Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Určice Night Race 2009 - 24.10.2009

LAST UPDATE: 00:19, upload foto a video...

Připraven na závěrečný večerní závod v Určicích. Ze Slavkova jsem vyjel s kolegou Martinem Skorupskim v 18:05 a na místě byl v 18:30. Na dráze už bylo "plno" - nakonec se sešlo 5 jezdců. Další se omluvili kvůli nemoci. A i já jsem nakonec byl přemluven pro start. Auto mi zapůjčil Martin Pokorný. Jeho syn nejel a tak byla volná NANDA NRX. Sice na vítězství to model asi není, ale na pohodu. Neznám ho a je trochu divoký...

Nyní se připravuje presentace účastníků a místo rozpravy přichystal majitel dráhy pan Matějka občerstvení. Takže se nyní odmlčím a jdeme se občerstvit.

Ještě jména účastníků: Igor Vlahovič, Svatopluk Hájek ml. a starší, Martin Pokorný, Pavel Martinec, Martin Skorupski.

Fotky a video budou k dispozici až po závodě, neb jedu nyní přes mobilní BT modem. U večeře bylo spoustu legrace a řešilo se osvětlení a další problémy. Vypadalo to, že se nebude závodit, ale jen se kolektivně bavit. Ale jako ředitel závodu jsem přitlačil na pilu a všechny jsem srovnal do řady. A všichni se konečně dostavili na časomíru k načipování. Ale trvalo to všem celkem dost dlouho... Ale na počet 6. lidí plus majitele dráhy nebylo o legraci nouze. A dnes jde o opět o pohodovou akci, kde o nic nejde.

Start první kvalifikace na 6 minut bude cca kolem 19:45. Jede se pouze jedna skupina a budeme se snažit o rychlé točení kol.

U časomíry bude po celou dobu Karel Martinec, který bude i fotit a natáčet záznamy. Takže já pojedu pro legraci NANDU kolegy Martina Pokorného. Model je pomalejší, ale bude nás více.

Jinak na startu se objeví modely NANDA i XRAY. Dohodlo se na ponechání umělého osvětlení, aby bylo lépe vidět na modely a natáčení. A fotky samozřejmě. Takže jdeme na první rundu kvalifikací. Časomíra je ready to start !!!

Kvalifikace číslo 1

První jízda večera proběhla bez komplikací a byla hodně vyrovnaná. Tři piloti v jednom kole s nájezdem 28. kol. První Pavel Martinec, druhý Svatopluk Hájek ml. (ALS racing), třetí Martin Skorupski, čtvrtý Igor (vypadla mu baterie). Na páté pozici se ztrátou Svatopluk Hájek st. a pole uzavíral Martin Pokorný.

Jezdci mezi sebou na tribuně živě komunikovali a i v tento čas bylo o legraci postaráno. Karel Martinec se staral o časomíru. Po jízdě se fotily modely jezdců a činnost v depech.

Kvalifikace číslo 2

V druhé řeži večera opět na tribuně živo a jezdci si užívali konverzace. Letecké dny modelů NANDA a souboje Igora a Martina Pokorného. Pavel Martinec v souboji s Martinem Skorupskim, který jízdu vyhrál před Pavlem. Oba najeli 28 kol. Ostatní často havarovali a ztráceli 4 a více kol. Igor na třetí pozici v ultimátním masakru. Čtvrtý Sváťa ml. Potom jeho otec a poslední Martin Pokorný.

Nakonec se dohodly pouze dvě kvalifikace a jdeme přímo do finále. Jdeme se připravit a vše bude opět zdokumentováno a vyfoceno.

Postavení na start finále

1. Martin Skorupski, 2. Pavel Martinec, 3. Svatopluk Hájek ml., 4. Igor Vlahovič, 5. Svatopluk Hájek st. 6. Martin Pokorný

Finálová jízda číslo 1

Modely na startu, kontrola jednoho nasazovače a kameramana. Zvukový signál a osvětlené onroad supersporty vyrazily na první jízdu. Po chvíli nebylo jisté, kdo je první a vzhledem k hluku na tribuně, nebylo slyšet hlášení z PC. Ultimátní masakr opět na dráze a jen Svatopluk Hájek ml. a Martin Skorupski jeli čistě. Ale Igor řezal do kolegy ze stáje NANDA Racing Martina Pokorného a nedarovali si ani metr. A to nebyli ve stejném kole. Po jízdě se sešli všichni u časomíry a dozvěděli se, že vyhrál Svatopluk Hájek ml., Martin Skorupski druhý a třetí zázrakem Igor. Potom Pavel Martinec, který měl problém se servem, pátý Martin Pokorný a pole uzavřel Svatopluk Hájek st.

Finálová jízda číslo 2

Zde opět ve vedení Sváťa ml. Ale opět karamboly a Igor se záhadným způsbem dostal do vedení a jízdu vyhrál před Sváťou ml a třetí Martinem Skorupskim. Pavel Martinec až čtvrtý a servo ho zlobilo čím dál více. Sváťa Hájek st. jel opět v klidu, ale i on často chyboval.

Finálová jízda číslo 3

Opět ostrý start modelů do akce. V čele mladý Hájek a jízdu do konce dotáhl Svatopluk Hájek ml. s nájezdem 31. kol. Igor několikrát havaroval, ale druhé místo v této jízdě ho neminulo. Martin se na tribuně bavil a zajel třetí pozici. Martin Pokorný (NANDA team) dojel nyní čtvrtý a to byl úspěch večera. Nechal za sebou i Hájka st. Pavel Martinec skončil kvůli servu.

Nyní proběhne vyhlášení výsledků, předají se medaile a všichni se mohou rozjet domů. Piloti se shodli, že akce neměla chyb, měřící zařízení fungovalo bez problémů. Příští rok v říjnu opět na této dráze a snad ve větším počtu přátelé.

Pořadí tedy: Svatopluk Hájek ml., Igor Vlahovič, Martin Skorupski

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport