Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Situace před posledním závodem MRcupu první část

Hlavní foto

STOCK se v letošním roce předvedl jako jeden z pilířů MRcupu. Tři skupiny a v Blansku i dokonce čtyři skupiny překvapili i jezdce. Díky Vám a počtu jezdců (pravidelně přes 20 jezdců) jsou závody ve Stocku vyrovnanější a každý jezdec si najde své soupeře.  To se potvrdilo i na posledním závodě v Blansku, který mnoho jezdců kvitovalo především díky vyrovnanosti jednotlivých jízd.

V pořadí dominuje Šimon Horák a zaslouženě si dojel již před posledním závodem k titulu. Šimon krom jednoho závodu vyhrál všechny, na kterých startoval a potvrzuje, že momentálně je zřejmě nejlepším v této kategorii (minimálně na asfaltu). Šimona stíhá Radko Černohous jr. a Lukas Hoch. Radko a Lukas ještě svedou boj o druhé místo. Radko má náskok i díky plnému počtu bodů na druhém závodě letošní sezóny, ale poslední závod může vše ještě zdramatizovat. Lukasova první sezóna ve Stocku i tak bude velmi úspěšná. U kluků je vidět jak jim svědčí jezdit pohromadě a zrychlují každým závodem. David Měšťan na čtvrtém místě ztrácí již trochu více bodů, ale má dostatečný náskok na pátého Petra Wittgrubera.

O první desítku se svede ještě napínavý souboj. Desáté místo drží zatím Jirka Pavlovec, ale pouhých 5bodů za ním je Pavel Magda. Oba se potkávají většinou v jednom finále, takže to bude přímý souboj.

Pořadí juniorů je v této kategorii stejné jako pořadí prvních tří Šimon, Radko a Lukas. Pěkně se prezentuje David Novák, který odjel zatím pouze tři závody, ale ve svých finále bojuje vždy o přední příčky.  První sezónu absolvuje Dominik Štangl a je vidět velký posun jak u něj, tak mechanika. Na závodech se začínají objevovat i další junioři, tak uvidíme, jak se předvedou na posledním závodě ;)

V žácích máme pouze jednoho zástupce a to Maty Knoppa. Trošku mě to mrzí, ale o to víc mě těší, jak se Maty postupně zlepšuje. V Blansku startoval z druhého místa v B finále a v celkovém pořadí závodu krásné 16.místo z 32 jezdců, což je velká paráda!

V seniorech dominuje Vlastík Švec. Nejen on, ale bývá pravidelně vidět i velmi vysoko. Pánové se prezentují napříč celým polem především pohodovou náladou, chutí se svést, potkat jezdce, kamarády a závod si především užít. Za to jim patří dík a k dosaženým výsledkům pogratulovat. Mnoho mladších jezdců se má stále co učit a je vidět, že zkušenost si musí každý jezdec vyjet. I já se učím a pochvala od těchto zkušených jezdců i na organizaci velmi těší nejen mě, ale celý organizační tým.

Když kouknu dále do průběžné tabulky, těší mě počínání dalších jezdců, kteří pravidelně nestartují, ale postupně si k MRcupu nacházejí cestu. STOCK není na úpadku, jak někteří deklarovali po konci sezóny. Naopak pokud ho pořadatelé podpoří, bude patřit opět mezi nejlépe obsazené kategorie a jezdci si cestu najdou i na venkovní závody…

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport