Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mibosport Cup, SPPCH - online

LAST UPDATE: 18:20 - záznam z tohoto závodu ke stažení

Zatímco 1.5.2010 bylo na dráze v Blansku hezké počasí a závod spalovacích modelů IC 1/10 se zde proháněly, dnes 2.5.2010 ještě čekáme na vývoj počasí. Po ránu zatím nic moc. Ale předpověď se zdá býti na naší straně. Nemělo by pršet, ale...

Na dráze zatím poloprázdno a sem tam ještě nějaká ta kapka. Ale všichni věříme, že se počasí a vše kolem vydaří.

Presentace již začala a měla by být do 8:45. Zatím se u buňky pana Magdy moc jezdců netlačí. Není kam spěchat. Přihlásím se, jakmile se něco změní.

Takže přihlášky jsou uzavřeny a jezdců je pomálu. Měl jsem obavy o kategorii Hobby. Ale nakonec jsme se sešli tři nadšenci a "rozdáme" si to" o místa na bedně. Jen jeden může být první. A to jsem ještě kolegovi Tomášovi sháněl AMB čip, aby mohl nastoupit.

V ostatních kategoriích je to o něco lepší. Dnes se bude dle mého názoru jednat o malý přátelský závod. Počasí a nedělní termín udělaly své. Ale i tak se bude jednat pohodovku. Bude foto, bude video...

Nyní si ukážeme složení skupin v dnešním závodním dnu:

Nitro Cup - Michal Bok, David Dohnal, Olda Groch, Michal Abrahámek

Hobby - Igor Vlahovič, Tomáš Erdelyi, Miloš Pokorný

Stock SPPCH - Oskar Malatinsky, Vojta Novický, Radek Flek, Jaroslav Vala, Tonda Pospíchal, Tono Sloboda

Modified SPPCH - Jarda Kopecký, Jan Štrof, Pavel Magda, Marek Černý, Filip Uher, Michal Bok, Olda Groch

Za chvíli začne rozprava a pak ihned jízdy.

INFO: start se dohodl na 11:00. Dráha vyschne a do této doby je volný trénink. Pak budou 3 kvalifikace a tři finále.

Při ranním tréninku jsem otestoval dvě karoserie. Chevrolet Camaro a Suzuki SX4. Zjistil jsem toto: Camaro je dlouhá karoserie a tak je s ní jízda plynulá a model spíše nedotáčivý. Naopak Suzuki SX4 je krátká a tak i zatáčení je pohotovější a model měl tendenci se přetočit na kluzkém povrchu trati. Ale na jízdu nakonec nechám Suzuku, protože svítí a vypadá dle slov Marka Černého "mafiánsky"...

Jinak v hobby jede ještě Mercedes Benz DTM a Nissan Silvia. Takže to dnes v hobby vypadá na souboj těchto sportovních vozů. Na dráze již trénovali další jezdci. Nitro testoval David Dohnal, Marek Černý testoval Xray T3 a na dráze byl k vidění i Tonda Pospíchal. Ostatní zatím v depu a spíše byl plný bufet.

Za malou chvíli startuje kategorie Nitro.

Kvalifikace 1

Nitro - v této jízdě pouze dva modely na startu. David Dohnal a Olda Groch. Na dráze byla již suchá místa, ale i mokro. A tak borci museli pouze do plynu brnkat. Jinak hrozil smyk. David Dohnal zajel lépe jak Olda.

Hobby - tři vozy na startu. Igor Vlahovič plynulou jízdou pokořil svoje soupeře. Miloš Pokorný a Tomáš Erdelyi mají stroje stejně rychlé, ale zatím na občas vlhkém povrchu chybovali. A to Igor po kolizi svlékl zadní pneu a do cíle dokázal dojet. motor Johnson neoplývá výkonem a tak s citem na plynu jedete pořád dál a dál a dál...

Modified - Olda si zapomněl přehodit AMB čip a tak neměřil. Zde bylo na trati více modelů a bylo se na co dívat. Michal Bok kroužil na druhém místě za Jardou Kopeckým. Ten vyhrál tuto kvalifikaci. Třetí Marek Černý. Nikdo nepotřeboval nasazovače. Vašek Sauer nenastoupil.

Stock - zde vedl celou dobu Radek Flek, ale v posledním kole měl kolizi s Jardou Valou a o místo první přišel. Zvítězil Vojta Novický. Oskar Malatinský skončil třetí před Tonou Slobodem. Toním pospíchal skončil v kole 19. Nejlepší zvládli najet 21 okruhů.

Kvalifikace 2

Nitro - Michal Abrahámek konečně také na trati. David Dohnal v jízdě vedl, ale i Michal se dostal nakonec na pozici druhou. Olda dokonce nezapomněl přehodit čip.

Hobby - Igor si vylepšil nájezd a i čas na kolo. Opět vyzul pneu. Miloš si polepšil také. Je nyní s Igorem v jednom kole. Tomáš si nenabil baterie, ale i tak se mu jelo dobře.

Modified - krásná a čistá jízda Jardy Kopeckého a Michala Boka. Těsná jízda a Jarda chtěl Michala pojet. Vizuelně bylo tito dva jezdci nejrychlejší. Vašek Sauer již nastoupil do jízdy. Michal Bok vyhrál před Jardou o sekundu. Třetí Marek Černý. Dobře i Vašek - zatím čtvrtý.

Stock - zde Vojta Novický první a za ním Tono Sloboda. Třetí Radek Flek. Tonda jako z partesu opět najel 19 kol. Zde jízda je v klidu a taktéž není nutná pomoc nasazovačů.

Finále 1

Nitro - Michal Abrahámek vítězí před Davidem Dohnalem a Oldou Grochem. My jsme mu dělali mechanika s Markem Černým. Olda skoro dojel Davida. Ale nepovedlo se.

Hobby - Po startu se o provní místo pral Igor a Miloš. Ale Miloš přeci jen drobné výjezdy mimo stopu a Igor naprosto bezchybnou a pohlednou jízdou zvítězil před Milošem a Tomášem. Pohodová rychlost modelů a jízda těsně kolem bílo-červeného šrafování. Hezké dle mého názoru.

Modified - neskutečné záběry z cílové rovinky tohoto finále. Michal Bok následován Jardou Kopeckým. Těsně za sebou v jedné sekundě. Třetí Marek Černý. Domácí Pavel Magda na hezkém čtvrtém místě.

Stock - Vojta Novický čistou jízdou s modelem Tamiya vyhrál první finále. Jak řekl Pavel Magda - Oskar Malatinský utahoval zatáčky, jak se dalo, aby potrápil Tono Slobodu. Ale Tono tlaku odolal. Čtrvrtý dojel blanenský Radek Flek. Tonda Pospíchal naštěstí na tribuně v klidu a bez emocí.

Vyšlo konečně slunce a náhle se udělalo teplo. To dodává dnešnímu závodu pohodu. V tuto chvíli si asi ti, co nakonec nejeli, trhají poslední vlasy, co mají na hlavě. Ano přátelé, je tu hezky a stojí to za to. Igor Vlahovič stíhá dnes několik činnosti - psát report, fotit, natáčet, dělat mechanika Oldovi Grochovi a také závodit. Jdeme na finále číslo 3.

Finále číslo 2 se s nepochopitelných důvodů nepřeneslo :). Ach ta technika. Ale v Nitro, Hobby a Modified je rozhodnuto. Ve Stocku zatím nikoliv. No a na oplátku, že nebudete mít podrobně finále číslo 2, najdete navečer hezká videa ze závodu a fotečky...

Finále 3

Nitro - Michal Abrahámek a David Dohnal zaspali start. A Olda díky dobrým mechanikům včas na startu a chvíli si vychutnával první místo. Pak ho dojel a předjel Michal.

Hobby - Igor po startu první. Ale pak počkal na soupeře a jel s nimi společně. Ale pak svlékl pneu a šle dělat defekt. Pak se do jízdy vrátil. Zatím oba kolegové si nedarovali ani centimetr. Příště v této kategorií více jezdců a rozmanitý vozový park a nebude to mít chybu.

Modified - Vašek Sauer na finále nastoupil, aby zase brzy odstoupil. Ani Michal Bok nenastoupil. Marek Černý také out of race. A tak na dráze jelo méně vozů. Jarda Kopecký si pojistil druhé místo celkově. Vyhrál Pavel Magda. Druhý Jarda a třetí pilot RC klubu Blansko Štrof.

Stock - Vojta Novický potvrdil svoje kvality, jdyž za sebou udržel a vyhrál třetí finále. Jedno pochybení Radka Fleka a musel se spokojit s místem druhým. Ovšem ani na třetím a čtvrtém místě se diváci nenudili. Tono Sloboda vs Oskar Malatinský. Nakonec úspěšnější Tono. A vlastně co vám to budu popisovat - budete to mít celé na záznamu i s komentářem Pavla Magdy. Stačí jen vydržet na upload. Osobně mohu říci - opravdu pěkná podívaná.

Na řadě je vyhlášení výsledků, ze kterého budou fotky. Dle mého názoru sice málo lidí, než jsme zvyklí. Ale šlo o naprosto pohodovou akci. A o to jde hlavně. Počasí nakonec super. Já jsem si krásně zajezdil a už se těším na další závod Hobby. Takže si vyčkejte na upload a zatím naviděnou.

A díky za pozornost kolegové....

Málem bych zapomněl. Na závěr chci poděkovat Radkovi Flekovi za půjčení AMB čipu, Olinovi Nekužovi za foto a video a Markovi Černému také za natočení videa.

Zde máte ke stažení spojené záznamy z tohoto dne. Viz ODKAZ.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport