Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - 20.1.2007

47 závodníků ve třech kategoriích, tak to jsou základní údaje dalšího závodu GP Třebíč, který se konal 20.1.2007 již tradičně ve sportovní hale v Okříškách. Podstatně méně závodníků se tentokráte přihlásilo do kategorie Modified a to deset, stejně tak i do kategorie MICRO zde účast 10 závodníků je naopak slušná. Nejvíce obsazená kategorie byla Stock 19 kde se prezentovalo 27 závodníků. Je velmi potěšitelné, že v této kategorii se objevují mladí závodníci i závodnice.
Igor Vlahovič již prezentoval kategorii MICRO ve svém článku, tak že dále bude řeč jen o kategoriích Modified a Stock19.

Rozjížďky:
Kategorie Modified: Michal Bok, Michal Němeček, Erik Muff a Jirka Mára to byla čtveřice, která mohla reálně pomýšlet na nejlepší startovní pozici. Výrazný krok k TQ udělal Michal Bok když zajel 25 kol s časem 5:09.964 – 2 body, druhý Michal Němeček najel 24 kol s časem 5:00.172 – 3 body. Jirka Mára sice najel jen 23 kol s časem 5:03.263 ale získal 4 body a tím se kvalifikoval do finále před Erika Muffa – 24 kol, čas 5:07.119 – 5 bod.
O veliké nevyrovnanosti jezdeckého složení hovoří 19 kol a čas 5:19.120 posledního tedy desátého jezdce.

Kategorie Stock19: přímo opak kategorie Modified, velmi vyrovnané startovní pole. Stačí jedno zaváhání a závodník se může propadnou i o několik míst v pořadí. Nejlépe si v rozjížďkách vedl Tomáš Boor a do finále A si mohl nalepit číslo 1. Favorit tohoto závodu Šimon Polák se musel spokojit s druhou startovní pozicí ve finále A.

Finále:
Modified: Ve finálových jízdách nedošlo k žádným překvapením. První finále vyhrál Michal Němeček, druhé finále vyhrál Michal Bok a tak se rozhodovalo ve třetím finále. Oba Michalové odstartovali velmi dobře a jeli těsně za sebou v pořadí Bok, Němeček. Právem se očekával souboj těchto jezdců až do konce, ale výkonnostní rozdíly v tomto finále a časté předjíždění právě pomalejších jezdců umožnilo získat Michalovi Bokovi rozhodující náskok, který již pohodlně udržel a finále vyhrál a tím i celý závod. Za dvojicí Bok, Němeček ještě bojoval Jirka Mára s Erikem Muffem. Erik moc chtěl a možná to byla příčina, že tento souboj nakonec prohrál.

1. Michal Bok
2. Michal Němeček
3. Jiří Mára

Stock19: všechny tři finálové jízdy v podstatě rozhodla vlásenka po třetí zatáčce po startu. V tomto nejtechničtějším místě celé tratě hned po startu vzniklo několik dílčích kolizí středu pole ze kterých profitovali jak jezdci s nejlepšími startovními pozicemi tak i z konce startovního roštu. První finále vyhrál Šimon Polák před Jirkou Tomanem, který využil kolizí a téměř bezchybnou jízdou si udržel druhé místo. I druhé finále vyhrál Šimon. Třetí finále bylo v podstatě kopií toho prvního jen Šimon Polák udělal chybku a přepustil první místo Jirkovi Tomanovi a tak také skončilo toto poslední finále.

1. Šimon Polák
2. Jirka Toman
3. Tomáš Boor

A jak to vidím já? No jsem rád, že jsem se dostal na bednu a ukázal „mladíkům“ že ještě nepatřím do starého železa a že s mojí maličkostí je třeba ještě počítat. Nicméně jistou zásluhu na mém výkonu má nové zadní křídlo od Radka Pavlíčka BPA – auto bylo předvídatelnější a lépe se řídilo.

Foto: Masters.cz
Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport