Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Rozhovor s Radkem Černohousem juniorem

Hlavní foto

Na portálu zlin.cz je k dispozici rozhovor s Radkem Černohousem juniorem o jeho úspěších na poli RC modelů aut. Já jsem dostal svolení otisknoout obsah i zde. Originál pak najdete ZDE

"ZLÍN - V záplavě míčů a puků, branek, bodů i vteřin často mizí z pozornosti širší veřejnosti úspěchy, kterých dosahují regionální sportovci v takříkajíc menších sportech. Přitom mistrů republiky máme v kraji pomálu. Jedním z nich je za rok 2020 Radko Černohous junior, šikovný sedmnáctiletý mladík z Otrokovic.
Obsah rozhovoru:

Jak ses vlastně k dálkově řízeným modelům aut dostal?

Ten svět rychlých kol mne fascinoval odmala. Táta modelařil a já jsem brzy dostal první auto na dálkové ovládání. Samozřejmě se špičkovým modelem to zprvu mělo společného pramálo a já jezdil jen na parkovištích kolem kuželů.

Jak bys vlastně kvalitní modely, jimiž jistě disponuješ dnes coby mistr republiky, popsal?

Jde o modely desetkrát zmenšené oproti skutečnému automobilu. Šasi je zhotoveno z karbonu. Na něj jsou přimontovány další díly z hliníku a plastu a ty nejnamáhanější jsou z oceli. Srdcem je samozřejmě elektromotor.

Jakou rychlost stroje dokážou vyvinout a jak drahý je to „špás“?

Motor vyvine rychlost přesahující sto kilometrů, k napájení slouží akumulátor na bázi lithia, podobný tomu, který je v mobilních telefonech. Ta celková cena se šplhá až ke 30 000 korun.

Jsi mistrem republiky v kategorii Stock mezi dospělými i dvojnásobným držitelem titulu juniorského šampiona. Takže tě jistě láká i mezinárodní konkurence…

Samozřejmě láká, víte ale jaká je doba. Za humny máme svatostánek modelářství, na Slovensku v Trenčíně. Tam se jezdívá mistrovství Evropy i světa. Na šampionát starého kontinentu se chystám i já. Jenže už čtvrt roku netrpělivě čekáme, abychom se mohli se soupeři utkat na dráze. Tak snad se situace přeci jen zlepší."

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport