Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Březí u Mikulova - micro a Mini Z - ONLINE

LAST UPDATE: 23:16 - upload new download

Na závod do Březí dne 19.12.2009 jsem přijel se zpožděním. Tvorba dvou video manuálů na portál mne poněkud zdržela a tak jsem si přispal. Nicméně jsem přijel na čas. Rozložil jsem svoje depo včetně kamerového studia, které snad zajistí kvalitnější záznam ze závodů. Oživil baterie a chtěl jsem otestovat výdrž LiPo 1100 mAh na 8 minut jízdy s motorem Mongoose 10,5. Ale nakonec jsem se to rozhodl nechat až na kvalifikaci.

Jiné uspořádání stolů než minule. Závodníci již na dráze v tréninku. Další postupně přijížděli. Mohutné přípravy v depech a ladění na trati. Já ne... Já začal psát první řádky reportu.

Musím dnes otestovat Raptor na technické a krátké trati, naučit se s novou kamerou. Bude toho dnes opět dost. Ale jedu jednu kategorii a tak to snad stihnu.

Nyní čekáme na potvrzení přihlášek. Opět kategorie 1/18 Open, Stock a Mini Z.

Rozprava proběhla v 9:30, vyfotily se modely. Vyvěsily se skupiny, které nakonec byly rozděleny následujícím způsobem:

1/18 Stock

Zdeněk Singer, Petr Fišer, Drahoš Hejtmánek, Milan Parák, Petr Nesládek, Zdeněk Ošťádal, Martin Láska, Václav Fišer, Tomáš Hejtmánek, Broněk Fogt, Jan Hrnčíř, Mikuláš Nesládek

1/18 Open

Petr Čechovský, Petr Nesládek, Zbyněk Krasl, Jarda Neubauer, Michal Čajda, Igor Vlahovič, Petr Tocháček, Marek Schiller

Mini Z

Zbyněk Krasl, Lukáš Kvasnica, Michal Čajda, Pavel Tocháček, Zdeněk Singer, Dan Čajda, Jarda Neubaer, Petr Tocháček, Saša Žvak

Za malou chvíli startujeme první kolo kvalifikací. 8 minut jízdy - test výdrže baterií LiPo Ray Gold 1100 mAh v modelu Raptor TC s pohonem Mongoose...

Kvalifikace 1 1/18 Open

Vydrží Igorovi baterie nebo ne ? Musel si na výsledek ještě chvíli počkat, protože jela první skupina. Zde Petr Nesládek, Petr Čechovský, Zbyněk Krasl a Jarda Neubauer měřili svoje síly. Zbyněk udával tempo po celou dobu jízdy a vyhrál ji. Petr Nesládek se ztrátou. Jarda Neubaer se plně soustředil na svoji jízdu. V druhé skupině i Marek Schiller jel systém Mongoose. Narozdíl od Igora ale stále v modelu Xray M18 PRO. Michal Čajda jel také Xray M18 PRO. Raptor TC18 v Open jel také Petr Tocháček. Jízdu vyhrál Marek Schiller. Igor ladil model za jizdy a tak skončil vzadu. Ale napoprvé baterie vydrely. Nyní dostat model do větší točivosti a bude to OK.

Kvalifikace 1 1/18 Stock

V první skupině Drahoš Hejtmánek od začátku jízdy bojoval s Milanem Parákem. Je to i na záznamu. I když jeli kvalifikaci, ihned se žduchali. Nakonec Drahoš Milana pojel. V druhé skupině Martin Láska (Raptor TC18). Snad již vyřešil baterie, aby nakrmil svého miláčka. Martin jízdu vyhrál před Petrem Fišerem, Mikulášem Nesládkem (který přijel s otcem Petrem) - oba zástupci RC klubu Elišky Junkové ze Zlína. Kolegové jsou dnes na závodě Hit Zlín, kde se kategorie Micro jede taktéž. Ale celkově zaím první Drahoš. Martin musí vyřešit kola a asi nakonec i baterie.

Kvalifikace 1 Mini Z

Dan Čajda za sebou nechal Sašu Žvaka. První skupina musela jízdu opakovat kvůli opravě smyčky. Tam se opět řešilo počítání čipů a i Zbyněk Krasl ladil svůj model. Já testoval kameru a natáčel tuto jízdu. Vypadá to nadějně.

Kvalifikace 2 1/18 Stock

V první skupině se zlepšili skoro všichni borci. Prim držel opět Drahoš před Milanem a třetím Petrm Nesládkem. Jen Vašek Fišer nějak zaostal. Zde se modely podařil otočit lépe, protože jsou větší. Broněk Fogt se dokonce dostal za Martina Lásku v průběhu jízdy. Naprostá soustředěnost mladého Nesládka Mikuláše na tribuně bude muset bíti zaznamenána. Mnozí se nevidí, ale jejich výraz svědčí o plném soustředění na jízdu. Martin Láska vyhrál jízdu, ale ke konci opět pocítil umírající baterie. Vašek Fišer si pochvaloval jízdu a že když namazal, tak potom paráda. Drahoš zatím vede skupinu s náskokem. Uvidíme, co bude dále.

Kvalifikace 2 1/18 Open

Igor nyní jel vzadu mechy Soft a vpředu Medium. Namazal oboje a předek neotupil. Jízda byla hodně nervózní, ale v půlce se mazadlo dostalo z kol a model jel lépe. Ale naladit Raptor na takovou trať je zajímavý počin. Marek Schiller vyhrál bez problémů. Michal Čajda i Petr Tocháček museli silnějším soupeřům uhýbat. Jarda Neubaer najel dobrý výsledek ve své skupině a nechal nyní za sebou i Zbyňka Krasla.

Kvalifikace 2 Mini Z

Michal Čajda a Jarda Neubauer se vylepšili. Hlavně Jarda podal dobrý výkon oproti minulé jízdě. Saša měl ztrátu. A i Zbyněk Krasl se musí polepšit. Modely na dráze opět vypadají reálně. Jsou však dosti rychlé a tak je udržet na kameře je umění. Ale když se to podaří, pak je výsledek velmi dobrý si myslím. Ferrari, Lamborghini, Ford GT, Porsche Le Mans Serie atd. Jednoduše - pastva pro oči.

Kvalifikace 3 1/18 Stock

Martin Láska ladil stále nové baterie, které cykloval. Dal i nové mechové obutí. A všechny nechal za sebou. Baterie 1600 mAh jsou pro něj ale natěsno. Ale nájezd excelentní - 3 kol. Ve finále asi nebude mít soupeře. Ani Drahoš Hejtmánek takto nezajel (51 kol). Milan Parák bude sekundovat, pokud nenaladí lépe svůj stroj podobající se Scalpelu. Broňa studoval podrobně modely Igora a jak to dle něj upravil, prý se mu jede lépe.

Kvalifikace 3 1/18 Open

Na třetí jízdu dal Igor mechy Medium na všechny nápravy a nemazal (jednalo se o stará kola). Igor chyboval a tak se nevylepšil. Ale na finále už nechá toto nastavení. marek získal TQ a bude to mít ve finále těžké. Uděláš chybu a ztratíš hodně. Zbyněk Krasl, Michal Čajda - všichni adepti na stupně vítězů. Tedy i Marek. No uvidíme.

Kvalifikace 3 Mini Z

Michal Čajda dokázal, že je zatím nejlepší. V jízdě pokračovali nyní v první skupině pouze Michal, Zbyněk a Lukáš. Ostatní na jízdu nenastoupili. V druhé skupině vynikající výkon Dana Čajdy. Ten svede bratrský souboj ve finále s bratrem Michalem. Saša Žvak naopak bude mít kontaktní souboje se Zbyňkem. Jarda Neubauer tomu bude přizvukovat. Finále bude zajímavé a napínavé.

Finále číslo 1 1/18 Stock

B finále - zde probíhal souboj mezi Vaškem Fišerem a Zdeňkem Singrem, který jel Scalpel. Ale oba chybovali. Nekonec Vašek jásal. Zdeněk druhý. Mikuláš Nesládek sice třetí, ale i to je úspěch. Igor v roli nasazovače skotačil na dráze a vypadal jako splašená "slepička". A finále - Martin Láska vyhrál v klidu. Drahoš Hejtmánek druhý a za ním Milan. Ale ten měl krásný souboj s Broňou Fogtem.

Finále číslo 1 1/18 Open

B finále - si užil Dan Čajda, který za sebou nechal Petra Nesládka a Zdeňka Čechovského. Petr měl problémy naladit svůj Xray na takto členitou dráhu. Taková prý není ani u Fanána Stodoly v Pozděchově. Petr Tocháček skončil poslední. Je to jeho první závod s Raptor TC18. A finále - Igor ze třetí pozice. Před ním Jarda Neubauer a Marek Schiller. Čtvrtý Zbyněk. Půl limitu první tři za sebou a občas kontakt. Ale Igor bezchybnou jízdou překonal soupeře a s modelem Raptor TC18 vyhrál. Druhý Jarda, který byl v jednom kole s Markem. Igor najel 56 kol a to o kolo více. Zbyněk Krasl krásně uhýbal.

Finále číslo 1 Mini Z

Jedna skupina a všichni pohromadě. Část jezdců na tribuně, zbytek kolem dráhy. Na trati se to jen hemžilo závodními speciály všech typů. Dan Čajda v souboji s bratrem Michalem. Nakonec Dan první. Ale i dále to bylo těsné a pohledné. Saša Žvak vs Zdeněk Singer, dále pak Zbyněk Krasl se zbytkem pole. I zde platí, že jedna chyba vás může tvrdě potrestat. Kvalifikace již naznačili převahu bratrů Čajdových. Uvidíme, zda se to potvrdí i v dalších jízdách.

Finále číslo 2 1/18 Stock

B finále - naprosto stejné pořadí jako minule. Tedy Fišer, Singer a Nesládek. Jan Hrnčíř opět na pohodu a v klidu. A finále - čekalo se na Martina Lásku, který neměl nabité baterie. Pak v jízdě hrály úlohu emoce a to i u Martina. Slyšel jsem zvuk nárazu modelu do hrazení a to dosti často. 5 jezsců v jednom kole v čele s Milanem Parákem. I Petr Nesládek stíhal. To byla půlka limitu cca. Hodně vyrovnaná jízda, kde nakonec vyhrál Milan. Mladý Ošťádal uzavíral pole. Ale kvalifikoval se do Ačka a to je úspěch. Martin Láska po kolizi odstoupil.

Finále číslo 2 1/18 Open

Finále B - zde trhanou jízdou vyhrál opět Dan Čajda. Ale druhý Petr Tocháček se velmi zlepšil a nechal nyní za sebou Petra Nesládka. A finále - opět první tři minuty křečovité. Marek Schiller dost nervózní a chyboval. Ztratil a o první místo bojovali Igor a Jarda. Jarda byl sice rychlejší, ale Igor jel ideální stopu a chyboval méně. Proto jízdu vyhrál.

Finále číslo 2 Mini Z

Opět souboj obou Čajdů. Ale do pořadí zasáhl Saša a i Zbyněk. Dan měl problémy a nehody. Takže nyní první Michal Čajda před druhým Sašou a třetím Zbyňkem. Zde není o vítězi rozhodnuto. Ukáže to až třetí finálová jízda.

Finále číslo 3 1/18 Stock

B finále - opět řežba do mantinelů a i modely mezi sebou. Fišer Václav se konečně zaradoval z prvního vítězství. Pomohl mu Petr Fišer, který na chvíli opustil dráhu a pak se vrátil. Zdeněk Singer dojel druhý a třetí Mikuláš Nesládek. A finále - emoce, chyby Martina Lásky. Na začátku ztratil a do vedení se dostal Milan a Drahoš. Milan se pořád ptal, kdy už bude konec... Nakonec vyhrál a i celkově. Druhý nyní dojel Martin a třetí Drahoš.

Finále číslo 3 1/18 Open

B finále - opět výborně Dan Čajda. Druhý Petr Tocháček také dnes podal skvělý výsledek na to, že jede 1/18 poprvé. Jinak jezdí Mini Z. Třetí Petr Nesládek - také hezký výkon. Z prvního místa finále B se ale bude radovat Dan. A finále - exhibice Igor vs Jarda. Marek nervačil a do boje nezasáhl. Ale Igor si to dával s Jardou. Když Jarda havaroval, Igor počkal a pokračovali spolu. Igor ukazoval mladému nadějnému pilotovi, jak projíždět jednotlivé pasáže. Kluk jeden šikovná se držel a na závěr projel cílem jako první. Krásná podívaná. Chce to dopilovat drobnosti a Jarda bude všechny nechávat za sebou. Ono mu to šlo už ze Scalpelem no a s XRAY PRO taky a asi i lépe.

Finále číslo 3 Mini Z

Do cíle společně dojeli bratři Čajdové - první Michal, druhý Dan. Třetí dojel Zbyněk Krasl a jak to dopadlo celkově si počkáme na vyhlášení výsledků tohoto závodu. Lukáš Kvasnica nyní čtvrtý a na bednu to stačit nebude.

Nyní proběhne vyhlášení výsledků a vy se můžete večer těšit na záznamy, které jsou opravdu mnohem lepší. Raptor TC18 v mém podání se podařilo naladit a model jel stejně klidně a stopu jako na posledním Xray Challenge Morava. Opět možnost plynu v zatáčkách. Žádný náznak ostrosti či neklidné stopy. Příjemné svezení podruhé...

Na úplný závěr jedno důležité info: pan Jan Hrnčíř dnes oslavil své 79. narozeniny. A zrovna za volantem svého vozu. Všichni gratulujeme !!!

Spojené záznamy ze závodu v dobré kvalitě můžete stáhnout ZDE.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport