Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Situace před posledním závodem MRcupu první část

Hlavní foto

STOCK se v letošním roce předvedl jako jeden z pilířů MRcupu. Tři skupiny a v Blansku i dokonce čtyři skupiny překvapili i jezdce. Díky Vám a počtu jezdců (pravidelně přes 20 jezdců) jsou závody ve Stocku vyrovnanější a každý jezdec si najde své soupeře.  To se potvrdilo i na posledním závodě v Blansku, který mnoho jezdců kvitovalo především díky vyrovnanosti jednotlivých jízd.

V pořadí dominuje Šimon Horák a zaslouženě si dojel již před posledním závodem k titulu. Šimon krom jednoho závodu vyhrál všechny, na kterých startoval a potvrzuje, že momentálně je zřejmě nejlepším v této kategorii (minimálně na asfaltu). Šimona stíhá Radko Černohous jr. a Lukas Hoch. Radko a Lukas ještě svedou boj o druhé místo. Radko má náskok i díky plnému počtu bodů na druhém závodě letošní sezóny, ale poslední závod může vše ještě zdramatizovat. Lukasova první sezóna ve Stocku i tak bude velmi úspěšná. U kluků je vidět jak jim svědčí jezdit pohromadě a zrychlují každým závodem. David Měšťan na čtvrtém místě ztrácí již trochu více bodů, ale má dostatečný náskok na pátého Petra Wittgrubera.

O první desítku se svede ještě napínavý souboj. Desáté místo drží zatím Jirka Pavlovec, ale pouhých 5bodů za ním je Pavel Magda. Oba se potkávají většinou v jednom finále, takže to bude přímý souboj.

Pořadí juniorů je v této kategorii stejné jako pořadí prvních tří Šimon, Radko a Lukas. Pěkně se prezentuje David Novák, který odjel zatím pouze tři závody, ale ve svých finále bojuje vždy o přední příčky.  První sezónu absolvuje Dominik Štangl a je vidět velký posun jak u něj, tak mechanika. Na závodech se začínají objevovat i další junioři, tak uvidíme, jak se předvedou na posledním závodě ;)

V žácích máme pouze jednoho zástupce a to Maty Knoppa. Trošku mě to mrzí, ale o to víc mě těší, jak se Maty postupně zlepšuje. V Blansku startoval z druhého místa v B finále a v celkovém pořadí závodu krásné 16.místo z 32 jezdců, což je velká paráda!

V seniorech dominuje Vlastík Švec. Nejen on, ale bývá pravidelně vidět i velmi vysoko. Pánové se prezentují napříč celým polem především pohodovou náladou, chutí se svést, potkat jezdce, kamarády a závod si především užít. Za to jim patří dík a k dosaženým výsledkům pogratulovat. Mnoho mladších jezdců se má stále co učit a je vidět, že zkušenost si musí každý jezdec vyjet. I já se učím a pochvala od těchto zkušených jezdců i na organizaci velmi těší nejen mě, ale celý organizační tým.

Když kouknu dále do průběžné tabulky, těší mě počínání dalších jezdců, kteří pravidelně nestartují, ale postupně si k MRcupu nacházejí cestu. STOCK není na úpadku, jak někteří deklarovali po konci sezóny. Naopak pokud ho pořadatelé podpoří, bude patřit opět mezi nejlépe obsazené kategorie a jezdci si cestu najdou i na venkovní závody…

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport