Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

BWC - Cheb 4.8.2001

V západním koutě naší republiky v Chebu se 4.8.2001 opět sešli příznivci kategorie Touring Cars E 1:10 na již letošním sedmém závodě seriálu Bohemia West Cup 2001. Vzhledem k tomu, že se závěr prvního srpnového týdne vyznačoval bohužel zhoršujícím se počasím, členové pořadatelského RC Autoklubu Cheb smutně v páteční podvečer sledovali předpověď počasí a shlíželi na večerní zatahující se oblohu. Vždyť přípravě svého letního prázdninového závodu věnovali bezpočet hodin přípravy dráhy a zázemí soutěže. Trať na již známém areálu AUTODROMU RC Autokubu dostala nový barevný kabát. Byly pěkně vyznačeny zatáčky včetně vybarvení vnitřních oblouků a byl doplněn startovní rošt s pevně nainstalovanou smyčkou pro měření AMB.

Do sobotního nevlídného rána se všichni probouzeli s obavami, aby se vlastní závod mohl jet, neboť se na nebi proháněly mraky a drobně mrholilo. Přesto ti nejvěrnější do Chebu přijeli s pevným odhodláním vybojovat v závodě další důležité body do celkového pořadí seriálu. Mimo členů Teamu XRAY přijel i Vašek Strupek s otcem Václavem a dalším členem Teamu Lestr Models a většina jezdců z čela průběžného pořadí seriálu. Nakonec se ukázalo, že sázka na to jet do Chebu se vyplatila, protože se počasí postupně vylepšovalo, až nakonec před finálovými jízdami vyšlo sluníčko a celé odpoledne bylo příjemné teplo.

Do závodu se přihlásilo nakonec 30 jezdců z 11 klubů, kteří v 10 hodin začali soutěž vlastními tréninkovými jizdami v 5 skupinách po šesti jezdcích. Většina závodníků byla spokojena s novým značením i s dobrou přehledností tratě z pěkné přes 2 m vysoké robustní tribuny pro osm pilotů.

V třech kolech rozjížděk se postupně projevila kvalita a zkušenost Vaška Strupka z Teamu Lestr, který jako jediný dokázal, na rychlé a přitom náročné trati s převýšením, ujet 19 kol. Z dalších jezdců, kteří bojovali o účast ve finále A, se podařilo tomuto výkonu pouze přiblížit a čtveřice Roman Petrák, Jiří Sirotek, Josef Horák a Petr Kanta dokázala ujet 18 kol. O vyrovnanosti výkonů svědčí i to, že 17 kol dosáhlo dalších 11 jezdců a o postupu do finálové A skupiny rozhodovali desetiny vteřin. Velmi pěkného výkonu v rozjížďkách a postup do finále si vybojoval mladý Michael Horák a doplnil tak tátu a účast celého teamu MPM Racing ve finále A. Nedařilo se průběžně vedoucímu jezdci seriálu Dušanu Andrlemu z RCA Strakonice, kterému stačil nejlepší výkon z první rozjížďky pouze na finále B.

Ve finálových jízdách, které se jely ve skupinách s osmičlenným obsazení, se ve skupině A potvrdila jezdecká zkušenost Vaška Strupka, který první dvě finálové jízdy s přehledem vyhrál s náskokem 1 kola před průběžně druhým jezdcem seriálu Romanem Petrákem z RCA Mariánské Lázně, kterému se podařilo po velkém boji vyhrát ve třetím finále kdy dosáhl také 19 kol s náskokem 2 vteřin.

Ve finále B se nakonec podařilo dokázat Dušanovi, že mu právem patří průběžné prvenství v letošním seriálu, a jako třetímu jezdci se v sobotu podařilo dosáhnout v druhé finálové jízdě 19 kol, což mu vyneslo vítězství ve finale B.

Ve finále C se dařilo dalšímu jezdci Teamu Lestr Models juniorovi Petru Paulinovi, který sice první finalovou jízdu nedokočil, ale ve druhé jízdě s náskokem 1 kola porazil Petra Kantu i domácího Miroslava Nováka a získal vítězství v této skupině na svou stranu.

Ve finále D, ve kterém soutěžila i jediná soutěžící dívka Lucie Pechmanová, získal prvenství na svou stranu pěknou, první finálovou jízdou, domácí Petr Tondl.

V průběhu poslední finálové jízdy A se nad AUTODROMEM najednou velmi rychle objevily černé zlověstné mraky a bylo jasné, že se Svatý Petr přeci jenom ukáže v plné síle. Po ukončení 3.finálové jízdy skupiny A a hezkém potlesku všech přítomných jezdů k celkovému vítězství Vaška Strupka v závodě se všichni postupující junioři rychle připravovali na svoji jednu finalovou jízdu.

Finále po pěkném výkonu a plynulé jízdě vyhrál Martin Sirotek z RC Racing Teamu s náskokem jednoho kola před mladým Martinem Petrákem z RCA Mariánské Lázně. Členové Lestr Teamu, přestože jsou oba junioři v tomto finále nestartovali a přenechali tak možnost i dalším začínajícím mladým jezdcům si vyzkoušet boj ve finále.

Téměř okamžitě po skončení jízdy se na AUTODROM spustil tak vydatný liják, že všichni sotva stačili rychle sbalit svá depa a uchránit se před přívaly vod. Bohužel se tak pořadatelům nepodařilo předat soutěžícím připravené hezké diplomy a malé plaketky za jejich pěkné výkony v sedmém soutěžním klání .Všem vítězům jsme však slíbili předání diplomů i cen na dalším závodě seriálu v Plzni.

Poděkování závěrem patří i Václavu Strupkovi, předsedovi sekce TC E 1:10 RCAČR, který svou radou i odbornou pomocí pomohl řešit jeden malý problém v průběhu soutěže, kdy se u některých jezdců projevila drobná technická chybička u počítání kol. Vše se v dobrém vysvětlilo a závada, která vlastně nebyla závadou, hlavně nikoho ze soutěžících nepoškodila a neovlivnila nepříznivě průběh hezkého závodu. Nakonec jsme zjistili, že se chebský závod podařilo v sobotu odjet jako jedinému z pořadatelů soutěží RC automodelářů, které se 4.srpna v ČR konali. Věříme, že se všichni na našem AUTODROMU opět co nejdříve sejdeme, třeba na některé z dalších soutěžích nového chebského seriálu EURO-EGRENSIS CUPU v závěru letošního podzimu.


Miroslav Novák, předseda RC Autoklubu Cheb
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport