Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

GP Třebíč MICRO - 20.1.2007

20. 1. 2007 jsme s kluky z RC Vinohrady nasedli do auta a vydali se společně na další závod seriálu GP Třebíč, který se už konal v roce 2007. Všichni nazbrojení a nedočkaví na závod. Já osobně jsem trochu tuningoval svoji M18 Pro - hliníkové kardany, volnoběžka a motor Xray 370. A byl jsem zvědav, jak to pojede. V Okříškách jsme byli brzo a tak hurá na trénink. Ale nejdříve jsme se uvelebili v prvním patře a založili depo Brno. Trénink jsem ještě absolvoval s karoserií Stratus 3.0. Potom za mnou přišel Standa Němeček společně s Radkem Pavlíčkem (ředitelem fy BPA) a oslovili mě ohledně vyzkoušení jejich výrobku - karoserie Honda Accord 1/18 od fy BPA. A tak jsem vyfasoval dřívější "památečnou" karoserii po Standovi a už jsem jel první rozjížďku s touto karoserií. Zatímco první jízda byla nesmělá a najel jsem málo kol, protože se mi uvolnil pastorek, druhá jízda už byla mnohem lepší. Najel jsem 23 kol, ale na Lukáše Diblíka jsem neměl. Jel výborně a čistě. Samozřejmě kraloval Standa Němeček. Takto to bylo i další jízdu. A tak zbývala poslední jízda, abych si vylepšil pozici na finále. Standa již nenastoupil. Jízda se vydařila a já nejel 24 kol tak jako první Standa Němeček. Lukáš na 24 kol zatím nedosáhl. Kolegovi Radkovi Skopalovi se moc nedařilo. Nutno podotknout fakt, že byla v průběhu závodu navázána spolupráce s Radkem Pavlíčkem, který se mi po celou dobu závodu staral o model a díky jeho zásahům jsem se neustále zlepšoval. A to hlavně ve finále. TQ na finále tedy Standa a za ním já. Jako třetí Diblík Lukáš.

Mezi rozjížďkami a finále bylo občerstvení a pauza. Ale i zde se připravovalo. Finále se blížilo a nervozita některých jezdců také. Finále bylo velmi zajímavé.

1. První jízdu samozřejmě vyhrál Standa. Použil motor Trinity se 14ti závity. Jelo mu to opravdu rychle a na rovině měl šílenou akceleraci. Já s motorem 370 a převodem 42/21 jsem jel plynuleji, ale také pomaleji. Ale najel jsem 25 kol jako Standa Němeček. Lukáš dojel třetí s 23. koly. Jako 4. dojel Holický Tomáš.

2. Druhou finálovku vyhrál opět Standa a já s ním byl opět v jednom kole. Nastavení od Radka a neustálá údržba mechů udělala svoje. Lukáš Diblík opět třetí a 23 kol. Ne a ne dosáhnout na 24 kol. Čtvrtý tentokráte Dudák Luboš. Radek Skopal dojel 5tý.

3. Na třetí finále dal Standa mechy medium dopředu i dozadu. Po startu zjistil, že tudy cesta nevede a tak odstoupil a já měl volné pole působnosti. Najel jsem opět 25 kol. A Lukáš dosáhl konečně na kol 24. Gratuluji. Třetí dojel Dudák Luboš a jako čtvrtý Radek Skopal.

Takže celkové pořadí bylo jasné Němeček, Vlahovič, Diblík. Precizní starostlivost Radka Pavlíčka a rady Standy Němečka mi to druhé místo vlastně zajistili. Opravdu se o můj model starali po celou dobu závodu. A je mi také ctí representovat BPA slot racing team na dalších závodech s jejich karoserií. Má opravdu velmi dobré jízdní vlastnosti a hlavně je velmi lehká. Má kolem 26 grm (záleží na množství barvy).

Vyhlášení, odměny v podobě sladkostí. Potom ještě rychlá příprava mechů na nedělní závod v Březí s motorem 180 a hurá do Brna. Příprava na zítřek se nesmí zanedbávat. Hlavně stihnout novou karoserii...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách