Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Březí u Mikulova - micro a Mini Z - ONLINE

LAST UPDATE: 23:16 - upload new download

Na závod do Březí dne 19.12.2009 jsem přijel se zpožděním. Tvorba dvou video manuálů na portál mne poněkud zdržela a tak jsem si přispal. Nicméně jsem přijel na čas. Rozložil jsem svoje depo včetně kamerového studia, které snad zajistí kvalitnější záznam ze závodů. Oživil baterie a chtěl jsem otestovat výdrž LiPo 1100 mAh na 8 minut jízdy s motorem Mongoose 10,5. Ale nakonec jsem se to rozhodl nechat až na kvalifikaci.

Jiné uspořádání stolů než minule. Závodníci již na dráze v tréninku. Další postupně přijížděli. Mohutné přípravy v depech a ladění na trati. Já ne... Já začal psát první řádky reportu.

Musím dnes otestovat Raptor na technické a krátké trati, naučit se s novou kamerou. Bude toho dnes opět dost. Ale jedu jednu kategorii a tak to snad stihnu.

Nyní čekáme na potvrzení přihlášek. Opět kategorie 1/18 Open, Stock a Mini Z.

Rozprava proběhla v 9:30, vyfotily se modely. Vyvěsily se skupiny, které nakonec byly rozděleny následujícím způsobem:

1/18 Stock

Zdeněk Singer, Petr Fišer, Drahoš Hejtmánek, Milan Parák, Petr Nesládek, Zdeněk Ošťádal, Martin Láska, Václav Fišer, Tomáš Hejtmánek, Broněk Fogt, Jan Hrnčíř, Mikuláš Nesládek

1/18 Open

Petr Čechovský, Petr Nesládek, Zbyněk Krasl, Jarda Neubauer, Michal Čajda, Igor Vlahovič, Petr Tocháček, Marek Schiller

Mini Z

Zbyněk Krasl, Lukáš Kvasnica, Michal Čajda, Pavel Tocháček, Zdeněk Singer, Dan Čajda, Jarda Neubaer, Petr Tocháček, Saša Žvak

Za malou chvíli startujeme první kolo kvalifikací. 8 minut jízdy - test výdrže baterií LiPo Ray Gold 1100 mAh v modelu Raptor TC s pohonem Mongoose...

Kvalifikace 1 1/18 Open

Vydrží Igorovi baterie nebo ne ? Musel si na výsledek ještě chvíli počkat, protože jela první skupina. Zde Petr Nesládek, Petr Čechovský, Zbyněk Krasl a Jarda Neubauer měřili svoje síly. Zbyněk udával tempo po celou dobu jízdy a vyhrál ji. Petr Nesládek se ztrátou. Jarda Neubaer se plně soustředil na svoji jízdu. V druhé skupině i Marek Schiller jel systém Mongoose. Narozdíl od Igora ale stále v modelu Xray M18 PRO. Michal Čajda jel také Xray M18 PRO. Raptor TC18 v Open jel také Petr Tocháček. Jízdu vyhrál Marek Schiller. Igor ladil model za jizdy a tak skončil vzadu. Ale napoprvé baterie vydrely. Nyní dostat model do větší točivosti a bude to OK.

Kvalifikace 1 1/18 Stock

V první skupině Drahoš Hejtmánek od začátku jízdy bojoval s Milanem Parákem. Je to i na záznamu. I když jeli kvalifikaci, ihned se žduchali. Nakonec Drahoš Milana pojel. V druhé skupině Martin Láska (Raptor TC18). Snad již vyřešil baterie, aby nakrmil svého miláčka. Martin jízdu vyhrál před Petrem Fišerem, Mikulášem Nesládkem (který přijel s otcem Petrem) - oba zástupci RC klubu Elišky Junkové ze Zlína. Kolegové jsou dnes na závodě Hit Zlín, kde se kategorie Micro jede taktéž. Ale celkově zaím první Drahoš. Martin musí vyřešit kola a asi nakonec i baterie.

Kvalifikace 1 Mini Z

Dan Čajda za sebou nechal Sašu Žvaka. První skupina musela jízdu opakovat kvůli opravě smyčky. Tam se opět řešilo počítání čipů a i Zbyněk Krasl ladil svůj model. Já testoval kameru a natáčel tuto jízdu. Vypadá to nadějně.

Kvalifikace 2 1/18 Stock

V první skupině se zlepšili skoro všichni borci. Prim držel opět Drahoš před Milanem a třetím Petrm Nesládkem. Jen Vašek Fišer nějak zaostal. Zde se modely podařil otočit lépe, protože jsou větší. Broněk Fogt se dokonce dostal za Martina Lásku v průběhu jízdy. Naprostá soustředěnost mladého Nesládka Mikuláše na tribuně bude muset bíti zaznamenána. Mnozí se nevidí, ale jejich výraz svědčí o plném soustředění na jízdu. Martin Láska vyhrál jízdu, ale ke konci opět pocítil umírající baterie. Vašek Fišer si pochvaloval jízdu a že když namazal, tak potom paráda. Drahoš zatím vede skupinu s náskokem. Uvidíme, co bude dále.

Kvalifikace 2 1/18 Open

Igor nyní jel vzadu mechy Soft a vpředu Medium. Namazal oboje a předek neotupil. Jízda byla hodně nervózní, ale v půlce se mazadlo dostalo z kol a model jel lépe. Ale naladit Raptor na takovou trať je zajímavý počin. Marek Schiller vyhrál bez problémů. Michal Čajda i Petr Tocháček museli silnějším soupeřům uhýbat. Jarda Neubaer najel dobrý výsledek ve své skupině a nechal nyní za sebou i Zbyňka Krasla.

Kvalifikace 2 Mini Z

Michal Čajda a Jarda Neubauer se vylepšili. Hlavně Jarda podal dobrý výkon oproti minulé jízdě. Saša měl ztrátu. A i Zbyněk Krasl se musí polepšit. Modely na dráze opět vypadají reálně. Jsou však dosti rychlé a tak je udržet na kameře je umění. Ale když se to podaří, pak je výsledek velmi dobrý si myslím. Ferrari, Lamborghini, Ford GT, Porsche Le Mans Serie atd. Jednoduše - pastva pro oči.

Kvalifikace 3 1/18 Stock

Martin Láska ladil stále nové baterie, které cykloval. Dal i nové mechové obutí. A všechny nechal za sebou. Baterie 1600 mAh jsou pro něj ale natěsno. Ale nájezd excelentní - 3 kol. Ve finále asi nebude mít soupeře. Ani Drahoš Hejtmánek takto nezajel (51 kol). Milan Parák bude sekundovat, pokud nenaladí lépe svůj stroj podobající se Scalpelu. Broňa studoval podrobně modely Igora a jak to dle něj upravil, prý se mu jede lépe.

Kvalifikace 3 1/18 Open

Na třetí jízdu dal Igor mechy Medium na všechny nápravy a nemazal (jednalo se o stará kola). Igor chyboval a tak se nevylepšil. Ale na finále už nechá toto nastavení. marek získal TQ a bude to mít ve finále těžké. Uděláš chybu a ztratíš hodně. Zbyněk Krasl, Michal Čajda - všichni adepti na stupně vítězů. Tedy i Marek. No uvidíme.

Kvalifikace 3 Mini Z

Michal Čajda dokázal, že je zatím nejlepší. V jízdě pokračovali nyní v první skupině pouze Michal, Zbyněk a Lukáš. Ostatní na jízdu nenastoupili. V druhé skupině vynikající výkon Dana Čajdy. Ten svede bratrský souboj ve finále s bratrem Michalem. Saša Žvak naopak bude mít kontaktní souboje se Zbyňkem. Jarda Neubauer tomu bude přizvukovat. Finále bude zajímavé a napínavé.

Finále číslo 1 1/18 Stock

B finále - zde probíhal souboj mezi Vaškem Fišerem a Zdeňkem Singrem, který jel Scalpel. Ale oba chybovali. Nekonec Vašek jásal. Zdeněk druhý. Mikuláš Nesládek sice třetí, ale i to je úspěch. Igor v roli nasazovače skotačil na dráze a vypadal jako splašená "slepička". A finále - Martin Láska vyhrál v klidu. Drahoš Hejtmánek druhý a za ním Milan. Ale ten měl krásný souboj s Broňou Fogtem.

Finále číslo 1 1/18 Open

B finále - si užil Dan Čajda, který za sebou nechal Petra Nesládka a Zdeňka Čechovského. Petr měl problémy naladit svůj Xray na takto členitou dráhu. Taková prý není ani u Fanána Stodoly v Pozděchově. Petr Tocháček skončil poslední. Je to jeho první závod s Raptor TC18. A finále - Igor ze třetí pozice. Před ním Jarda Neubauer a Marek Schiller. Čtvrtý Zbyněk. Půl limitu první tři za sebou a občas kontakt. Ale Igor bezchybnou jízdou překonal soupeře a s modelem Raptor TC18 vyhrál. Druhý Jarda, který byl v jednom kole s Markem. Igor najel 56 kol a to o kolo více. Zbyněk Krasl krásně uhýbal.

Finále číslo 1 Mini Z

Jedna skupina a všichni pohromadě. Část jezdců na tribuně, zbytek kolem dráhy. Na trati se to jen hemžilo závodními speciály všech typů. Dan Čajda v souboji s bratrem Michalem. Nakonec Dan první. Ale i dále to bylo těsné a pohledné. Saša Žvak vs Zdeněk Singer, dále pak Zbyněk Krasl se zbytkem pole. I zde platí, že jedna chyba vás může tvrdě potrestat. Kvalifikace již naznačili převahu bratrů Čajdových. Uvidíme, zda se to potvrdí i v dalších jízdách.

Finále číslo 2 1/18 Stock

B finále - naprosto stejné pořadí jako minule. Tedy Fišer, Singer a Nesládek. Jan Hrnčíř opět na pohodu a v klidu. A finále - čekalo se na Martina Lásku, který neměl nabité baterie. Pak v jízdě hrály úlohu emoce a to i u Martina. Slyšel jsem zvuk nárazu modelu do hrazení a to dosti často. 5 jezsců v jednom kole v čele s Milanem Parákem. I Petr Nesládek stíhal. To byla půlka limitu cca. Hodně vyrovnaná jízda, kde nakonec vyhrál Milan. Mladý Ošťádal uzavíral pole. Ale kvalifikoval se do Ačka a to je úspěch. Martin Láska po kolizi odstoupil.

Finále číslo 2 1/18 Open

Finále B - zde trhanou jízdou vyhrál opět Dan Čajda. Ale druhý Petr Tocháček se velmi zlepšil a nechal nyní za sebou Petra Nesládka. A finále - opět první tři minuty křečovité. Marek Schiller dost nervózní a chyboval. Ztratil a o první místo bojovali Igor a Jarda. Jarda byl sice rychlejší, ale Igor jel ideální stopu a chyboval méně. Proto jízdu vyhrál.

Finále číslo 2 Mini Z

Opět souboj obou Čajdů. Ale do pořadí zasáhl Saša a i Zbyněk. Dan měl problémy a nehody. Takže nyní první Michal Čajda před druhým Sašou a třetím Zbyňkem. Zde není o vítězi rozhodnuto. Ukáže to až třetí finálová jízda.

Finále číslo 3 1/18 Stock

B finále - opět řežba do mantinelů a i modely mezi sebou. Fišer Václav se konečně zaradoval z prvního vítězství. Pomohl mu Petr Fišer, který na chvíli opustil dráhu a pak se vrátil. Zdeněk Singer dojel druhý a třetí Mikuláš Nesládek. A finále - emoce, chyby Martina Lásky. Na začátku ztratil a do vedení se dostal Milan a Drahoš. Milan se pořád ptal, kdy už bude konec... Nakonec vyhrál a i celkově. Druhý nyní dojel Martin a třetí Drahoš.

Finále číslo 3 1/18 Open

B finále - opět výborně Dan Čajda. Druhý Petr Tocháček také dnes podal skvělý výsledek na to, že jede 1/18 poprvé. Jinak jezdí Mini Z. Třetí Petr Nesládek - také hezký výkon. Z prvního místa finále B se ale bude radovat Dan. A finále - exhibice Igor vs Jarda. Marek nervačil a do boje nezasáhl. Ale Igor si to dával s Jardou. Když Jarda havaroval, Igor počkal a pokračovali spolu. Igor ukazoval mladému nadějnému pilotovi, jak projíždět jednotlivé pasáže. Kluk jeden šikovná se držel a na závěr projel cílem jako první. Krásná podívaná. Chce to dopilovat drobnosti a Jarda bude všechny nechávat za sebou. Ono mu to šlo už ze Scalpelem no a s XRAY PRO taky a asi i lépe.

Finále číslo 3 Mini Z

Do cíle společně dojeli bratři Čajdové - první Michal, druhý Dan. Třetí dojel Zbyněk Krasl a jak to dopadlo celkově si počkáme na vyhlášení výsledků tohoto závodu. Lukáš Kvasnica nyní čtvrtý a na bednu to stačit nebude.

Nyní proběhne vyhlášení výsledků a vy se můžete večer těšit na záznamy, které jsou opravdu mnohem lepší. Raptor TC18 v mém podání se podařilo naladit a model jel stejně klidně a stopu jako na posledním Xray Challenge Morava. Opět možnost plynu v zatáčkách. Žádný náznak ostrosti či neklidné stopy. Příjemné svezení podruhé...

Na úplný závěr jedno důležité info: pan Jan Hrnčíř dnes oslavil své 79. narozeniny. A zrovna za volantem svého vozu. Všichni gratulujeme !!!

Spojené záznamy ze závodu v dobré kvalitě můžete stáhnout ZDE.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport