Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ZVK 12.12.2010 oficiální report

Třetí závod sedmého ročníku ZVK s mezinárodní účastí se jel 12.12.2010 v Pozděchově

Ze Slovenska na svůj první závod přijel po několika letech půstu v závodění Július Fábián zvaný Ďusi. Závodil se zbrusu novým Skalpelem (2WD), vysílačkou ve 2,4GHz, zkrátka všechno nové. Pan Jan Hrnčíř od Břeclavi kromě závodění přijel s námi oslavit své osmdesáté narozeniny. Při rozpravě mu Fanán poblahopřál k jeho jubileu, popřál pevné zdraví, hodně závodnického štěstí a předal „tekutý dárek“. Všechny potěšila „krabice od kuřat“ plná zákusků domácí výroby, které přivezl. Já snad nepamatuji, že by něco takového na závodech bylo.

Při prezentaci obdržel každý závodník vizovické pečivo, jako každý rok na předvánočním závodě u nás, pokud jel dvě kategorie, dostal dvě figurky. Dnes nebudu popisovat pořadí závodníků. Toto jste už určitě našli na našich stránkách i s průběžným pořadím.

Celkem 33 prezentovaných modelů bylo rozděleno do šesti skupin:

2WD – 10 modelů, 4WD – 12 modelů, Open – 11 modelů.

Ve dvoukolkách se navrátil Zdeňa Jánoš ze Vsetína, poprvé jel již zmiňovaný Ďusi a naopak nemoc skolila mladého Svaťu Hájka. V open kategorii mezi sebou závodili mladí Jan Ptáček, Filip Pykal, Marek Schiller a Martin Kratochvíl. Nebude dlouho trvat a budou v popředí startovního pole. Další věc, která stojí za zmínku, jsou RC soupravy: 12x 40MHz, 1 x 27Mega (mladý Honza Ptáček v open) a zbytek má DSM frekvenci!

Rozjížďky začaly v 9 hodin, celý závod byl odjet v 16.30. I když jedeme čtyři finálovky na 10 minut, závod proběhl ve svižném tempu. Celá runda finálovek trvala cca 80 minut. Pokud ještě přibude skupina formulí, musíme začít v 8.30 hod., protože v 18 hod. po nás v neděli jdou do tělocvičny florbalisté. Slabá stránka všech závodů jsou nasazovači a to i u nás. Počítací zařízení „Ouda“ šlapalo bez problémů. Chce to mít jenom „svůj personál“ bezpodmínečně v pořádku, pokud Vám nezapočítá kolo a více, je závada v čipu. Je proto nutné mít čipy dva, ten jeden na výměnu a špatný nechat zkontrolovat u P. Nesládka. Pokud máte ulomenou nožičku u diody nebo odletované přívodní dráty, na to je zase dobrý Jirka Hrabec. Takže se nemusíte bát infra Red poč.zařízení. Je spolehlivé!

Další dobrý „tah“ je přespání v tělocvičně hlavně pro závodníky ze vzdálenějších míst. Ze soboty na neděli jich bylo 13 včetně pana Hrnčíře!

Na našich třech závodech závodníci přispívali do „čepice“ pro vytopeného Luďka Aschennbrenera z Vísky u Frýdlantu v Čechách. Vybralo se celkem 3835 Kč. Takže ještě jednou díky za peníze pro Luďka. Musím ještě poděkovat Martinovi, Karlovi Kratochvílovi a Jirkovi Hrabcovi, ač se vraceli až do Ostravy, tak nám pomohli s úklidem tělocvičny.

Ještě poslední dvě věci pro ty, kteří nebyli v neděli v tělocvičně:

1. Šestý závod z 26.3. se předkládá na neděli 13.3., neboť 26.3. se pojede republikové mistrovství 1:18 na zámku v Polné

2. poslední letošní závod osmnáctin se jede 29.prosince v kulturáku v Polné u Vládi Vomlela! Rok 2010 je skoro za námi, chtěl bych Vám poděkovat za účast na závodech, všech ostatním za přízeň. Přeji Vám šťastné a veselé vánoce, pod stromečkem krom papučí i něco od modelařiny a do Nového roku hodně zdraví, pohody a taktéž i trošičku závodnického štěstí!!

Toto vše Vám přejí

STODOLOVI

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport