Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

DJI Mavic Pro Manual Flight Mode první test

Hlavní foto

Ano, s manuálním řízením dronů DJI mám zkušenosti. První byly u Phantom 1 a později pak u Phantom 2. V obou případech se drony chovaly podobně, měly pomalejší reakce na řízení a když elověk pustil páčku do neutráluo na plynu, stroje mírně pomalu stoupaly.

Což bylo dobré v tom, že jsem jej nechal pomalu stoupat a soustředil se pouze na dorovnání horizontu. Nahoře jsem pak prováděl základní akrobatické prvky a i ty probíhaly pomaleji a bylo na vše celkem dost času. A to vše jsem dělal na vizuální pohled na dron.

Trochu změna byla u Traxxas Aton, kde jsem měl FPV kameru. Tam jsem si zkusil akrobacii z vlastního pohledu. A bylo pro mne dokonce snažší takto létat. Člověk vidí hned horizont, uvědomuje si náklon.

Mavic Pro byla další výzva. Věděl jsem do čeho jdu a co mám zhruba očekávat. Ovšem váha stroje, vrtule a nastavení výkonu v režimu Manual je diametrálně rozdílné od dřívějších testovaných strojů.

Samozřejmě nelze letové vlastnosti Mavic Pro porovnávat se závodními Race Quady. Ale i tak je na první osahání Mavic Pro agrsivnější na výkonu plynu, musí se hodně krotit, jinak by stoupal dost svižně nahoru i v neutrální poloze plynu. Naštěstí směry řízení náklonu jsou ciltové méně a podařilo se mi dron udržet ve vodorovném visu celkem v pohodě.

Akrobacie je level číslo 2. Ale to až se opravdu důkladně seznámím s letovými vlastnostmi stroje na vizuál.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport