Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč 2002 1:10 ETCS

V sobotu 31.8.2002 přívítal RC AK Třebíč na své "dráze" závod seriálu Kyosho World Cup 2002 CZ a volný závod 1:10 ETCS GP Třebíč 2002.

Kyosho World Cup je jiná kapitola a dále se budu zabývat jen volným závodem. K ozdobám tohoto závodu bezesporu patřil již jistý mistr republiky pro letošní rok Michael Bok, účastník ME Tomáš Staníček a nesmím zapomenout na Katku a Tomáše Kubicovi. Zbytek startovního pole tvořili převážně členové třebíčského klubu. Celkem tedy 12 účastníků jelo ve dvou skupinách. Již rozjížďky byly prubířským kamenem pořadatelů neboť ochota nasazovat u účastníků Kyosho Cupu kategorie elekter byla mizivá a ani přes důrazné upozornění pořadatelů se situace přiliš nelepšila a tak pořadatelé místo vyčkávání zda a kdo příjede nasazovat zvolili mírné jinou taktiku - tuto nekázeň si bude muset pořešit p. Hanák na příštích závodech sám.

Ale už k vlastím závodům. V rozjížďkách na dálku, neboť každý byl v jiné skupině, bojovali o pole-position Michael Bok a Tomáš Staníček. Velmi dobrým výkonem si velmi dobré postavení na startu v A finále vybojovala Katka. Do A finále (nestandardně 6 závodníků) se probojoval ještě Tomáš Kubica, Marek Zavadil a Josef Richter. Finále B bylo čistě třebíčskou záležitostí. A možná B finále bylo zajímavější a rozhodně pohlednější než finále "A", všichni jezdci dokázali, že i bez strkanic, nárazů se dát jet velmi tvrdě a nekompromisně a přesto ohleduplně a vstřícně k ostatním zvláště pak předjíždějícím o kolo.

Po odjetí dvou jízd finále A to bylo mezi Michalem Bokem a Tomášem Staníčkem nerozhodně, každý zvítězil jednou a mělo rozhodnout poslední finále. Ve třetím finále nejlépe odstartoval Tomáš a ujal se vedení, ale třetí zatáčku si najel více pro rychlejší výjezd, v té chvili jej podjel Michael a i ostatní se přiblížili a došlo k hromadné havárii, ze které Tomáš vyjížděl až čtvrtý. Michael si tak vytvořil dostatečný náskok, který mu dodal potřebný klid a vítěztví si již nenechal vzít. Bohužel v A finále došlo k moha strkanicím ve kterých byl vždy Josef Richter a na jeho počínání doplatil zvláště výborně jedoucí Marek Zavadil. O tom že Josef Richter jezdí za hranicí slušnosti a fair-play se mohli přesvědčit mnozí a na jiných závodech. Věřím že jeho způsob jízdy kdy do zatáčky najíždí zevnitř a cpe se mezi vůz již v zatáčce a vymezení dráhy kdy tam zpravidla není místo a samozřejmě trefí vůz před ním bude trestán. V Třebíči mu to ještě prošlo a doplatil na to slušně jedoucí závodník. Je těžké pochopit takové počínání zvláště v závodě kde jde především o radost ze soutěžení jako takového nikoli z výsledku.

Potom otázka jak dopadly celkové výsledky je nepodstatná. Vyhrál Michal, před Tomášem a Katkou nebo druhým Tomášem? Kdo ví?

Vím naprosto jistě, že 11 závodníků (popřípadě jejich doprovod) odjíždělo ze závodů spokojeno.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport