Masters.cz: RC modely aut, Drony, FPV, RC letadla, RC technika, Videa, Fotogalerie, Vlastní poznatky
dronpro.cz

DJI Avata vs vítr - test

Hlavní foto

DJI Avata nemá příliš výkonu na rozdávání. A v následujícím videu uvidíte velký rozdíl, když letím s Avatou s větrem v zádech a pak se otočím proti větru. Pokles rychlosti je hodně znatelný.

Ten den, kdy se provedl tento let, foukal nárazový vítr kolem 40km/h. Trvalý byl cca 26km/h. Letěl jsem náklon kamery 25°. Což není moc. Normálně v tomto náklonu letím na 50% výkonu cca 50km/h. Což je na spotřebu ideální i pro manual mode.

Tentokrát jsem letěl cca 60% výkonu a po větru Avata dokázala letět kolem 80km/h. Někdy i více. Takže tento moment je na videu jasně znatelný. Jakmile jsem se otočil proti větru, zpomalení je evidentní a v tu chvíli jsem letěl maximálně 40km/h. Dokonce když jsem klesal kopcem dolů se rychlost příliš nezvýšila. Byla do 50km/h.

Dokonce i silnější boční vítr pro Avatu není příjemnou záležitostí. V manuálním režimu je alespoň možnost letět větší úhel a lépe se s tím větrem člověk popere. Ale na automatiku (SPORT) je to už občas boj.

Dobrá zpráva je, že Avata dokáže pokračovat v letu i po 8% kapacity. Sice se letí v Normal mode maximální rychlostí 19km/h, ale drží se plynem v letu, aby nepřistála. A až do 0% kapacity se dá letět k sobě. Včera jsem to opět otestoval. Problém byl, že ten silný protivítr mi občas dron i zastavil. Už jsem počítal, že se kousek projdu, ale podařilo se mi nakonec doletět.

Pozor na silnější vítr a let za těchto podmínek. Vždy, a zase to zopakuji, let vždy proti větru od sebe a zpět po směru větru. A máte jistotu, že se vrátíte, pokud nenecháte kapacitu baterie padnout za hraniční mez.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
MR Cup seriál závodů
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dne 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport