Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Kelcom Cup - druhý závod - UPDATECelkový pohled na trať

Již od sedmé hodiny raní se sjížděli účastnící k druhému závodu seriálu rádiem řízených modelů aut 1:10 na koberci, který se konal tradičně v tělocvičně ZŠ Na Kopcích v Třebič.

Od rána se pilně trénovalo na opět rychlé a též velmi zdařile postavené trati. Trend vyznačení zatáček věším množstvím "poklic" se naprosto osvědčil a co jsem stačil zaregistrovat nedošlo k újmě žádné auto, které bylo navedeno mimo trať.

Uzavřením přihlášek bylo zaregistrováno 42 závodníků. Do Třebíče přijela celá špička tohoto sportu počínaje Martinem a Romanem Kořínkovými, dále pak Aleš Pelikán a Tomáš Staníček. Nesmím samozřejmě zapomenout na třebíčského Michala Boka a stále se lepšícího Radka Měšťana.

Závodníci byli rozděleni do šesti skupin z čehož byly dvě velmi silné. V rozjížďkách se urputně bojovalo a bohužel musím konstatovat, že v některých chvílích až za hranicí fair-play. Zvláště pomalejší jezdci, z dalších skupin nerespektovali fakt, že jsou předjížděni o 1 a více kol a jen velmi neochotně a někdy až agresivně bránili předjetí. Zde si dovolím vsuvku: nic podobného jsem zatím třeba nezaznamenal v Kolíně na Supercupu, že by to byla "moravská specialita"? Nedalo se nevšimnout ještě jednoho triku a to lehkého skoro neznatelného popostrčení zezadu. Pokud se střetnou dvě auta, když jedno podjíždí druhé v zatáčce ozve se rána a auta od sebe s hlukem odletí, ale při tomto pošťouchnutí jezdcem zezadu těsně před zatáčkou se první auto přetočí a zpravidla zůstane před zatáčkou v protisměru a druhé lehce projede zatáčkou jako první bez sebemenších problémů. Na takové "pošťouchnutí" doplatili dále ve finále jak Roman Kořínek tak i Aleš Pelikán.

Nicméně vrátím se zpět k rozjížďkám ze kterých vítězně vyšel a poleposition si vybojoval Martin Kořínek před rychlým Alešem Pelikánem a precizně jedoucím Michalem Bokem. Do finále A se ještě probojovali: Roman Kořínek, Tomáš Staníček, Vašek Strupek, Radek Měšťan a Jiří Tlustý.

Všechny tři finálové jízdy byly soubojem spíše o druhé pořadí, neboť první dvě finále i když s troškou chyb vyhrál Martin Kořínek, o které sváděli souboje Michal Bok s Romanem Kořínkem a Alešem Pelikánem. Nakonec se smál, finále od finále, lépe jezdící Tomáš Staníček, který i přes drobné chyby dokázal ve třetím finále dojet druhý za Michalem Bokem a zajistil si tak celkově třetí místo.

Nemohu se nezmínit o třebíčských juniorech, kteří o sobě dali opět vědět. Marek Zavadil si vyjel svými výkony finále B a Vojtovi Novickému uteklo Bečko o setinky. Až tak se nedařilo Standovi Čechovi, který jel tentokráte jen Céčko. Hmm a třebíčský "Senior Star Team" ani nepřekvapil ani nezklamal.

I přes strkanice v rozjížďkách to byl velmi kvalitní závod plný bojovnosti a odhodlání zvítězit a protože to byl i poslední závod před MČR, který se jede již příští sobotu a neděli naznačil ambice jednotlivých jezdců na titul mistra České Republiky pro rok 2001.

Poděkování patří třebíčským pořadatelům za bezproblémovou organizaci celého závodu.


    Celkové výsledky (prvních 8 míst):
  1. Martin KOŘÍNEK - XRAY
  2. Michal BOK - ASSO
  3. Tomáš STANÍČEK - XRAY
  4. Aleš PELIKÁN -XRAY
  5. Roman KOŘÍNEK -XRAY
  6. Radek MĚŠŤAN - XRAY
  7. Václav STRUPEK - YOKOMO
  8. Jiří TLUSTÝ - XRAY

Update: Průběžné výsledky


Celkový pohled na trať


Celkový pohled na trať


Celkový pohled na trať


Pohled na trať z tribuny - pravá část.


Pohled na trať z tribuny - levá část.


Soustředění - Tomáš Staníček


Při tréninku bylo na tribuně stále plno.


Dodge Stratus (Yokomo) Petra Zimmermanna.


První skupina těsně před startem.


První skupina.


Aleš Pelikán, Jiří Tlustý a Vilda Augustýnek


Poslední rady od Mravence dostává Tomáš Staníček v pozadí Martin Kořínek.


Startovní rošt finále A


Aktéři finále A


O dojmy z právě dojetého finále se dělí Roman, Martin a Aleš.


DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport