Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mibosport Cup, SPPCH - online

LAST UPDATE: 18:20 - záznam z tohoto závodu ke stažení

Zatímco 1.5.2010 bylo na dráze v Blansku hezké počasí a závod spalovacích modelů IC 1/10 se zde proháněly, dnes 2.5.2010 ještě čekáme na vývoj počasí. Po ránu zatím nic moc. Ale předpověď se zdá býti na naší straně. Nemělo by pršet, ale...

Na dráze zatím poloprázdno a sem tam ještě nějaká ta kapka. Ale všichni věříme, že se počasí a vše kolem vydaří.

Presentace již začala a měla by být do 8:45. Zatím se u buňky pana Magdy moc jezdců netlačí. Není kam spěchat. Přihlásím se, jakmile se něco změní.

Takže přihlášky jsou uzavřeny a jezdců je pomálu. Měl jsem obavy o kategorii Hobby. Ale nakonec jsme se sešli tři nadšenci a "rozdáme" si to" o místa na bedně. Jen jeden může být první. A to jsem ještě kolegovi Tomášovi sháněl AMB čip, aby mohl nastoupit.

V ostatních kategoriích je to o něco lepší. Dnes se bude dle mého názoru jednat o malý přátelský závod. Počasí a nedělní termín udělaly své. Ale i tak se bude jednat pohodovku. Bude foto, bude video...

Nyní si ukážeme složení skupin v dnešním závodním dnu:

Nitro Cup - Michal Bok, David Dohnal, Olda Groch, Michal Abrahámek

Hobby - Igor Vlahovič, Tomáš Erdelyi, Miloš Pokorný

Stock SPPCH - Oskar Malatinsky, Vojta Novický, Radek Flek, Jaroslav Vala, Tonda Pospíchal, Tono Sloboda

Modified SPPCH - Jarda Kopecký, Jan Štrof, Pavel Magda, Marek Černý, Filip Uher, Michal Bok, Olda Groch

Za chvíli začne rozprava a pak ihned jízdy.

INFO: start se dohodl na 11:00. Dráha vyschne a do této doby je volný trénink. Pak budou 3 kvalifikace a tři finále.

Při ranním tréninku jsem otestoval dvě karoserie. Chevrolet Camaro a Suzuki SX4. Zjistil jsem toto: Camaro je dlouhá karoserie a tak je s ní jízda plynulá a model spíše nedotáčivý. Naopak Suzuki SX4 je krátká a tak i zatáčení je pohotovější a model měl tendenci se přetočit na kluzkém povrchu trati. Ale na jízdu nakonec nechám Suzuku, protože svítí a vypadá dle slov Marka Černého "mafiánsky"...

Jinak v hobby jede ještě Mercedes Benz DTM a Nissan Silvia. Takže to dnes v hobby vypadá na souboj těchto sportovních vozů. Na dráze již trénovali další jezdci. Nitro testoval David Dohnal, Marek Černý testoval Xray T3 a na dráze byl k vidění i Tonda Pospíchal. Ostatní zatím v depu a spíše byl plný bufet.

Za malou chvíli startuje kategorie Nitro.

Kvalifikace 1

Nitro - v této jízdě pouze dva modely na startu. David Dohnal a Olda Groch. Na dráze byla již suchá místa, ale i mokro. A tak borci museli pouze do plynu brnkat. Jinak hrozil smyk. David Dohnal zajel lépe jak Olda.

Hobby - tři vozy na startu. Igor Vlahovič plynulou jízdou pokořil svoje soupeře. Miloš Pokorný a Tomáš Erdelyi mají stroje stejně rychlé, ale zatím na občas vlhkém povrchu chybovali. A to Igor po kolizi svlékl zadní pneu a do cíle dokázal dojet. motor Johnson neoplývá výkonem a tak s citem na plynu jedete pořád dál a dál a dál...

Modified - Olda si zapomněl přehodit AMB čip a tak neměřil. Zde bylo na trati více modelů a bylo se na co dívat. Michal Bok kroužil na druhém místě za Jardou Kopeckým. Ten vyhrál tuto kvalifikaci. Třetí Marek Černý. Nikdo nepotřeboval nasazovače. Vašek Sauer nenastoupil.

Stock - zde vedl celou dobu Radek Flek, ale v posledním kole měl kolizi s Jardou Valou a o místo první přišel. Zvítězil Vojta Novický. Oskar Malatinský skončil třetí před Tonou Slobodem. Toním pospíchal skončil v kole 19. Nejlepší zvládli najet 21 okruhů.

Kvalifikace 2

Nitro - Michal Abrahámek konečně také na trati. David Dohnal v jízdě vedl, ale i Michal se dostal nakonec na pozici druhou. Olda dokonce nezapomněl přehodit čip.

Hobby - Igor si vylepšil nájezd a i čas na kolo. Opět vyzul pneu. Miloš si polepšil také. Je nyní s Igorem v jednom kole. Tomáš si nenabil baterie, ale i tak se mu jelo dobře.

Modified - krásná a čistá jízda Jardy Kopeckého a Michala Boka. Těsná jízda a Jarda chtěl Michala pojet. Vizuelně bylo tito dva jezdci nejrychlejší. Vašek Sauer již nastoupil do jízdy. Michal Bok vyhrál před Jardou o sekundu. Třetí Marek Černý. Dobře i Vašek - zatím čtvrtý.

Stock - zde Vojta Novický první a za ním Tono Sloboda. Třetí Radek Flek. Tonda jako z partesu opět najel 19 kol. Zde jízda je v klidu a taktéž není nutná pomoc nasazovačů.

Finále 1

Nitro - Michal Abrahámek vítězí před Davidem Dohnalem a Oldou Grochem. My jsme mu dělali mechanika s Markem Černým. Olda skoro dojel Davida. Ale nepovedlo se.

Hobby - Po startu se o provní místo pral Igor a Miloš. Ale Miloš přeci jen drobné výjezdy mimo stopu a Igor naprosto bezchybnou a pohlednou jízdou zvítězil před Milošem a Tomášem. Pohodová rychlost modelů a jízda těsně kolem bílo-červeného šrafování. Hezké dle mého názoru.

Modified - neskutečné záběry z cílové rovinky tohoto finále. Michal Bok následován Jardou Kopeckým. Těsně za sebou v jedné sekundě. Třetí Marek Černý. Domácí Pavel Magda na hezkém čtvrtém místě.

Stock - Vojta Novický čistou jízdou s modelem Tamiya vyhrál první finále. Jak řekl Pavel Magda - Oskar Malatinský utahoval zatáčky, jak se dalo, aby potrápil Tono Slobodu. Ale Tono tlaku odolal. Čtrvrtý dojel blanenský Radek Flek. Tonda Pospíchal naštěstí na tribuně v klidu a bez emocí.

Vyšlo konečně slunce a náhle se udělalo teplo. To dodává dnešnímu závodu pohodu. V tuto chvíli si asi ti, co nakonec nejeli, trhají poslední vlasy, co mají na hlavě. Ano přátelé, je tu hezky a stojí to za to. Igor Vlahovič stíhá dnes několik činnosti - psát report, fotit, natáčet, dělat mechanika Oldovi Grochovi a také závodit. Jdeme na finále číslo 3.

Finále číslo 2 se s nepochopitelných důvodů nepřeneslo :). Ach ta technika. Ale v Nitro, Hobby a Modified je rozhodnuto. Ve Stocku zatím nikoliv. No a na oplátku, že nebudete mít podrobně finále číslo 2, najdete navečer hezká videa ze závodu a fotečky...

Finále 3

Nitro - Michal Abrahámek a David Dohnal zaspali start. A Olda díky dobrým mechanikům včas na startu a chvíli si vychutnával první místo. Pak ho dojel a předjel Michal.

Hobby - Igor po startu první. Ale pak počkal na soupeře a jel s nimi společně. Ale pak svlékl pneu a šle dělat defekt. Pak se do jízdy vrátil. Zatím oba kolegové si nedarovali ani centimetr. Příště v této kategorií více jezdců a rozmanitý vozový park a nebude to mít chybu.

Modified - Vašek Sauer na finále nastoupil, aby zase brzy odstoupil. Ani Michal Bok nenastoupil. Marek Černý také out of race. A tak na dráze jelo méně vozů. Jarda Kopecký si pojistil druhé místo celkově. Vyhrál Pavel Magda. Druhý Jarda a třetí pilot RC klubu Blansko Štrof.

Stock - Vojta Novický potvrdil svoje kvality, jdyž za sebou udržel a vyhrál třetí finále. Jedno pochybení Radka Fleka a musel se spokojit s místem druhým. Ovšem ani na třetím a čtvrtém místě se diváci nenudili. Tono Sloboda vs Oskar Malatinský. Nakonec úspěšnější Tono. A vlastně co vám to budu popisovat - budete to mít celé na záznamu i s komentářem Pavla Magdy. Stačí jen vydržet na upload. Osobně mohu říci - opravdu pěkná podívaná.

Na řadě je vyhlášení výsledků, ze kterého budou fotky. Dle mého názoru sice málo lidí, než jsme zvyklí. Ale šlo o naprosto pohodovou akci. A o to jde hlavně. Počasí nakonec super. Já jsem si krásně zajezdil a už se těším na další závod Hobby. Takže si vyčkejte na upload a zatím naviděnou.

A díky za pozornost kolegové....

Málem bych zapomněl. Na závěr chci poděkovat Radkovi Flekovi za půjčení AMB čipu, Olinovi Nekužovi za foto a video a Markovi Černému také za natočení videa.

Zde máte ke stažení spojené záznamy z tohoto dne. Viz ODKAZ.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport