Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - 17.2.2007

Další závod seriálu GP Třebíč se uskutečnil v sobotu 17. února 2007 jak jinak než ve sportovní hale v Okříškách, kde RC autoklub Třebíč pořádá tyto závody již od roku 2003. První závod se tu jel 11.10.2003, zde naleznete článek z tohoto závodu.Ve třech kategoriích se zúčastnilo celkem 52 závodníků. V kategorii Modified startoval opět poměrně malý počet závodníků – 13. Z české špičky přijeli Erik Muff a Jirka Mára a nechyběl ani vedoucí závodník MČR domácí Michal Bok. V kategorii STOCK19 startovalo 27 závodníků, přesto že mezi závodníky z čela a chvostu startovního pole jsou velké rozdíly, pak toto není patrné ve finálových jízdách kde z finále A muže zvítězit kdokoliv a i závodníci ve finále C si pěkně zazávodí. Kategorie MICRO má tradičně svůj vlastní článek od Igora Vlahoviče na Masters.cz.

Rozjížďky:
Modified: dvě rozjížďky stačili k tomu aby si Michal Bok zajistil TQ. Problémy s motorem – kotvou ve druhé a čtvrté rozjížďce Michal vyřešil tím, že místo 7mi závitové závodil s klasickým motorem a 12ti závitovou kotvou. Druhé místo na roštu si vybojoval Erik Muff. Jirka Mára musel o třetí místo na roštu finále A svést boj se čtvrtým Tomášem Kubicou.

STOCK19: přišel, viděl, zvítězil. Kdo? No přece gentleman závodních tratí Pavel Magda. Pavel oprášil podvozek od posledního závodu loni venku, vyhrál všechny čtyři rozjížďky a bylo vymalováno. Druhé místo na startu ještě se „zdravým“ podvozkem XRAY T2 si zajistil Jirka Toman, třetí na roštu finále A stanul Jozef Poláčik. Do finále A se těsně nedostal a na první startovní místo finále B se postavil Martin Toth. První místo ve finále C si zajistil Marek Kovář jun.

Finále:
Modified: Průběh všech tří finálových jízd byl v podstatě obdobný. Michal Bok si hned po startu vytvořil bezpečný náskok, který neustále zvyšoval a ani se nemusel moc starat co se děje za ním. Za Michalem byla velká mezera a za ni bojoval Erik Muff a Jirkou Márou. Ve všech třech finálových jízdách z tohoto souboje vyšel vítězně a zajistil si druhé místo. Třetí skončil Jirka Mára před Vítem Parákem, který porazil Tomáše Kubicu a Ivo Gombíka.

1.Michal BOK
2.Erik MUFF
3.Jiří MÁRA

STOCK19: V první finálové jízdě Pavel Magda v závěru chyboval a ztratil vedoucí místo, ale další dvě finálové jízdy vyhrál a zajistil si celkové prvenství. Jirka Toman už tolik štěstí neměl a z druhého místa v první finálové jízdě musel odstoupit po té co ho nabral soupeř na pravé zadní kolo a nevydržel závit plastové těhlice. Druhé finále a druhé místo, ale do třetího finále bez zubů na předním řemínku... Druhé místo si zajistil Miloš Švihran a třetí Josef Poláčik.

1.Pavel MAGDA
2.Miloš ŠVIHRAN
3.Jozef POLÁČIK

A jak to vidím já: Jak to tak vypadá tak i v létě bude zachována kategorie s 19ti závitovou kotvou a to ať již při závodech XTC Morava nebo se snad znovuzrodí Morava Cup, to ještě uvidíme. Ale jisté je, že tyto „pomalejší“ kategorie získávají čím dál víc popularity a jezdců.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport