HMP
Kategorie elektro byla obsazena pouze 8 jezdci. Hned od začátku byl znám velký pokrok ve vyježděnosti těchto jezdců oproti loňskému roku. Ivo Vlahovič potvrdil vynikající formu a zvítězil jak v rozjížďkách, tak i ve finále. O druhou celkovou příčku bojoval Jakub Zurek a Vít Parák, díky vítězství v poslední finálové jízdě se Jakub Zurek umístil celkově druhý.

Poděkování patří sponzorům, kteří dodali věcné ceny pro vítěze: Strojírenská výroba Frýdek Místek, LAMA Ostrava, NOVOGEAR spol. s r.o..

Podrobná výsledovka a foto na stránkách RC Blansko.

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport