Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mibosport Cup 22.5.2010 ONLINE

LAST UPDATE: 19:25 - záznamy hotovy a mohly by se vám líbit :-) !!!

Ráno jsem se probudil a vidím slunce na obloze a tak volám kolegům z Hobby - chlapi, jdeme na to. Vyzvedávám kolegu Tomáše a hurá směr Svitavy. Ale náhle slunce mizí a my vjíždíme do deště - a jsme v Letovicích. Za nimi už opět žádný déšť, ale oblačno až hrůza.

Po příjezdu na dráhu potkávám Michala Boka, Vaška Sauera, Jarda Valu, Michala Abrahámka a další jezdce, kteří se nezalekli počasí a přijeli. A co více, v hobby kategorii dnes bude více pilotů. Když k tomu přičtu možnost testovat TRF 416X, bude to den plný testů. Sice málo lidí celkem, ale o to akce může být opět pohodová. Kolem oběda prý opět déšť, ale uvidíme jak to bude doopravdy. Rozhodně se bude čas tlačit kupředu, aby se to stačilo odjet.

Kategorie Hobby, Shepherd Nitro Cup, SPPCH Stock a Modified. Nejvíce jezdců opět ve Stock. Titul zde bude obhajovat Vojta Novický. Ale jednoduché to mít nebude. V Open pojedou Igor Vlahovič, Vašek Sauer, Jarda Kopecký, Jarda Vala a další.

Za chvíli bude start první kategorie.

Na mne čekal test podvozku Tamiya TRF 416X, kde v kategorii OPEN pojedu motor SPP 13,5 a to s karoserií Protoform LTC-R a potom Tamiya EBBRO 350R. Zjistit, která je lepší a s kterou zajedu lépe. Ovšem na ranním tréninku se chovala Tamiya velice poslušně, jen méně točila.

Report z dnešního závodu bude online, ale nevím, jak to budu vše stíhat. A tak aktualizace bude možá chaotická. Ale naložil jsem si toho více, jak je mým zvykem. Ale zase budou foto a video a to vám napoví více.

Kvalifikace 1:

Hobby - 6 pilotů na startu. Tonda Pospíchal také na startu s karoserií Ferrari 430. A hned Igorovi ukázal, jak se vyhrává. Pojel Igora o cca 6 sekund. Tonda je nepatrně rychlejší na rovince a má motor Carson CE-4. Igor jede Johnson. Petr Nesládek si zatím nepochvaloval grip, ale dojel třetí. Miloš Pokorný s kolegyní jeli dnes spolu. A navíc zde dnes startuje Marek Pilát. Ten dokončil jízdu jako čtvrtý.

Modified - první jízdu Igor jel s karoserií Tamiya EBBRO 350R. O rychlosti se bavit nebudeme, tam jeli ostatní o třídu jinde. A tak se kolem Igora prohnal Jarda Kopecký světelnou rychlostí, pak Vašek Sauer a nakonec Jarda Vala. Model Igora byl do zatáček "tupý" a nedotáčivý. V některých zatáčkách pak začal model klouzat. A tak na další jízdu použije Igor karoserii LTC-R a dotáhne diferenciál. Jízdu vyhrál Jarda Kopecký. Opět jsem na trati slyšel modely Xray, Tamiya nebyla vůbec slyšet.

Nitro - zde tři jezdci. Michal Abrahámek, Adam Dubák a Petr Rovný. Petr Spíše v depu ladil model. Jízdu vyhrál Adam Dubák. Při počtu třech modelů na trati se toho moc dít ve finále nebude.

Stock - zde vede zatím Zdenda Beneš před Vojtou Novickým. Nejvíce obsazená kategorie v tomto závodě. Jarda Vala jede obě kategorie. A tak na satrtu vidíme Tomáše Kembitzského, Radima Vrabce, Tondu Pospíchala... Uvidíme, jak se bude dále vývoj vyvíjet.

Pozn. v hobby kategorii jsem s motorem Johnson za 5 minut jízdy a převodem 58/24 vyjel 623 mAh. S motorem SP 13,5 a převodem 5,13 jsem vyjel 1122 mAh opět za 5 minut jízdy.

Kvalifikace 2:

Hobby - zde opět výborně Toník, který Igorovi ujel. Ten bude muset dát motor Carson, protože Johnson nestíhá na rovince. Petr Nesládek opět třetí a stále si stěžuje na přetáčivost. Marek Pilát chvíli soupeřil o kolo vpřed jedoucím Igorem. Igor Toníkovi nestíhal, ale tomu bude možná konec.

Tento záznam nám ukazuje, jak piloti Hobby kategorie drží stopu a jak spolu urputně bojují. Doporučuji si uvařit kafe, vzít sušenky a jdeme na to...

Modified - Igor s modelem TRF 416X si vylepšil s karoserií LTC-R nájezd o kolo více a i čas na kolo je lepší. Ale pořád je s motorem o 2 sekundy pomalejší na kolo. A tak Jarda Kopecký opět první. Vašek Sauer s Xray T3 druhý. Jarda Vala s podvozkem Tamia TRF 416X před Igorem.

Nitro - dojel pouze Michal Abrahámek, který jídzu vyhrál. Oba soupeři nenastoupili. Celkově zatím prvmí Adam Dubák. Zajel nejlepší nájezd.

Stock - velmi vyrovnané výkony mezi jezdci. Bronislav Vykutil, Vojta Novický, Zdenda Beneš a další piloti. Sekundové a setinové rozdíli mezi nimi. A počítač hlásí, která auta si zlepšila svůj výsledek. Tomáš Kembitzský jízdu vyhrál. A to před kolegou Broňou Vykutilem (oba z RC klubu Svitavy). Třetí Vojta Novický. Zdenda Beneš čtvrtý. Opravdu výsledky hodně vyrovnané. V podstatě všichni piloti až na Tondu Pospíchala najeli 13 kol.

Pozn. díky Jaroslavu Kopeckému, který daroval Igorovi sadu použitých pneu, Igor otestuje jak se chová Tamiya TT-01E ve vyšší rychlosti. Do TTčka šel motor Carson CE-4 a zmíněná kola. Bude se auto převracet ? Když se nyní cukruje dráha ? Na modelu Tamiya TRF 416X došlo k úpravě downstopů poté, co Igor měl kamínek pod zadním pravým ramenem a divil se, že model ztatil grip. Karoserie zůstane LTC-R. Slunce svítí a oblačnost nikde. Je 11:14. Zatím se nám daří a vládne pohodová atmosféra.

Kvalifikace 3:

Hobby - Toník strojovou jízdou opět nechal ostatní za sebou a právem mu náleží TQ na hlavní finále. Igor Vlahovič zrychlil, ale nesmí dělat chyby. Třetí na startu Petr Nesládek. A bude bojovat ve finále s Tomášem Erdelyim. Bude se nač dívat. Grip na nacukrované trati ok a TTčko sedělo na kolech od týmu Kopeckých jako v kolejích. Někdy až moc.

Modified - Igor ponechal nastavení a vylepšil si nájezd. Nechal nyní za sebou i Jardu Valu, který model na dráze lovil. Na nových kolech nyní zvítězil Vašek Sauer před Jardou Kopeckým. TQ má Jarda Kopecký.

Nitro - na dráze konečně všechny tři modely. To jsme dnes ještě neviděli. Adam Dubák, Michal Abrahámek a Petr Rovný. Jízdu dokončili všichni a vyhrál Adam Dubák.

Stock - poslední jízda stock byla odjeta a přihnala se přeháňka. Jízdu ani nevím, kdo vyhrál, protože jsem měl co dělat, abych schoval elektroniku. Budiž mi to prominuto. Ale finále bude velmi vyrovnané, tedy pokud bude.

Pozn. Sedím v autě a čekám na konec deště. Ale nelením. Zpracovávám video. Vy se můžete těšit ve večerních hodinách na záznamy z této akce. Foto a i video díky kolegovi Tomášovi bude zase někde jinde. Nechte se překvapit...

Tento záznam ukazuje, jak piloti kategorií Stock, Modified a Nitro drží stopu a jak mezi sebou svádějí souboje. Doporučuji si uvařit kafe, vzít sušenky a jdeme na to...

Tento záznam ukazuje, jak se připravovala trať a jízdu kategorie Modified. Zde není potřeba kafe a sušenky...

13:49 - pro nepřízeň počasí se závod ukočil a vyhlášení proběhlo z kvalifikací. Pořadí budete mít na foto. Jakmile budu na síti, dostanete slíbená videa a fota. Bohužel, počasí hrálo nakonec proti nám. Dodatek textu bude doplněn. Zatím se loučím.

15:18. Ale vlastně se ještě neloučíme. Tři sklaní příznivci a to Igor Vlahovič, Petr Nesládek a Tomáš Erdelyi se přesunuli na dráhu Globus Brno a zde pokračovali v započátém závodním dnu. A točilo se i na vlhkém asfaltu. A opět se je nač těšit večer.

Všichni borci u Globusu začali kroužit se svými TT-01čkami styl drift. A stylem bouda vs bouda se navzájem provokovali. Jeden ze skupinky vždy měl u sebe aparát a natáčel skvělé záběry. A jak že se chová TT-01 na hrbatém povrchu s mechanickými tlumiči ? Počkejte si na večer přátelé. Záběry ze Svitav jsou super, ale to pozadu nezůstane.

Tento záznam ukazuje, jak se jezdí na vlhké dráze Globus a co vše modely a piloti dokážou. Doporučuji si uvařit kafe, vzít sušenky a jdeme na to...

Lehce po 16. hodině se účastníci Globus jízd rozloučili a odebrali se ke svým domovům. Ale stálo to za to. Místo finálových jízd si výtečně vyzkoušeli TTčka ve smyku. Teď už se opravdu rozloučím a jdu zpracovat mnoho zajímavých video záznamů.

Pozn. děkuji za pomoc a spolupráci kolegovi Tomáši Erdelyimu. Díky němu máte k dispozici zcela jiné záběry.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport