Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Určice 12.4.2008 - povedená akce

Asi vás bude zajímat, co se dělo v sobotu 12. 4. 2008 v Určicích... Ne nebojte se, nejel se zkušební závod. Ten se jede až za týden. Snad nám bude počasí přát přátelé. Ale uskutečnila se jiná povedená akce. Na dráze se sešli tito jezdci, aby otestovali měřící zařízení, dráhu, bezdušové pneu a nasáli atmosféru okolí. A kdo to byl konkrétně ? Martin Skorupski (jeho příjmení si asi nikdy nezapamatuji), Josef Kopecký, Mirra Křížek, Jindra Matějka, Jindra Matějka st., Tomáš Ovečka a já osobně. Jindra st. se za volantem střídal se svým vnukem Tomášem. Všichni kromě Jindřicha Matějky ml. (ten nesehnal zatím motor 180, ale stáhl si výkon), měli motory 180 a 5 článků. A jdeme na to vážení...

Ještě pro vaši informaci, kdo s čím jezdil. Ajgor (NANDA NRX18), Mirra Křížek (HPI RS4), Josef Kopecký (XRAY M18), Martin Skorupski (XRAY M18 PRO), Jindra Matějka (XRAY M18 PRO) a Tomáš Ovečka (XRAY M18 PRO).

Kdo použil bezdušová kola ? Ajgor, Mirra, Josef. Ostatní jeli mechová kola.

Co se tedy dělo ? Nejdříve jsme testovali program na laptopu, který zapůjčil Ladislav Mlčák. Ale zařízení nepočítalo korektně a občas se stalo, že se někomu nezapočetlo kolo, jindy přestalo měření celkem. A tak na řadu přišel pevný počítač. Načipovali jsme 5 modelů a hurá na testy.

Nebudu se tajit tím, že jsme měli problémy s měřením. Občas to opět někomu nezapočítalo kolo (prostě jednou projel a až po druhém průjezdu mu to dalo kola dvě). Ale po úpravě lišty se situace zlepšila. Jen já měl občas problém s Josefem a kola se nazapočítala. Pak jsem kroužil sám s Mirrou a jedna jízda proběhla zcela korektně. Pak zase u mě vypadly nějaká kola. Toto bude ještě předmětem testování v týdnu. Ještě si musím prostudovat materiály zaslané Karlem Neudkem z RC klubu Zlín, kde se dočtu další podrobnější info o zařízení, poloze lišty atp. Ale 80% zůčastněným vše fungovalo OK. Ale přece jen ten první zkušební závod bude jisté nedostatky ještě odstraňovat a já předpokládám pomoc a součinnost všech účastníků.

Ale i přes technické problémy se všichni účastníci vyjádřili zcela kladně a s největším nadšením, že si báječně zajezdili a že tato dráha i pro obyčejné poježdění je naprosto bez chyb. Modely bez poškození (jen černé šmouhy na bocích modelů při kontaktu od pneu). A vyrovnanost modelů dle výsledků byla taky příznivou zprávou pro všechny. Navíc těsné souboje mě a Mirry tělo na tělo nebo chcete-li lexan na lexan, byly naprosto fantastické (viz video).

Tomáš Ovečka natočil krátké video z jedné jízdy. Já ho zpracoval (na konci je chyba v textu :-() a přináším vám ho zde ke stažení. Díky Tome za natočení.

Na závěr pár TECH informací: Josef Kopecký odrovnal servo Hitec HS81 (bez servosaveru to nepůjde). Tak jsem mu půjčil moji HS 82ku a jelo se dále. Po nárazu zboku jsem Martinovi přetrhl kabel od baterie. Připájel ho a jelo se dále. Testovali se motory NANDA 180 a ještě jeden typ. Oba jedou obstojně, ale musí se jim naložit převod minimálně 36/23. Ale zlaté motory a vrtulníkový jedou trochu lépe.

Bezdušová kola jedou stejně jako mechová. Oboje je použitelné a to i po ochlazení tratě navečer. Končilo se kolem 18:30. No a to je asi pro dnešek vše. V týdnu ještě proběhne test měřícího zařízení a v sobotu 19.4.2008 se uvidím rád se všemi přihlášenými a společně otestujeme dráhu a vše kolem toho spojeným. Koukněte ještě na pár fotek z akce. Nashle na testovacím závodě přátelé. Aktuální startovní listinu najdete ZDE , kde se také dočtete, že závod je nyní zcela obsazen. Pokud přijedou všichni z listiny, bude to dobrá akce. Kdyby někdo nemohl, nechť mi to nahlásí a ještě se tím uvolní místo. Ale na přihlášené se již nyní velmi těším.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport