Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ZVK - první závod

Neuplynul ještě ani týden od prvního zahajovacího závodu zimní sezóny v Pozděchově a závodníci přihlášení přes internet se od časného rána začínají sjíždět v sobotu 10.11. k 1.závodu již čtvrtého ročníku seriálu „Závodu valašského království“. První překvapení pro závodníky bylo, že přijeli do zasněženého Pozděchova. Sněžilo celý den a sníh se držel! Druhé překvapení bylo to, že se nejelo na starém koberci, ale opět na novém. Třetí překvapení pro závodníky bylo, že hrbatý povrch koberce (jak psal Igor Vlahovič na „mastru“) skoro zmizel. Další věcí bylo rychlé vyhodnocování počítačem po každé sadě rozjížděk či po finálových jízdách. Po odjetí poslední finálové jízdy bylo vše již přichystáno k závěrečnému vyhodnocení. Za toto vše patří dík K.Kratochvílovi. Jak bývá u našich závodů osmnáctek zvykem, zůstávají všichni závodníci na vyhodnocení.

Nyní se vrátím k 1. závodu ZVK! Účast závodníků byl nám mohl závidět kde kdo. 12 závodníků v kategorii 2WD, 18 závodníků 4WD a nová kategorie monster truck 1:18 – 5 závodníků! Dohromady se nás sešlo 35 a to se jel v Brně nějaké prestižní závod. Z tohoto počtu závodníků jelo 9 žáků. Pro letošní závody je mnoho nových tváří. Počítám, že jednoho dne se nás může sejít při dobré „konstelaci hvězd“ až 50! To by byla bomba!


Podíváte-li se na výsledkové listiny v kategorii 2WD, zjistíte, že:
 • Karel Kratochvíl jel s podvozkem XRAY bez středového hřídele na 5čl./300 motor,
 • Kavánek Ivo scalpel 4čl/300 motor,
 • Štalmach Roman jel čtyři roky starý amat.podvozek bez diferáku 5čl/300
 • Čevela Drahoš scalpel 4čl/300
 • Mikuš Karel st. Podvozek WWS 5čl/300
 • Janoš Zdeněk scalpel 4čl/300
 • Ptáček Honza – žák Avioracing (Astra) 5čl/180!!
 • Stodola Fanán XRAY 2WD 4čl/300
 • Pykal Filip žák Avioracing (Astra) 5čl/280
 • Čevela Adam žák XRAY 2WD 4čl/300
 • Mocek Radim žák amat.4čl/300
 • Havlík Roman amat 4čl/300.

Zde je jasně vidět, že dvoukolky v převážné většině jezdíme na 4články motor rozměrů 300 (průměr 25mm x délka 34mm) a nerozebíratelný!! Toto je velmi vhodná kategorie pro začátečníky, ale i ty pokročilejší a starší! V kategorii čtyřkolek jedou všichni podvozky XRAY na 5čl/300 motor. U této kategorie hodně záleží „na rukách“ a také, jak kdo dlouho jezdí. Nově jedeme kategorii MT. Tato kategorie se pojede asi odděleně od sebe, jak v sobotu, tak v neděli při desítkách. Časem uvidíme, jakou perspektivu tato kagetorie bude mít! Já jí věřím, je to prima odreagování! Ze značek jely dva MT od HPI – já a Drahoš Čevela. Buggy od HPI Adam Čevela a já Fany a Kája Mikuš jun. jel XRAY.

Věřím, že na příští závod se traků sejde podstatně více. Další závod osmnáctin (2.závod ZVK) se jede mimořádně až v neděli 2.12.. Samozřejmě, že se pojedou i monster trucky!

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport