Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MR Cup 22.10.2022 reportáž

Hlavní foto

Máme za sebou první závod zimního seriálu MRcupu. Pojďme se na něj trochu podívat a shrnout si co nám přinesl.

Čtvrtek

Koberec jsme rozmotali již ve čtvrtek a nechali ho tam ležet až do startu závodu. Jestli to pomohlo, jsme věděli hned druhý den. Kober se aklimatizoval a po roční pauze a odležení vypadal celkem v pohodě.

Pátek

Halu jsme naplánovali otevřít kolem 18h a to se nám povedlo a za necelou hodinku už se trénovalo. Depo se plnilo a i nálada byla stále lepší a lepší. Koberec si začal sedat a nové věci na dráze jezdce bavili a to bylo asi to nejdůležitější.

Trať jsme volili krapet rychlejší a doplnili jsme jí zelenými koberci a z části i novým systémem vytyčení. Pěkná a přehledná dráha sklízela pochvalu především u jezdců co hůře vidí a to nás těšilo.

Pátek jsme zakončili posezením v hale a někteří by proseděli celou noc, což bylo i ráno vidět

Sobota

Sobotu nám otevřel volný trénink a následně rozprava. Startovní listina i díky přípravě na MČR byla parádní a i nálada v depu tomu odpovídala. Kvalifikace nám otevřela kategorie dětí s IYRCA modely. Nováčci i již zkušenější jezdci vyrazili na dráhu a pěkně se na ně koukalo. Jízdní styl zlepšovali v každém kole. Kvalifikace a i finálové jízdy ovládl Matyáš Maixner. Druhé místo Sára Diblíková, třetí místo a krásný progres ukázal Lukáš Lelek. Parádně se s dráhou popral i Tomáš Kodytek a svojí premiéru v okruhovém RC závodění si odbyl Aleš Horák jun.

Následovala kategorie Formulí. Zde Lukas Hoch opět ukazoval, že formuli má hodně hluboko pod kůží. Pomáhal i ostatním ladit modely a postupně zrychlovat. Zde se jeli dvě skupiny kvalifikací a i finálovek. Finále B ovládl skvěle jedoucí Lukáš Diblík a asi si musel vyčítat kvalifikace. V A finále dominoval Lukas, ale dál to byla už docela mela. Kluci Douhlevski, Tomáš Voborský, Libor Holub, Láďa Holásek, ale i já po nevýrazné kvalifikaci jsme si krásně zazávodili. Sem tam to někdo zahodil, sem tam to někomu chytlo - Světluš, ale závody to byly parádní.

Vítěz Lukas Hoch, druhé místo David Douhlevski, třetí Tomáš Voborský.

Kategorie Stocků – tři skupiny, startovka plná od žáků až po seniory. Tohle byl prostě wau efekt, který doplnili pěkné souboje jak juniorů ve finále B, tak Olivera Havránka a Adama Izsaye ve finále A. Ovšem „když dva se perou, třetí se směje“ a to v tomto případě platilo ve druhé a třetí jízdě. Po kontaktu díky velice těsnému souboji na sebe Oliver a Adam férově čekali a třetí v pořadí Šimon Horák se dostal před ně a už místo nepustil.

První místo Šimon Horák, druhý Adam Izsay a třetí Oliver Havránek. Vítěz B finále – Adam Rajniš a vítěz finále C Matyáš Maixner.

GT Stock 17,5 by se dal nazvat kategorií pro kluky Vaňkovi. Jirka a Jakub zde ukazovali, že i tento „slabší“ stock je parádní svezení a souboje blatník na blatník s maketovými karoseriemi je ještě o poznání zajímavější a hezčí pro diváka. Každopádně odjeli zbytku pole a závodilo se o třetí místo. Tam se moc pěkně prezentoval Tomáš Vostál . Jirka Ročnák a i Matyas Maixner. Jarda Horák měl tentokrát technické problémy a do soubojů ve finále moc nepromlouval. Nováčkem byl i Jirka Baštinec, který doskládal model před závodem a ještě doladí kastly a bude to paráda.

První místo Jiří Vaněk, druhé místo Jakub Vaněk a třetí místo Tomáš Vostál.

Návrat kategorie Modified se povedl na výbornou. Kategorie měla dvě skupiny a celkem 13 jezdců na startu. Startovka byla plná zvučných jmen Matěj Šulc, Jirka Vyšín, Tomáš Lipták, Karel Kratochvíl a především Oliver Havránek a Adam Izsay. Nesmíme zapomenout na vycházející talent Matyho Knoppa a uvidíme, co se vyklube například i z Šimona Čermáka. Všechny finálové jízdy spolu krásně bojovali opět nárazník na nárazník Oliver a Adam. Vpovzdálí je sledoval Matěj Šulc, Jirka Vyšín, Maty a Tomáš Lipták. MČR bude každopádně asi velká paráda a máme se na co těšit.

První místo Oliver Havránek, druhé místo Adam Izsay a třetí Jirka Vyšín. Vítěz finále B – Pavel Mojžíšek.

World GT se nesl trochu ve znamení návratu Daniela Urbana, který měl doplnit startovní pole v čele s kluky Vaňkovými a Lukášem Vrbou. Na závodech se objevil i Michal Beran a nechyběli střeli ze Svitav Michal a Leoš, nesmím zapomenout na místního matadora Vojtu Sehnala. Pěkné jízdy i s mírou agrese, ale vždy relativně v klidném pojetí.

Vyhrál Jakub Vaněk před tátou Jirkou Vaňkem. Dan se zařadil za ně a bylo až nečekaně znát, že si to užíval.

Kompletní výsledky: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?pLa=en&dFi=mrcup&dId[E]=66812&hId[1]=search#

Krátký report se mi trochu zvrhl, ale jestli jste to dočetli až jsem je to i můj úspěch.

Děkuji všem rodičům, co dovezli své závodníky a celý den je podporovali. Všem co jste dorazili a vytvořili parádní atmosféru. Pavlovi za časomírou, Petrovi a holkám na technické, díky Lucce do bufetu a díky těm bláznům kolem mě co tento cirkus drží semnou na nohou Lukas, Martin a kluci z Blanska…

Uidíme se na MČR ...

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

29.01.2022 - Věnujte prosím pozornost tiskové zprávě ze dn 29.1.2022. Děkuji všem.
- Igor Vlahovič -


01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport