Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Březí u Mikulova - micro a Mini Z - ONLINE

LAST UPDATE: 18:02, foto a video

Je 7.11.2009 a já se přemísťuji z Brna do Březí, abych zde provedl report o závodě modelů micro 1/18 a pokud bude zájem, tak i modelů Mini Z. Osobně jsem zvědav na účast a to v obou měřítkách.

Osobně nejedu provést pouze ONLINE reportík, ale otestovat karoserii LOLA od BPA a prověřit si své umění na úzké a zatáčkovité trati s modelem XRAY M18 PRO. Jsem zvědav na jízdu kolegy s jeho VETŘELCEM no a bude toho určitě ještě mnohem více v tento závodní den.

Takže zhruba kolem 8:30 si můžete přečíst informace o hale, koberci a účasti.

Na dráhu jsem přijel cca kolem 8:15 a na trati již trénovali první piloti. A to jak modely micro, tak i Mini Z. V průběhu půlhodiny přijížděli další účastníci. Já si vytvořil depo ihned na kraji sokolovny, abych měl dobrý výhled a to zejména na tribunu.

Dráha se nachází v místní sokolovně. Před ní máte malé parkoviště, kde pohodlně zaparkujete. Uvnitř je prostor pro červený koberec s modrými mantinely a prostor pro depa je také dost. Jsou k dispozici stoly i židle. V prvním patře je balkon pro natáčení, focení a diváky. Toaleta a kafe také zařízeny.

Trať je poměrně členitá a oproti Xray a Mibosportu opravdu technická a úzká dráha. Navíc po létě na některých místech nerovnosti a tak moje auto občas poskočilo. To vyřeší nové obutí nebo vyšší světlost. Na malý prostor mi jede model přímo "zběsile". I ostatní zatím ladí svoje modely.

Za chvíli začne presentace a brzy se dozvíme počet startujících v jednotlivých kateogirích.

Prošel jsem depa a pozoroval piloty při přípravě modelů. Martin Láska ještě přemýšlel, jak upevnit 5ti článek do svého Vetřelce a poskytl rozhovor na kameru (uvidíte navečer). I ostatní byli sdílní a tak se máte na co těšit. Já nazul nové obutí Medium a model jel o poznání lépe.

V 10:00 proběhla rozprava ohledně pravidel, skupin a časového harmonogramu. Nakonec 23 jezdců ve třech kateogoriích. 3 kvalifikace na 8 minut - krása. 3 finále a doba se ještě upřesní. To bude překvapení.

Nyní tedy přehled startujících:

Mini Z: Zbyněk Krasl, Dan Čajda, Lukáš Kvasnica, Michal Čajda, Zdeněk Singer, Saša Žvak.

180: Martin Láska, Drahoš Hejtmánek, Milan Parák, Bronislav Fogt, Vít Parák, Petr Fišer, Vašek Fišer, Tomáš Hejtmánek, Michal Toman, Jan Hrnčíř.

OPEN: Michal Čajda, Drahoslav Hejtmánek, Adam Čechovský, Igor Vlahovič, Zbyněk Krasl, Čeněk Čechovský, Vláďa Toman.

V 10:00 startuje první kvalifikace Mini Z. Opět se přihlásím...

A co se dělo v kvalifikacích ?

Mini Z kolo 1.

Autentické modely vozů Porsche, Ford GT, Lamborghini... Přesné kopie reálných předloh včetně detailů. Dráha měřítkově skoro dálnice. A kdyby občas modely neposkočily na nerovnosti, bylo to velmi zajímavé. Saša Žvak ihned nastavil tempo a společně se Zbyňkem Kraslem vedli pole. A bylo to na prvních pozicích vyrovnané. Bylo vidět, že i zde je potřeba držet stopu a některým se to dařilo vcelku dobře. Ale nerovnosti dělaly svoje.

180 kolo 1.

Tomáš Hejmánek provedl registraci a seděl i u časomíry společně s otcem Drahošem. A střídali se u hlášení výsledků, protože software není zde na nejvyšší úrovni, jako třeba na seriálu XRAY. Ale to nic neubírá na zajímavosti. Jak si povede Martin Láska s Alienem ? Poladil ho v tréninku ? Navíc Vít Parák jel na svém 2WD stroji novou karoserii od fy BPA. Takže mnoho nových testů i v kategorii 180. Kolem dráhy nasazovači z předešlé skupiny. Skupina 1:Drahoš Hejtmánek ve vedení před druhým Víťou a třetím Milanem. Martin Láska zatím v zadní polovině pole. Modely rychlostně přesně na tento typ dráhy. Ovšem realističnost modelů samotných už není taková, jako u Mini Z. Jízdu vyhrál Drahoš. Ale i Broněk Fogt nakonec zvolil tuto pomalešjí verzi. Půjčil si auto od syna a OPEN nechal na věšáku doma. Po první jízdě Broňa naznal, že přidá jeden zub na převodu a bude na tom lépe. Skupina 2: Tomáš si vyměnil pozici u časomíry s otcem a šel na jízdu. Zde nastoupil matador všech tratí Jan Hrnčíř. Na Xray jel krásně a zde si již také pomalu zvykal na stísněné prostory dráhy. Tomáš Hejtmánek v čele pole od začátku jízdy. Ale potom se před něj dostal Michal Toman. Michal jízdu nakonec vyhrál. Vašek Fišer i ostatní oproti Tomášovi a Michalovi ztráceli dva a více kol.

OPEN kolo 1

Příliš rychlé modely na tuto dráhu. Jak kdo si poradí ? Igor Vlahovič ještě občas stál u překážky a díky vypnuté zpátečce se zdržel. Ale BPA karoserie je vpředu pružná a tak se vždy sám vyprostil a jízdu s náskokem kol vyhrál. Zbyněk Krasl jel také dobře a odměnou mu byla druhá pozice. Čechovský Adam opět s odskokem třetí. Vláďa Toman jel na posledním místě a byl zatím nejpomalejší. Nyní je 15 minut pauza do dalšího kola.

Mini Z kolo 2.

V této kategorii piloti nestojí na tribuně (kromě Michala Čajdy a Zbyňka Krasla), ale kolem tratě dole. Jestli je v tom záměr, nevím. Každopádně opět těsné rozestupy mezi Sašou Žvakem, Zbyňkem Kraslem (ten ke konci řešil problém s pneu) Michalem Čajdou. Všichni v jednom kole. Lukáš Kvasnica a ostaní již s odstupem.

180 kolo 2.

Skupina 1: Drahoš Hejtmánek opět první. Ale Martin Láska s Vetřelcem zajel nyní druhou pozici. Nechal za sebou i Víti Paráka. Oba jmenovaní v jednom kole. vypadá to, že Alien se probouzí k životu. Skoro všichni jezdci si vylepšili svůj nájezd. Skupina 2: maximální soustředěnost borců na tribuně. Z jízdy na chvíli odstoupil Vašek Fišer, ale vrátil se na trať. První opět Michal Toman před Tomášem Hetjmánkem a třetím Petrem Fišerem.

OPEN kolo 2.

Zběsilá a nekoordinovaná jízda. Mnoho kolizí a těžko průjezdná stopa. Igor sice první, ale měl problémy na hrbolatém koberci a s jezdci o kolo. Vyhrál před Zbyňkem, který se zlepšil a dojel v jednom kole za Igorem. Adam Čechovský třetí a Michal Čajda čtvrtý. Vláďa Toman zakončoval pole. Opravdu by zde byla lepší pomalejší varianta rychlosti. Ale je to OPEN a tak se testuje cokoliv. Igor opět nepotřeboval práci nasazovačů, protože vždy využil pružnosti karoserie a od mantinelu se odpoutal. Karoserie v ohybu přední části lehce praskla, ale jinak zatím OK.

Mini Z kolo 3.

Tři jezdci v 5. sekundách - velmi vyrovnané mezi Danem Čajdou, Zbyňkem Kraslem a Sašou Žvakem. I zde se jezdci postupně zlepšují. Jízdu nyní vyhrál Dan Čajda.

180 kolo 3.

Skupina 1: vetřelec v podání Martina Lásky se zakousl do soupeřů a to nemilosrdně. Nájezd 40 kol a kolo náskok na druhého Drahoše, který doposud vedl. Třetí stále Vít Parák. Za těmito borci pak Milan Parák (také stroj 2WD). Skupina 2: Petr Fišer se konečně dobře připravil na jízdu, protože v půlce limitu vedl před soupeři. Od rána nestíhal nic a potvrdil to i na videozáznamu. Že by konečně první náznak úspěchu v dnešním dnu ? Opět dobře zajeli Michal Toman a Tomáš Hejtmánek. Nasazovači byli v pozoru a snažili se kolegům z nesnází co nejrychleji.

OPEN kolo 3.

Igor nyní bez větších zdržení (pouze jedno stání u mantienelu) a nájezd 44. kol. Zbyněk Krasl zůstal na svých 42. kolech. Za ním pak Adam Čechovský a Michal Čajda. Drahoš Hejtmánek nyní nenastoupil. Tato jízda byla poněkud klidnější než ta předešlá.

Po krátké přestávce se začaly finálové jízdy všech kategorií. V této pauze měli piloti poslední šanci doladit své miláčky a připravit se psychicky na první finálovou jízdu.

Mini Z finále 1

TQ získal v kvalifikacích Dan Čajda před Zbyňkem Kraslem a třetím v pořadí Sašou Žvakem. Pořídil jsem foto všech modelů a posléze jsem byl "vyhnán" pro zdržování startu. Modely vyrazily na trať na 8 minut. Všichni jezdci kromě Zbyňka stáli dole u trati a nikoliv na tribuně. U Mini Z asi standartní situace. Málo havárií a těsné souboje mezi všemi. Je to velmi zajímavé měřítko, které však potřebuje absolutně hladký povrch. Pak modely jedou velmi čistě. Dan Čajda měl krátkou zastávku a řešil problém se svým speciálem. Jízdu vyhrál Michal Čajda před druhým Sašou Žvakem a ostatními. Zbyněk tentokráte neuspěl.

180 finále 1

B finále: TQ Michal Toman. Hodně kontaktů s mantineli bylo vidět v této jízdě. Nejčistší jízdu ukázal Jan Hrnčíř, který jel sice pomaleji, ale o to čistěji. Souboj o první pozice, kde nesměl chybět ani Bronislav Fogt. Michal sice startoval z první pozice, ale nedokázal toho prozatím využít. Takže pro první vítězství si dojel Tomáš Hejtmánek před druhým Michalem a třetím Bronislavem. Vašek Fišer byl i často na boku a u mantinelu. A finále: TQ Martin Láska před Drahošem Hejtmánkem a třetím Víťou Parákem. Ale v půlce limitu se do čela dostal Vít Parák se svým 2WD strojem a karoserií od fy BPA. Ovšem na třetí pozici se objevil Milan Parák. Velmi pohledná jízda bez zbytečných chyb. Jízdu vyhrál Martin Láska a má tímto dobře nakročeno do dalšího finále. Víťa jízdu přerušil a přišel o první pozici.

OPEN finále 1

TQ Igor Vlahovič. Zezadu ho stíhali Zbyněk Krasl, Michal Čajda, Adam Čechovský. Igor bez obtíží vyhrál první finále s nájezdem 46. kol a best lapem 9,99. Konečně kolo pod 10 sekund. Tvrdý souboj mezi Zbyňkem Kraslem a Michalem Čajdou. Adam trochu na tribuně nervoval a otec ho musel uklidňovat. Zbyněk nakonec druhý a třetí v této jízdě Michal. Vláďa Toman na chvíli také přerušil jízdu, ale vrátil se.

Mini Z finále 2

V druhém kole jeli v jedné sekudně Zbyněk, Lukáš a Saša. Neuvěřitelné, jak to i zde může být vyrovnané. Na prvním místě Dan Čajda. Pořadí se neustále měnilo a vozy do sebe jen minimálně žduchaly. Dan udržel první místo před ostatními, ale od začátku do konce nádherná podívaná.

180 finále 2

Bčko: krásný předjížděcí manévr od Tomáše Hejtmánka. Krásně si vychutnal vedoucího Broňu, který mu pak již nestačil. Ale Broněk jel dle mého názoru nyní lépe a čistěji jak minule. Jan Hrnčíř opět v klidu a nikdo o něm na trati nevěděl. Michal Toman v klidu druhý a jel také stopu. A třetí zaslouženě Broněk. Vašek Fišer měl problém s modelem a skončil poslední. Ačko: Martin a jeho vetřelec opět v čele pelotonu. A zaslouženě i nejrychlejší kolo kategorie. Drahoš a Vít se prali o druhou a třetí pozici. Drahoš chyboval a toho využil v půli Vít. Martin Láska opět v klidu první. Vít druhý a Drahoš třetí. Zde se ještě také bude bojovat o druhou a třetí pozici.

OPEN finále 2

Igor opět vylepšil svoje nejrychlejší kolo na 9,71 a nájezd na 47 kol. Nájezdem 42. kol se mohli pochlubit Michal Čajda a Zbyněk Krasl. Adam Čechovský se musel spokojit se čtvrtou pozicí. Ale také najel 42 kol. Poslední finále rozhodne o pořadí na druhém a třetím místě. Vláďa Toman si vylepšil nájezd, ale bohužel to stačilo na poslední příčku v druhé jízdě.

Mini Z finále 3

Hezké souboje na začátku mezi Sašou, Zbyňkem, Lukášem a Danem. Saša si pak vytvořil malý náskok a dotáhl jízdu do úspěšného konce. Zbyněk sice druhý, ale krásný výkon a pojistil si druhé místo celkově. Třetí Dan Čajda. Michal Čajda měl model pomalý oproti soupeřům a motoricky nestíhal.

180 finále 3

Bčko: naprosto stejný výsledek, jako v minulé jízdě. Tedy Tomáš, Michal a třetí Broňa. Jízda jako přes kopírák, kdy Vašek opět s potížemi a často stál u mantinelu. Ačko: Martin Láska chyboval na začátku startu a propadl se na třetí místo. Oba Parákové jeli chvíli za sebou. Drahoš se dostal na první místo a držel si ho. V OPEN již nepokračoval, ale zde to nevzdal. Vít Parák vyhrál konečně jízdu a rozhodl tak o pořadí celkem. Martin skončil na bateriích, kdy jeho Alien měl hlad a baterie ho nenakrmily.

OPEN finále 3

Igor po signálu nevyrazil na trať. Model se mu nerozjel. Až po chvíli se rozhodl pokračovat v jízdě. A tak Zbyněk první po startu a za ním Michal Čajda. Ale Igor rychle ztrátu dohnal a opět tak nějak vyhrál a vylepšil si kolo na 9,61. Zbyněk obhájil druhé místo celkově před soupeři a tím pádem se Michal musel spokojit s třetí pozicí.

Nyní nás čeká vyhlášení výsledků a předání cen. Vše bude zachyceno a doma pak dopíši celkový pohled na závodní den, nahraji foto a video.

První závod seriálu Brno / Březí proběhl v klidu a přátelské atmosféře. Každý si našel svého soupeře a zazávodil si s ním. Nová kategorie Mini Z bude příjemným zpestřením tohoto seriálu a tuto kategorii zastřešuje společnost Reichard Modellsport z Brna. Informace ohledně Mini Z poskytne pan Saša Žvak, který je u společnosti Reichard zaměstnán. Bližší info o Mini Z najdete i ve foru. Odkaz naleznete níže.

Karoserie Lola od BPA vydržela moje občasné nárazy do mantinelů (jen lehká prasklina vpředu) a její další test bude proveden na Xray Challenge. A to jsem ji nejel sníženou, ale s vyšším těžištěm. Podvozek Alienpower vypadá nadějně a majitel zcela jistě napíše své osobní zkušenosti ve vlastním příspěvku. Na dalším závodě seriálu naviděnou.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport