Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč 2002 1:10 ETCS

V sobotu 31.8.2002 přívítal RC AK Třebíč na své "dráze" závod seriálu Kyosho World Cup 2002 CZ a volný závod 1:10 ETCS GP Třebíč 2002.

Kyosho World Cup je jiná kapitola a dále se budu zabývat jen volným závodem. K ozdobám tohoto závodu bezesporu patřil již jistý mistr republiky pro letošní rok Michael Bok, účastník ME Tomáš Staníček a nesmím zapomenout na Katku a Tomáše Kubicovi. Zbytek startovního pole tvořili převážně členové třebíčského klubu. Celkem tedy 12 účastníků jelo ve dvou skupinách. Již rozjížďky byly prubířským kamenem pořadatelů neboť ochota nasazovat u účastníků Kyosho Cupu kategorie elekter byla mizivá a ani přes důrazné upozornění pořadatelů se situace přiliš nelepšila a tak pořadatelé místo vyčkávání zda a kdo příjede nasazovat zvolili mírné jinou taktiku - tuto nekázeň si bude muset pořešit p. Hanák na příštích závodech sám.

Ale už k vlastím závodům. V rozjížďkách na dálku, neboť každý byl v jiné skupině, bojovali o pole-position Michael Bok a Tomáš Staníček. Velmi dobrým výkonem si velmi dobré postavení na startu v A finále vybojovala Katka. Do A finále (nestandardně 6 závodníků) se probojoval ještě Tomáš Kubica, Marek Zavadil a Josef Richter. Finále B bylo čistě třebíčskou záležitostí. A možná B finále bylo zajímavější a rozhodně pohlednější než finále "A", všichni jezdci dokázali, že i bez strkanic, nárazů se dát jet velmi tvrdě a nekompromisně a přesto ohleduplně a vstřícně k ostatním zvláště pak předjíždějícím o kolo.

Po odjetí dvou jízd finále A to bylo mezi Michalem Bokem a Tomášem Staníčkem nerozhodně, každý zvítězil jednou a mělo rozhodnout poslední finále. Ve třetím finále nejlépe odstartoval Tomáš a ujal se vedení, ale třetí zatáčku si najel více pro rychlejší výjezd, v té chvili jej podjel Michael a i ostatní se přiblížili a došlo k hromadné havárii, ze které Tomáš vyjížděl až čtvrtý. Michael si tak vytvořil dostatečný náskok, který mu dodal potřebný klid a vítěztví si již nenechal vzít. Bohužel v A finále došlo k moha strkanicím ve kterých byl vždy Josef Richter a na jeho počínání doplatil zvláště výborně jedoucí Marek Zavadil. O tom že Josef Richter jezdí za hranicí slušnosti a fair-play se mohli přesvědčit mnozí a na jiných závodech. Věřím že jeho způsob jízdy kdy do zatáčky najíždí zevnitř a cpe se mezi vůz již v zatáčce a vymezení dráhy kdy tam zpravidla není místo a samozřejmě trefí vůz před ním bude trestán. V Třebíči mu to ještě prošlo a doplatil na to slušně jedoucí závodník. Je těžké pochopit takové počínání zvláště v závodě kde jde především o radost ze soutěžení jako takového nikoli z výsledku.

Potom otázka jak dopadly celkové výsledky je nepodstatná. Vyhrál Michal, před Tomášem a Katkou nebo druhým Tomášem? Kdo ví?

Vím naprosto jistě, že 11 závodníků (popřípadě jejich doprovod) odjíždělo ze závodů spokojeno.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport