Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Závod Brno 16.1.2010 - pohled číslo 2

Vážení kolegové dovolte mi malé zamyšlení nad vývojem závodů Brno - Březí. Na závody Brno-Březí jsme jezdili se synem velice rádi. Oba jsme jezdili kategorii Stock180. Poslední dvě sezóny jsme museli kvůli mým zdravotním problémům vynechat a proto jsme se velice těšili na tu letošní. Po přečtení technických pravidel Stock180 jsem však byl poněkud rozčarován. Povolit totiž v této kategorii střídavý systém mi přijde nelogické z důvodu rychlostní výhody. Přestože jsem byl ujišťován, že systém EZRUN 18A, který byl pro tuto kategorii vybrán je rychlostně stejný jako klasické motory 180, tak jsem k tomu byl skeptický a rozhodl jsem se jezdit kategorii Open. Syn zůstal u kategorie Stock, protože si na Open netroufal. Po odjetí třech závodů jsem nabyl přesvědčení, že mé obavy rychlostní výhody střídavého systému byly opodstatněné. Podle mého názoru jezdci používajíící systém EZRUN mají očividně navrch. V tomto názoru mě navíc utvrdily výsledky Igora Vlahoviče, který s tímto systémem bojoval v kategorii Open o první místo. Je pravda, že Igor je pan jezdec a dokáže zajet s čímkoli. To však nic nemění na tom, že pokud system EZRUN 18A obstojí v kategorii Open, tak podle mého názoru v kategorii Stock nemá co dělat. Kategorie Stock má být levná kategorie pro začátečníky a ne příliš zdatné jezdce (jako jsem například já:-) ). Ostatně podobný názor jste si mohli přečíst v článcích Petra Nesládka a Svatopluka Hájka st.

Dále bych chtěl poprosit pořadatele, aby se zamysleli nad stavbou tratí. Přijde mi, že je staví čím dál víc techničtější bez jakékoli plynulosti. V dřívějších sezónách, kdy jsem na tyto závody jezdil, byla alespoň podél jedné strany dlouhá rovinka. Teď dráhy připomínají spíše bludiště.

Na závěr se chci omluvit kolegům z kategorie Open, že jim tam občas zavazím, ale po dvouleté pauze to chvilku trvá než to člověk dostane zase do ruky.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport