Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

NIKDY neříkej NIKDY ...


Vyhlášení vítězů

Poslední závod Morava Cupu se jel v sobotu 13.10. v Brně za krásného slunečného počasí, ale to bylo asi po té lepší stránce vše.

K poslednímu závodu, kde bylo vyhlášeno celkové pořadí celého seriálu, se sjelo pouhých 19 závodníků seniorů, 8 juniorů a 6 "placek".

I když je všem jasné, že při tomto počtu závodníků je možné již po 15hod. zamávat a odjet, z Brna jsme odjížděli po vyhlášení výsledků až po 18 hodině. Poslední dobou se lepí na tento závod paní Smůla, které vydatně pomáhají i pořadatelské problémy. Tentokrát v podobě čipů, které byly pravděpodobně nedostatečně nabitý, nebo jejich životnost je již na hraně.

Pan Ilgner o svoje přišel při nedávné autohavárii a tyto zapůjčené "republikové" mají již odjeto více jak 10 let. Stejně si ale myslím, že takovýto závod by měl začínat dříve než okolo jedenácté hodiny. Také dlouhé a zbytečné přestávky mezi sériemi rozjížděk, před finálovými jízdami, před vyhlášením vítězů nejsou zrovna nutné. Např.mezi poslední finálovou jízdou juniorů a jízdou finále seniorů byla přestávka více jak 25 min. V té době se dali již zpracovat výsledky minimálně juniorů.

Na samotných závodech panovala naprostá pohoda a tentokrát i neuvěřitelná ohleduplnost jezdců vůči sobě. Je ovšem pravda, že bylo celkem rychle rozhodnuto o pořadí pro finálové jízdy, Aleš Pelikán, Vašek Strupek, Petr Jelínek i Stanislav Vondra nenechali nikoho na pochybách, že z těchto jezdců bude vítěz těchto závodů. O určité míchání karet se pokusil Martin Milowský , nová tvář Lestr Teamu z Prahy, ale nakonec zůstal na pátém místě.

Pro mne ale byl zážitek sledovat finálové jízdy juniorů, hlavně souboj třech Michalů, Němečka, Kreslíka a Rajduse. Ti kluci jsou příslibem do budoucna a když k nim přidám další pole juniorů Hladíka,Muffa,Dostála,Sirotka,Horáka,Andrleho mám velice příjemný pocit. A určitě jsem nevyjmenoval mnoho dalších.

Velice hezký souboj sváděli v "plackách" i Standa Němeček a Tomáš Svoboda. Standa v tomto závodě skončil za Tomášem, ale v celkovém hodnocení stanul na postě nejvyšším. Samotné finálové jízdy "seniorů" se odehrály v režii Aleše Pelikána, který dokázal první dvě s přehledem vyhrát, na druhém místě skončil vždy Vašek. O třetí místo bojovali Stanislav Vondra a Petr Jelínek. V té době třetí jezdec Jelínek se mohl cítit poškozen vývojem posledního finále, kdy na dráze předváděli pro diváky Aleš s Vaškem dosti divoké souboje, oba dostali po právu "stop and go" . Standa Vondra toho využil k vítězství a nakonec se ukázalo, že jeho třetí místo v Brně ho posunulo na celkové třetí místo v celém seriálu. Myslím si ale, že souboj těch prvních dvou, střídali se ve vedení snad 5x, třetí jízdu neovlivnil.


Souboj Aleše Pelikána s Vaškem Strupkem.

I kdyby Standa skončil třetí, stejně mu stačilo v tomto finále dojet před Petrem. Pozice na bedně byla stejná pro poslední závod i pro umístění v celém seriálu :


  1. Aleš Pelikán - Team X-RAY - povozek X-RAY
  2. Vašek Strupek - Lestr Racing Team - podvozek YOKOMO
  3. Stanislav Vondra - RCC Blansko - podvozek LOSI

Stejná situace nastala i v juniorech, kdy závodníci, kteří skončili na prvních třech místech v tomto závodě, obsadili shodná místa i v celkovém hodnocení.

  1. Michal Němeček - podvozek X-RAY
  2. Michal Kreslík - podvozek LOSI
  3. Michal Rajdus - podvozek YOKOMO

A nyní něco k tomu mému názvu dnešního článku. Několik jezdců kteří se zúčastnili závodů v Brně - Tomáš Staníček ve svém posledním příspěvku na INFERNETu - řekli, již nikdy na Morava Cup nepojedu. Sám však přiznal, že si je vědom kolik úsilí musí vynaložit pořadatel jakéhokoliv závodu , a to nemluvím o zajištění celého seriálu závodů. To co nyní napíšu, je můj názor a myslím, že si ho můžu dovolit uveřejnit, jak z důvodu určitých zkušeností vyplývajících z mých již bohužel 55ti let, tak pro mojí současnou pozici předsedy sekce Touring Cars u RCAČR. Z vlastních zkušeností vím, že člověk postupem času změní na některé události názor, který může být ovlivněn okamžitým pocitem, nepříjemným zážitkem, nebo nedorozuměním. Není možné vyhovět všem, není možné dělat všechno bez chyb. Myslím si, že jsem se letos zúčastnil mnoha závodů počínaje Morava Cupem, Supercupem v Kolíně, BWC na západě naší republiky i závodů pořádaných v České Lípě. Byl jsem na závodech LRP Masters, na ME v Hemmstede, v Lostallu na warm-up pro ME v roce 2002 .

Na všech těchto závodech je možné najít drobnější nebo větší chyby. Všichni tito pořadatelé však mají jeden cíl, pořádat závody pro Vás jezdce, většinou ve svém volném čase a v mnoha případech i za svoje peníze. Ano, souhlasím s názorem, že je nutné dbát na to co si jezdci a lidé okolo závodu myslí, poučit se z chyb které udělám. Myslím si, že i pan Ilgner poznal, že v poslední části Morava Cupu nebylo něco v pořádku. Nechme čas k tomu, abychom si mohli udělat závěr až po nějaké době. Sám jsem udělal vždy chybu když jsem hodnotil závod, utkání nebo pracovní problém v následném okamžiku. Člověk je plný emocí, někdy s pocitem ukřivdění a jednoduše řekne už nikdy.MC Brno - představení HPI RS4 MICRO

předseda sekce Touring Cars RCAČR
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport