Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Brno 16.1.2010 - reakce na příspěvky

Nezbývá mi z pohledu pořadatele reagovat na oba předchozí články.

Každý má tak trochu pravdy. Svatopluk Hájek v tom, že EZRUNy jsou rychlejší , lépe řečeno mají lepší dynamiku startu. Vláďovi Tomanovi bych trochu oponoval v tom, že nemůže srovnávat 5-ti článek s LiPo baterií. A naopak se mě celkem líbí , že pouhou výměnou baterie , lze výrazně zvýšit výkon tak , aby byl konkurenční v open kategorii, bez výměny celé pohonné jednotky.

Sváťovi se líbila "krásně" zatočená trať ( mimochodem autorem trati byl tentokráte 100 % Milan Parák) a Vláďovi připadala jako bludiště .... co člověk to jiný názor a co s tím ( možná ani nic nepořádat ) ???

Výběr střídavého motoru byl prováděn v průběhu loňského roku, kdy jsem společně s Martinem Láskou odjel mimo soutěž já jeden závod a Martin jeden. Motor měl omezené časování a sníženou dynamiku rozjezdu o jeden stupeň proti standardnímu nastavení. Takto byl plně srovnatelný s "dobrou" 180. A v neposlední řadě tu hrála roli i cena, která je opravdu příznivá.

Nakonec na konci sezóny všichni, kteří se seriálu účastnili a byli přítomni na posledním závodě s touto volbou souhlasili.

Doba jde kupředu a střídavé systémy nelze opomíjet. Nakonec i cenově vyjde tento set levněji než stejnosměrný regulátor s 180 motorem. A to opomíjím fakt, že z 10ti motorů jeden je vyjímečný a opravdu jezdí. Dokladem toho jsou minulé ročníky , kdy dominoval vždy ten , kterému se podařilo vybrat "TOP" motor a kdo použil opravdu dobrý regulátor s co nejnižším vnitřním odporem. Tohle vše odpadá u střídavého systému a navíc pro všechny stejného a s cenou nepřevyšující 1500,- Kč. ( zkuste koupit za tyto peníze "super jezdící" 180 a "dobrý" regulátor) Výhodou střídavé regulace je navíc to , že lze programově omezovat ( musím přiznat , že původně bylo domluveno, že se nastaví omezení a to takové jaké bylo testováno, ale skutečnost je taková , že není nikoho , kdo by to kontroloval. Opravdu víc práce při pořádání nejsem schopen zastat a není nikoho , kdo by se toho ujal) .Proto polemiky o ceně se mi zdají liché.

Za této situace , bych byl pro povolit pro ss motory 180 šestičlánek nebo LiPo baterii 7,4V. Nebo naopak povolit jen 4 článek pro střídavý systém ( to by se ale muselo napřed vyzkoušet, protože tuto variantu ještě nikdo netestoval s ohledem na funkčnost serva). Tím by se handicap 180 více jak vyrovnal. Co vy na to ??? Napište mi na rcmcc(zavináč)rcautomodely.com.

S pozdravem všem příznivcům 18-tin

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport