Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

HIT 156 online

Hlavní foto

Přijal jsem pozvání na závod HIT 156. Ještě včera se zvažovalo, že by závod byl s ohledem na počasí zrušen. Ale ráno přišla informace, ža závod se pojede. A tak jsem zde.

Po cestě z Brna žádný déšť. Ale před Otrokovicemi moko. Byla zde ráno bouřka.

Po příjezdu na dráhu se vysoušelo. Ruku k dílu nedali jen členové klubu, ale i ostatní. Účast bude nízká, ale podaří-li se závod odjet, pak to bude pohodový závod. A o to jde na prvním místě.

Online výsledky budou k dispozici zde: http://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=45121


Vysoušení dráhy

Dráha už je skoro sjízdná, teď se budeme modlit, aby opět nezapršelo.


Rozprava

Krátká rozprava vedená Petrem Novotným a jdeme závodit. 2 kvalifikace a pak finále. Začíná kategorie F1 na ještě vlhkém povrchu. Bude zábava.

F1 - místy vlhká dráha způsobovala smyky monopostů. Chtělo to klid a cit. Já jsem si až na jedno přetočení a pomoc nasazovače jízdu 100% užil. Petr Novotný nejel první kvalifikaci, aby dohlédl na časomíru. Za mnou nejlépe kroužil Antonín Hudec. A Sváťa Hájek - tak tomu se také jízda líbila. Dokonce ani Milan Peška matador jej nepředjel.

FreeStock - do této kategorie ještě přijedou závodit Matyášovi. Ale jsou na cestě a tak nyní měl Vojta Kostka dráhu pro sebe. Začínající pilot se snažil, co mohl. A šlo mu to velmi dobře.


Vojta Kostka začínající pilot, který se toho nebojí

TC Truck - 4 modely na startu kamionů. 4WD již drží na vlhku lépe jak F1 zadakolky. A tak se tempo jízdy zrychilo. Milan Peška narozdíl od kategorie F1 zde zajel velmi pěkně a nechal za sebou juniora Jana Kupského. Ivo Kavánek lehce ztratil a také Karel Kostka nestíhal vedoucí jezdce.

Dnes se jede i kategorie TC Modified. A to na lehce pozměněném tvaru dráhy. Který se mně konkrétně líbí. 3 modely na nové trati. Radko Černohous junior je v podstatě favoritem této kategorie. Ovšem Petr Wittgruber jej solidně stíhal. A ano Pavel Dostál neztrácel. V průběhu jízdy se rozdíly zmenšovaly a jelo se velmi vyrovnaně. Vítězem jízdy se nakonec stal Radko, ale těsně porazil Petra.

TC Stock - zde startuje opět Petr Wittgruber i Radko Černohous junior. Celkem 6 modelů na startu. Jedna slečna ve skupině a tou je Martina Kavánková. A i zde to bylo hodně vyrovnané mezi Radkem a Petrem. Radek vítěz, ale pouze o jednu sekundu. Zdeněk Šafář dojel třetí, Martina až za Janem Čenohousem.

Nyní následuje 7 minut přestávka a jede se druhé kolo kvalifikací.

F1 - Petr Novotný nastoupil do jízdy a hned vzal třetí pozici. Nenamazal. Ale ani já ne, protože dráha je místy jetě vlhká. Antonín Hudec za mnou dojel o jednu sekundu a o další pak Petr!!!. Milan Peška a Sváťa Hájek najeli 19 kol.

FreeStock - do závodu se přidali Matyášovi. Jan se střídla se s malým synem, který vyměni model Trabanta za Nissan Skyline GT-R. Malý Vojta Kostka se pod dozorem tatínka opět velmi snažil.


Souboje ve FreeStock

Dle raradu nás nemine déšť. Snad se odjedou kvalifikace. Po těch se dá udělat pořadí.

TC Truck - na čele Jan Kupský a Milan Peška s velmi malým odstupem. Paráda. Oa jedou výborně na ne zcela suché trati. Honza lepší o 7 desetin před Milanem!!!

TC Modified - stále na suchu. Radko Čenohous junior přidal a rozestupy mezi jezdci se zvětšili. Zřejmě jak dráha osychá, lepší se podmínky pro jezdce a jejich výkony. Ale tomu bude dle radaru brzy konec bohužel.

TC Stock - poslední kvalifikační jízda tohoto dne.


Kvalifikace TC Stock číslo 2 se odjela ještě za sucha

Tak a dle předpovědi začalo pršet. Velký mrak, který sice přejde, ale...


Hotovo, začalo pršet

Závod je přerušen a vypadá to, že bude ukončen.

Závod byl ukončen a pod stanem proběhlo vyhlášení výsledků z kvalifikací. foto v galerii.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport