Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Kelcom Cup - podruhé 16.11.2002


3. Michal Kreslík, 1. Michael Bok, 2. Aleš Pelikán

38 závodníků přijelo změřit své síly na druhý závod seriálu Kelcom Cup. Mezi účastníky byla tentokráte početná skupina závodníků ze Slovenska, vedená druhým vícemistrem SR Igorem Liptákem. Barvy RC klubu Blansko tentokráte hájil jen Standa Vondra.


Celkový pohledna dráhu

Celkový pohledna dráhu

Trať byla vyznačena jako obvykle žlutými poklicemi a předělena dřevěnýmy stříškami. Rovinka byla pro zvýšení bezpečnosti oddělena profilem "H"


Rozprava

Rozprava přinesla některé novinky v pravidlech-propozicích Kelcom Cup. Zásadní změna je zkrácení jizního času z 6-ti na 5 minut což všichni kvitovali s povděkem, neboť se odstranilo tzv. "dojíždění na baterky", kdy v průvěhu šesté minuty již nebyl v bateriích dostatečný proud na dojetí do cíle. Byla tím dána šance i těm závodníkům, kteří nepoužívaji super vybírané baterky na dobré umístění . Navíc se tím šetří jak motor, kotva tak i uhlíky. Je nutné též připomenout totálni zákaz uložení čipu (transponderu) v přednim nárazníku vozu Xray (potažmo i dalších modelech). Transponder muže být uložen jen v bočnim speciálním držáku nebo na karoserii na bezpečném místě.

Na konci rozpravy proběhlo vyhlášení vítězů z minulého Kelcom Cupu.


Marek a Miloš Zavadilové

Organizační stránka a obsluha počítače ležela na bedrech Miloše Zavadila.
"One man show" Tomáše Liptáka

O pobavení celého depa se postaral mladý Tomáš Lipták, když si pověsil "kastli" na nějaký provázek a pak bezděky zatáhl za jiný. Gymnastické náčiní zvané kruhy šly dolů, karosérie pak nahoru. Celým depem se rozezněl smích. Hold není radno tahat za špagátky. Nutno dodat, že celá záchranná akce dopadla dobře a že nevznikla žádná újma na zařízení i karosérii.


"A" finalisté

Po čtyřech rojížďkách bylo rozhodnuto o složení jednotlivých finálových jízd prestižní "A" finále vybojovli - od leva stojící: Tomáš Kubica, Stada Vondra, Michal Kreslík, Michael Bok, Aleš Pelikán, Standa Němeček, Katka Kubicová a Jiří Tlustý.


Start finále "A"

Posledních několik sekund zbývá do startu finále. Startovní pozice vybojovaná v rozjížďkách dává jistou naději na úspěch, ale záleží nejen na první zatáčce.

Finálové jízdy vždy přinášejí více vzrušení a tvrdších soubojů. Po některých zůstane auto jen na střeše, při jiných závodníka vyřadí z celé jízdy. Pak na řadu přichází šikovné ruce, sada kvalitního nářadí a náhradní díl - výměna ložiska v podání Aleše Pelikána.


Depo Liptkákových


Depo Kubicových

Vždy jsou zajímavé pohledy do zákulisí, tedy na stoly v depu. Každého zajímá jakou techniku používá soupeř, kdo s jakou novinkou od které, té modelářské firmy se objeví.


Nejlepší junioři zleva: Tomáš Kubica, Michal Kreslík, Katka Kubicová

Pořadí v celkovém hodnocení druhého závodu Kelcom Cup:

  1. Michael Bok
  2. Aleš Pelikán
  3. Michal Kreslík

Další závod Kelcom Cup se jede dle kalendáře 7.12.2002

Upozornění: závod plánovaný na 28.12.2002 se uskuteční z technických důvodu (vytápění tělocvičny) o týden dříve - je to škoda, ale co se dá dělat! Přesné datum bude včas zveřejněno na tomto serveru.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport