Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - 20.1.2007

47 závodníků ve třech kategoriích, tak to jsou základní údaje dalšího závodu GP Třebíč, který se konal 20.1.2007 již tradičně ve sportovní hale v Okříškách. Podstatně méně závodníků se tentokráte přihlásilo do kategorie Modified a to deset, stejně tak i do kategorie MICRO zde účast 10 závodníků je naopak slušná. Nejvíce obsazená kategorie byla Stock 19 kde se prezentovalo 27 závodníků. Je velmi potěšitelné, že v této kategorii se objevují mladí závodníci i závodnice.
Igor Vlahovič již prezentoval kategorii MICRO ve svém článku, tak že dále bude řeč jen o kategoriích Modified a Stock19.

Rozjížďky:
Kategorie Modified: Michal Bok, Michal Němeček, Erik Muff a Jirka Mára to byla čtveřice, která mohla reálně pomýšlet na nejlepší startovní pozici. Výrazný krok k TQ udělal Michal Bok když zajel 25 kol s časem 5:09.964 – 2 body, druhý Michal Němeček najel 24 kol s časem 5:00.172 – 3 body. Jirka Mára sice najel jen 23 kol s časem 5:03.263 ale získal 4 body a tím se kvalifikoval do finále před Erika Muffa – 24 kol, čas 5:07.119 – 5 bod.
O veliké nevyrovnanosti jezdeckého složení hovoří 19 kol a čas 5:19.120 posledního tedy desátého jezdce.

Kategorie Stock19: přímo opak kategorie Modified, velmi vyrovnané startovní pole. Stačí jedno zaváhání a závodník se může propadnou i o několik míst v pořadí. Nejlépe si v rozjížďkách vedl Tomáš Boor a do finále A si mohl nalepit číslo 1. Favorit tohoto závodu Šimon Polák se musel spokojit s druhou startovní pozicí ve finále A.

Finále:
Modified: Ve finálových jízdách nedošlo k žádným překvapením. První finále vyhrál Michal Němeček, druhé finále vyhrál Michal Bok a tak se rozhodovalo ve třetím finále. Oba Michalové odstartovali velmi dobře a jeli těsně za sebou v pořadí Bok, Němeček. Právem se očekával souboj těchto jezdců až do konce, ale výkonnostní rozdíly v tomto finále a časté předjíždění právě pomalejších jezdců umožnilo získat Michalovi Bokovi rozhodující náskok, který již pohodlně udržel a finále vyhrál a tím i celý závod. Za dvojicí Bok, Němeček ještě bojoval Jirka Mára s Erikem Muffem. Erik moc chtěl a možná to byla příčina, že tento souboj nakonec prohrál.

1. Michal Bok
2. Michal Němeček
3. Jiří Mára

Stock19: všechny tři finálové jízdy v podstatě rozhodla vlásenka po třetí zatáčce po startu. V tomto nejtechničtějším místě celé tratě hned po startu vzniklo několik dílčích kolizí středu pole ze kterých profitovali jak jezdci s nejlepšími startovními pozicemi tak i z konce startovního roštu. První finále vyhrál Šimon Polák před Jirkou Tomanem, který využil kolizí a téměř bezchybnou jízdou si udržel druhé místo. I druhé finále vyhrál Šimon. Třetí finále bylo v podstatě kopií toho prvního jen Šimon Polák udělal chybku a přepustil první místo Jirkovi Tomanovi a tak také skončilo toto poslední finále.

1. Šimon Polák
2. Jirka Toman
3. Tomáš Boor

A jak to vidím já? No jsem rád, že jsem se dostal na bednu a ukázal „mladíkům“ že ještě nepatřím do starého železa a že s mojí maličkostí je třeba ještě počítat. Nicméně jistou zásluhu na mém výkonu má nové zadní křídlo od Radka Pavlíčka BPA – auto bylo předvídatelnější a lépe se řídilo.

Foto: Masters.cz
Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport