Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - 17.2.2007

Další závod seriálu GP Třebíč se uskutečnil v sobotu 17. února 2007 jak jinak než ve sportovní hale v Okříškách, kde RC autoklub Třebíč pořádá tyto závody již od roku 2003. První závod se tu jel 11.10.2003, zde naleznete článek z tohoto závodu.Ve třech kategoriích se zúčastnilo celkem 52 závodníků. V kategorii Modified startoval opět poměrně malý počet závodníků – 13. Z české špičky přijeli Erik Muff a Jirka Mára a nechyběl ani vedoucí závodník MČR domácí Michal Bok. V kategorii STOCK19 startovalo 27 závodníků, přesto že mezi závodníky z čela a chvostu startovního pole jsou velké rozdíly, pak toto není patrné ve finálových jízdách kde z finále A muže zvítězit kdokoliv a i závodníci ve finále C si pěkně zazávodí. Kategorie MICRO má tradičně svůj vlastní článek od Igora Vlahoviče na Masters.cz.

Rozjížďky:
Modified: dvě rozjížďky stačili k tomu aby si Michal Bok zajistil TQ. Problémy s motorem – kotvou ve druhé a čtvrté rozjížďce Michal vyřešil tím, že místo 7mi závitové závodil s klasickým motorem a 12ti závitovou kotvou. Druhé místo na roštu si vybojoval Erik Muff. Jirka Mára musel o třetí místo na roštu finále A svést boj se čtvrtým Tomášem Kubicou.

STOCK19: přišel, viděl, zvítězil. Kdo? No přece gentleman závodních tratí Pavel Magda. Pavel oprášil podvozek od posledního závodu loni venku, vyhrál všechny čtyři rozjížďky a bylo vymalováno. Druhé místo na startu ještě se „zdravým“ podvozkem XRAY T2 si zajistil Jirka Toman, třetí na roštu finále A stanul Jozef Poláčik. Do finále A se těsně nedostal a na první startovní místo finále B se postavil Martin Toth. První místo ve finále C si zajistil Marek Kovář jun.

Finále:
Modified: Průběh všech tří finálových jízd byl v podstatě obdobný. Michal Bok si hned po startu vytvořil bezpečný náskok, který neustále zvyšoval a ani se nemusel moc starat co se děje za ním. Za Michalem byla velká mezera a za ni bojoval Erik Muff a Jirkou Márou. Ve všech třech finálových jízdách z tohoto souboje vyšel vítězně a zajistil si druhé místo. Třetí skončil Jirka Mára před Vítem Parákem, který porazil Tomáše Kubicu a Ivo Gombíka.

1.Michal BOK
2.Erik MUFF
3.Jiří MÁRA

STOCK19: V první finálové jízdě Pavel Magda v závěru chyboval a ztratil vedoucí místo, ale další dvě finálové jízdy vyhrál a zajistil si celkové prvenství. Jirka Toman už tolik štěstí neměl a z druhého místa v první finálové jízdě musel odstoupit po té co ho nabral soupeř na pravé zadní kolo a nevydržel závit plastové těhlice. Druhé finále a druhé místo, ale do třetího finále bez zubů na předním řemínku... Druhé místo si zajistil Miloš Švihran a třetí Josef Poláčik.

1.Pavel MAGDA
2.Miloš ŠVIHRAN
3.Jozef POLÁČIK

A jak to vidím já: Jak to tak vypadá tak i v létě bude zachována kategorie s 19ti závitovou kotvou a to ať již při závodech XTC Morava nebo se snad znovuzrodí Morava Cup, to ještě uvidíme. Ale jisté je, že tyto „pomalejší“ kategorie získávají čím dál víc popularity a jezdců.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport