Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Určice Night Race 2009 - 24.10.2009

LAST UPDATE: 00:19, upload foto a video...

Připraven na závěrečný večerní závod v Určicích. Ze Slavkova jsem vyjel s kolegou Martinem Skorupskim v 18:05 a na místě byl v 18:30. Na dráze už bylo "plno" - nakonec se sešlo 5 jezdců. Další se omluvili kvůli nemoci. A i já jsem nakonec byl přemluven pro start. Auto mi zapůjčil Martin Pokorný. Jeho syn nejel a tak byla volná NANDA NRX. Sice na vítězství to model asi není, ale na pohodu. Neznám ho a je trochu divoký...

Nyní se připravuje presentace účastníků a místo rozpravy přichystal majitel dráhy pan Matějka občerstvení. Takže se nyní odmlčím a jdeme se občerstvit.

Ještě jména účastníků: Igor Vlahovič, Svatopluk Hájek ml. a starší, Martin Pokorný, Pavel Martinec, Martin Skorupski.

Fotky a video budou k dispozici až po závodě, neb jedu nyní přes mobilní BT modem. U večeře bylo spoustu legrace a řešilo se osvětlení a další problémy. Vypadalo to, že se nebude závodit, ale jen se kolektivně bavit. Ale jako ředitel závodu jsem přitlačil na pilu a všechny jsem srovnal do řady. A všichni se konečně dostavili na časomíru k načipování. Ale trvalo to všem celkem dost dlouho... Ale na počet 6. lidí plus majitele dráhy nebylo o legraci nouze. A dnes jde o opět o pohodovou akci, kde o nic nejde.

Start první kvalifikace na 6 minut bude cca kolem 19:45. Jede se pouze jedna skupina a budeme se snažit o rychlé točení kol.

U časomíry bude po celou dobu Karel Martinec, který bude i fotit a natáčet záznamy. Takže já pojedu pro legraci NANDU kolegy Martina Pokorného. Model je pomalejší, ale bude nás více.

Jinak na startu se objeví modely NANDA i XRAY. Dohodlo se na ponechání umělého osvětlení, aby bylo lépe vidět na modely a natáčení. A fotky samozřejmě. Takže jdeme na první rundu kvalifikací. Časomíra je ready to start !!!

Kvalifikace číslo 1

První jízda večera proběhla bez komplikací a byla hodně vyrovnaná. Tři piloti v jednom kole s nájezdem 28. kol. První Pavel Martinec, druhý Svatopluk Hájek ml. (ALS racing), třetí Martin Skorupski, čtvrtý Igor (vypadla mu baterie). Na páté pozici se ztrátou Svatopluk Hájek st. a pole uzavíral Martin Pokorný.

Jezdci mezi sebou na tribuně živě komunikovali a i v tento čas bylo o legraci postaráno. Karel Martinec se staral o časomíru. Po jízdě se fotily modely jezdců a činnost v depech.

Kvalifikace číslo 2

V druhé řeži večera opět na tribuně živo a jezdci si užívali konverzace. Letecké dny modelů NANDA a souboje Igora a Martina Pokorného. Pavel Martinec v souboji s Martinem Skorupskim, který jízdu vyhrál před Pavlem. Oba najeli 28 kol. Ostatní často havarovali a ztráceli 4 a více kol. Igor na třetí pozici v ultimátním masakru. Čtvrtý Sváťa ml. Potom jeho otec a poslední Martin Pokorný.

Nakonec se dohodly pouze dvě kvalifikace a jdeme přímo do finále. Jdeme se připravit a vše bude opět zdokumentováno a vyfoceno.

Postavení na start finále

1. Martin Skorupski, 2. Pavel Martinec, 3. Svatopluk Hájek ml., 4. Igor Vlahovič, 5. Svatopluk Hájek st. 6. Martin Pokorný

Finálová jízda číslo 1

Modely na startu, kontrola jednoho nasazovače a kameramana. Zvukový signál a osvětlené onroad supersporty vyrazily na první jízdu. Po chvíli nebylo jisté, kdo je první a vzhledem k hluku na tribuně, nebylo slyšet hlášení z PC. Ultimátní masakr opět na dráze a jen Svatopluk Hájek ml. a Martin Skorupski jeli čistě. Ale Igor řezal do kolegy ze stáje NANDA Racing Martina Pokorného a nedarovali si ani metr. A to nebyli ve stejném kole. Po jízdě se sešli všichni u časomíry a dozvěděli se, že vyhrál Svatopluk Hájek ml., Martin Skorupski druhý a třetí zázrakem Igor. Potom Pavel Martinec, který měl problém se servem, pátý Martin Pokorný a pole uzavřel Svatopluk Hájek st.

Finálová jízda číslo 2

Zde opět ve vedení Sváťa ml. Ale opět karamboly a Igor se záhadným způsbem dostal do vedení a jízdu vyhrál před Sváťou ml a třetí Martinem Skorupskim. Pavel Martinec až čtvrtý a servo ho zlobilo čím dál více. Sváťa Hájek st. jel opět v klidu, ale i on často chyboval.

Finálová jízda číslo 3

Opět ostrý start modelů do akce. V čele mladý Hájek a jízdu do konce dotáhl Svatopluk Hájek ml. s nájezdem 31. kol. Igor několikrát havaroval, ale druhé místo v této jízdě ho neminulo. Martin se na tribuně bavil a zajel třetí pozici. Martin Pokorný (NANDA team) dojel nyní čtvrtý a to byl úspěch večera. Nechal za sebou i Hájka st. Pavel Martinec skončil kvůli servu.

Nyní proběhne vyhlášení výsledků, předají se medaile a všichni se mohou rozjet domů. Piloti se shodli, že akce neměla chyb, měřící zařízení fungovalo bez problémů. Příští rok v říjnu opět na této dráze a snad ve větším počtu přátelé.

Pořadí tedy: Svatopluk Hájek ml., Igor Vlahovič, Martin Skorupski

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport