Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

BWC Strakonice 7.7.2001


Velice pěkná nová dráha se zelenými plochami, 240 m dlouhá s možností plynulé jízdy a hlavně sluníčko přivítalo 34 jezdců v kategorii Touring Cars E 1:10. Nakonec se ukázalo, že sluníčka bylo až moc a odpolední finále se jelo za tropických veder. S ohledem na velice dobrou účast - mistr republiky v této kategorii Martin Kořínek a jeho bratr Roman za Team XRAY, na druhé straně Team Lestr Models jezdící s podvozky YOKOMO Tomáš Staníček a Vašek Strupek - sliboval závod velice zajímavou podívanou.

Jezdci se však s nově nakreslenou a poměrně rychlou drahou teprve seznamovali, takže chyb bylo vidět i od zkušených závodníků celkem dost. Nicméně po 3 kvalifikačních rozjíždkách bylo jasné kdo se utká o prvenství. První tři jezdci měli 14 kol a jejich časy okolo 22 vteřin na kolo nechávali ostatní hodně za sebou. Pozici 1 na roštu si vyjel Václav s 14ti koly a časem 5,07,79. Také nejrychlejší kolo patřilo jemu - 21,89 sec. Následovali Martin a Roman Kořínkovi, na čtvrté pozici Tomáš Staníček. Domácí jezdce Dušana Andrleho a Josefa Horáka doplňovali dva Tomášové, Knopp a Zedníček. První finalovou jízdu vyhrál velice pěknou a plynulou jízdou Martin, když Vašek i třetí Tomáš Staníček dost chybovali. Roman, Josef Horák a Tomáš Knopp měli o kolo méně.Nejhezčí podívanou však přineslo druhé finále, ve kterém Vašek s Martinem jeli v tak těsném závěsu, že to bralo dech. Jezdci se střídali ve vedení a do posledního kola vjel jako první Martin, Těsně před cílem, v poslední zatáčce byl o trochu delší a Vašek ho podjel ,když mezi poklicí a Martinem snad už nebyla žádná mezera. Další pořadí - Roman, Tomáš a opět Josef Horák a Tomáš Knop, Dušan Andrle a T.Zedníček. Třetí závod měl rozhodnout, ale Vaškovi se podařilo soupeřům ujet a získat dostatečný náskok. Je pravda, že při stíhací jízdě začalo rušení Martinovi a Roman pro něj po dosti dlouhém "letu" už nestačil.


Konečné pořadí po třech finálových jízdách:
 1. Vašek Strupek, YOKOMO, Lestr RT
 2. Martin Kořínek, XRAY, Team XRAY
 3. Tomáš Staníček, YOKOMO, Lestr RT
 4. Roman Kořínek, XRAY, Team XRAY
 5. Josef Horák, XRAY, RCA Strakonice
 6. Tomáš Knopp, XRAY, RCA Česká Lípa
 7. Dušan Andrle, XRAY, RCA Strakonice
 8. Tomáš Zedníček, HPI, RCA Ústí n.L.

Vítězové ostatních finálových skupin :
 • finále B .. Roman Petrák, YOKOMO, RCA Mariánské Lázně
 • finále C .. Zdeněk Vítovec, YOKOMO, RCA Strakonice
 • finále D .. Martin Vítovec, YOKOMO, RCA Strakonice
 • finále juniorů .. Michael Horák jun., YOKOMO, RCA Strakonice

Poděkování za pomoc při řízení závodu patří panu Vránovi a Andrlemu. Věřím, že při lepším zajištění vybavení závodiště - např. zapůjčení hygienické buňky apod., bude tato velice povedená dráha patřit k těm lepším, které jsou zájemcům o tento sport k dispozici.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport