Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Hvězdná Česká Lípa - 25.8.2001


"Hvězdná" Česká Lípa 25.8.2001

V sobotu 25 .srpna se na GP v České Lípě sešla celá elita "tourinkové" elektrikářské scény v čele s mistrem republiky Martinem Kořínkem. Navíc přijeli slovenští špičkoví jezdci Martin a Juraj Hudy ze Slovenska. Oproti finále ČR byl navíc Roman Kořínek z teamu X-RAY.

Celkem 32 jezdců bylo rozděleno do 4 skupin po 8mi jezdcích a v půl desáté byla zahájena první ze čtyř rozjížděk. Hned od začátku bylo jasné, že první dvě rozjížďky budou rozhodovat o účastnících v jednotlivých finálových jízdách. Se stoupající teplotou vzduchu a tudíž i asfaltu klesala i přilnavost pneumatik. Již v po 2 sérii bylo jasné kdo bude v tomto závodě kralovat, skvěle jezdící teamový jezdec X-RAY, Martin Kořínek z Kolína nedal jako je letos zvykem v každém závodě, svým soupeřům žádnou šanci a jako jediný zajel 28 kol a čas pod 13 sec. na kolo. Jeho letošní sezóna, kterou začal s podvozkem X-RAY je opravdu obdivuhodná a je škoda, že nemá sponzora, který by mu umožnil srovnat svoje jezdecké umění s elitou v Evropě. Ostatní jezdci se mu snaží postavení ztížit, ale ukazuje se, že jenom vybavením stejné značky podvozku, baterek apod. to není.

Martin by je dokázal porazit v této formě i s rokem starým podvozkem např.od firmy Tamiya. Tím nechci řící, že podvozky Tamiya jsou špatné, o tom se přesvědčili naši jezdci s podvozky YOKOMO nebo X-RAY na několika zahraničních závodech, naposledy v Lostallu ve Švýcarsku, kde jezdci z Holandska jim nedali žádnou šanci. Ruce jsou ruce a ty nejdou koupit. Martin působí podstatně vyzráleji a klidněji než v minulých letech, více se věnuje přípravě svého auta a pochopitelně díky spolupráci s fi.Corally má i jiné "přednosti".

Ale zpět k závodům, na dalších pozicích se usídlili Aleš Pelikán, Roman Kořínek, Michal Bok, Vašek Strupek, Martin Hudy, Juraj Hudy a výborně a čistě jezdící Michal Hladík. Do finále A se nevešli takoví jezdci jako jsou Martin Milovský a Tomáš Staníček, třetí na mistrovství republiky. Ten mívá úspěch na jednodušších drahách a Lípa mu zrovna nesedí. Ve finále B byli navíc zkušení Jiří Opl, nestárnoucí Jirka Kolman a stále podvozky měnící Standa Němeček. Tentokrát jel s novým podvozkem Lossi. No nic moc, ale čas ukáže. Po skončení rozjížděk byli jezdci rozděleni do 4tyřech finálových skupin, každé finále se jelo třikrát. Je to výborné, protože nezáleží pouze na jediné povedené jízdě.

První finálová jízda byla jízdou Martina, který nedal ostatním žádnou šanci a vyhrál rozdílem kola. O druhé místo svedli nádherný boj Vašek s Michalem Bokem, když jeli 4 minuty těsně za sebou a také v tomto pořadí dojeli. Čtvrtý dojel Aleš, pátý výborně jezdící Michal Hladík. Za nimi skončili Hudyovci, stále něco komentující na tribuně. Myslím si, že větší soustředění na jízdu, než komentář k průběhu závodu, k rozhodčímu i ostatním jezdcům, by jim nesmírně prospěl. Navíc je znám, po závodě je potom všechno bez problémů vyřešeno. Roman Kořínek pro poruchu nedojel.

Druhá finálová jízda měla stejného vítěze, který nadělil druhému Alešovi 7 vteřin, více jak půl kola a ostatním kolo. Michal Bok si vyměnil místo s Vaškem, Hladík opět na 5.místě. Další skončil Roman,pořád se nemůže s podvozkem X-RAY skamarádit, Juraj a Martin Hudy.

O vítězi bylo rozhodnuto a o další místa se bojovalo v poslední finálové jízdě. Jako vždy odstartoval nejlépe Martin a dle jeho režie se jelo, nechal nejdříve předjet stájového kolegu Aleše a později i Romana, který nakonec zvítězil a posunul se na celkové páté místo, před velice dobře jezdícího Michala Hladíka, který ve třetím finále skončil čtvrtý. O třetí místo bojující Michal Bok stíhací jízdu za Vaškem nezvládl a pro poruchu musel začátkem 4 minuty odstoupit. I ve finále B se velice urputně bojovalo a nakonec o vítězství rozhodla až třetí jízda, kterou plynulou a rychlou jízdou vyhrál Martin Milowský. Druhý skončil Tomáš Staníček, který se po přechodu na nový podvozek zatím nedokáže do závodu dostat.


Nakonec výsledky tohoto vydařeného závodu :
#jezdecpodvozekmotorregulátor
1Martin KořínekX-RAYCorally 11x2LRP V7.1
2Aleš PelikánX-RAYCorallyGM V12
3Václav Strupek Yokomo Spec.ORION 11x2LRP Quantum
4Michal BokX-RAYCorallyLRP Quantum
5Roman KořínekX-RAYCorally 11x2LRP Quantum
6Michal Hladík jun.X-RAY??
7Juraj HudyX-RAYOrion-HudyLRP V7.1
8Martin HudyX-RAYOrion-HudyLRP V7.1
Finále "B"
1Martin MilowskýYOKOMOGMGM
Finále "C"
1Tomáš ZedníčekHPI RS4LRPLRP V7.1
Finále "D"
1Karel OrtcykrTamiya TA 04??

Závěr je jasný - závod s účastí špičkových jezdců přinese všem zúčastněným a hlavně mladým jezdcům mnoho zážitků a poznatků, které jdou využít pro jejich závodění.Chvilku před startem finále A

Startovní rošt finále A

Jirka Kolman je spokojený, Roman Kořínek už méně

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport