Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mavic Pro a test Lipo Zippy 3S 1000 mAh 25c

Hlavní foto

Baterie pro dron Mavic Pro o kapacitě 3830 mAh 3S Lipo stojí dnes cca 2500 Kč. Ano baterie má v sobě řídící desku, která posílá komplet telemetrii, balancuje články při nabíjení i vybíjení, hlídá teplotu atd.

Ale pokud dojde k poškozená např. jednoho článku, baterie se zamkne a není možné vyměnit vadný článek za jiný, popřípadě udělat komplet repas. Jediná možnost - prolomit ochranu na řídící desce baterie. Ale to není jen tak.

Další možností je připojit jakoukoliv baterii 3S přímo k napájecí desce dronu. Ale i zde je to chráněno FW a běžný uživatel po přípojení externí baterie prostě nevzletí. Jedině nahrát do dronu Custom FW.

Pokud se podaří sehnat takový FW, pak je možné přes redukci připojit jakoukoliv baterii a použít ji k letu. Samozřejmě bez řídící desky DJI není k dispozici telemetrie. Ale postačí obyčejný hlásič napětí (používal jsem u RC modelu letadla) nebo nějaký měřák pro zjištění aktuálního stavu napětí.

Pak se může letět a všechny funkce dronu jsou 100% zachovány. A jak jsem zjistil, varování na nižší napětí sady je funkcí základní desky dronu, nikoliv baterie DJI samotné. Takže zadní stavová dioda hlásí první varování, pak druhé varování a funguje i critical voltage landing a force landing.

Tady ukázka krátkého letu, cca 4,5 minuty s aku o kapacitě 1000 mAh.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport