Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

RC Trial Brno - závod Svitavy 10.10.2021 online

Hlavní foto

Přijal jsem pozvání na závěrečný trialový závod, který se koná dnes ve Svitavách. V areálu modelklubu Svitavy se jedzci mohou těšit na sekce pro trial i expediční auta. K pravidlům závodu se ještě dostanu, musím dostat instrukce.

Smyslem ale je projet danou sekci vbez dotyku vyznačení, nesmí se do protisměru a převrácení modelu se taky trestá. Účast má být až kolem 40. pilotů a na pořadu je dnes i závěrečné vyhlášení výsledků.

V tomto reportu bude aktualizována fotogalerie, večer pak dodám střih videa. Plus postřehy z mojí jízdy a ostatních. Jako další přispěvek bude od Josefa Speráta, který jede kategorii expediční a dodá fotky a krátký text.

Samotný klub pilně pracoval a areál doznal změn. To vše proto, aby mohl pořádat závody onroad i offroad a piloti a doporovod měli co nejlepší zázemí.

Dnešní závod bude o rozpravě, pak proběhne vlastní závod a na závěr proběhne vyhlášení výsledků a to i těch celkových.

Byl jsem se teď podívat na sekce. A pilně se vytyčuje trať v každé z nich. Pro trial je celkem 5 sekcí, pro expedice jedna. Ale to má výhodu, že se může jet společně. Pomalu se sjíždí účastníci závodu, v bufetu se chystá občerstvení včetně oběda.

Mezi jezdci panuje výborná nálada. Začíná registrace a já si vyzkouším expediční sekci. A pak sdělím sovje osobní dojmy. Tuším, že to nebude tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.

Tak nakonec rozprava nebyla. Jezdci přijedou, udělají registraci a mohou v podstatě vyrazit na dráhu. Já jsem se zaregistroval expedici a počkám na kolegu, který bude můj rozhodčí a bude zapisovat body. Na trati expedice jsem koukal na pilota, co havaroval, porazil branku a bylo vymalováno. Asi to chce hodně přemýšlet, kam a jak najedu, projedu daný úsek.

Svoje zázemí mám v klubovně, kde se už nyní chystají řízky na oběd. Navíc se zde krásně ohřeju, neb venku už je podzim v plné parádě.

Sleduji maximální soustředění jezdů na jednotlivých sekcích. Vládne zde naprosto pohůodová atmosféra a to je hlavní. Kdo nesoutěží, může skočit do klubovny na teplou polévku, čaj. Mě terpve jízda čeká.

Na tratích vidím nejen chlapskou část společnosti. Tento RC sport je i pro ženy a především pro děti. Ty vedou zkušenější rodiče. A ta radost, když se podaří danou sekci projet bez chyby.

Toto odvětví RC sportu je především o klidu, přemýšlení a soustředění. Samozřejmě modely musí na jednotlivé kategorie splňovat technická pravidla, ale především u RC expedice se ještě pravidla budou dořešovat.

Moje jízda v sekci 2:

Vyrazil jsem na trať s Pepou Sperátem, který mi zapisoval trestné body. Ještě že jsem měl navigátora. Díky tomu jsem se lépe orientoval. I přes maximální soustředění jsem musel couvat, jednou auto dávat na kola a dotýkal jsem se branek bohužel. V součtu tedy:

Couvání: 33 trestných bodů

Dotek branky: 20 trestných bodů

Dotek auta řidičem: 50 trestných bodů

Celkem tedy: 105 bodů

A to prý není špatný výsledek. Jízdu jsem si užil. Jel jsem v podstatě s neupravným modelem Axial.

Závodění je jedna věc. Ale obědové menu je věc druhá. Výborná zeleninová polévka a kuřecí řízeček, co se rozpadal na jazyku. K tomu pití. Co k tomu dodat. Už se mi nechce závodit.

U některých sekcí se tvoří fronta na projetí. Ale do 10. minut má jezdce sekci zvládnutou a na řadu jde další závodník.

Mezitím se v klubovně postupně zpracovávají výsledky do konečného pořadí tohoto závodu. A pak do celkového pořadí.

Nyní se počítají výsledky a proběhne vyhlášení. Foto v galerii bude z vyhlášení tohoto závodu. Později budou k dispozici fotky od Josefa Spráta včetně vyhlášení celkových výsledků sezóny 2021.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport