Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - 14.10.2006

Přesto, že je venku na toto roční období stále ještě pěkně, závody v hale na koberci se přihlásily o slovo. Minulý týden se jelo v Kolíně a tuto sobotu 14.10.2006 přivítala účastníky prvního závodu GP Třebíč sportovní hala v Okříškách. Jak již bylo avizováno drželi se pořadatelé z RC autoklubu Třebíč zažitého modelu závodů bez zbytečných experimentů. Závodilo se ve dvou kategoriích 1/10 a to Modified - motory min. 7 závitů nebo střídavé motory a Stock - motory s pevným časováním a kotvy 19z. Třetí kategorií byly stále populárnější osmnáctiny tedy 1/18 Micro o této kategorii píše podrobně Igor Vlahovič ve svém článku

Díky elektronickým přihláškám, se kterými přišel jako první v Česku právě server Masters.cz, měl každý přehled o startovní listině a počtu závodníků. V kategorii Modified startovalo 26 závodníků, v kategorii Stock12 závodníků a konečně v kategorii MICRO18 7 závodníků.

Po krátkém brífinku závodníků nebo-li rozpravě se začalo závodit ve skupinách.

Modified:
Po třech rozjížďkách již bylo jasné kdo bude stát na pole-position finále A. Michal Bok s novou chutí a novým podvozkem XRAY 007 vyhrál první tři rozjížďky a dal jasný signál svým pronásledovatelům Michalu Němečkovi, Zdeňku Hamákovi a Jirkovi Janouškovi, že pokud ho budou chtít porazit budou do toho muset dát opravdu vše.

Stock:
V této kategorii byl v rozjížďkách jasný favorit. Dvě rozjížďky vyhrál Miloš Švihran a dvě Tomáš Boor jun., ale Tomáš měl lepší dojezdový čas a tak stanul na TQ, dále bylo pořadí Miloš Švihran, Šimon Polák, Toníček Pospíchal atd.

Po krátké přestávce, akorát tak na gulášek a že si mnozí dávali do nosu se šlo do finálových jízd:

Modified:
Hned v prvním finále A soustředili na sebe pozornost dva Michalové - Michal Bok a Michal Němeček. Jejich souboj trval celých pět minut a ve chvíli kdy do konce zbývaly jen tisíciny vteřiny dokázali se oba protáhnout do posledního rozhodujícího kola s rozdílem necelého metru. Ve chvíli kdy Michal Bok projížděl před tribunou s drobným náskokem nevšiml si že uprostřed je odstaven model Romana Kořínka, kterému pravděpodobně vypověděl službu motor a nasazovač bůhví proč nechal model bez povšimnutí uprostřed dráhy a již nedokázal zabránit kolizi. Tím se otevřela cesta Michalovi Němečkovi k vítězství.

Druhé finále bylo pokračováním prvního. Do čela šel Michal Bok, ale po chybce ho předjel Michal Němeček, ale o další dvě kola chyboval na tom samém místě a pořadí se vyměnilo. Michal Bok se pak vyvaroval chyb a toto finále dotáhl do úspěšného konce. Smůlu v tomto finále měl Zdeněk Hamák, kterému se na kolo nalepila páska se kterou jsou slepeny koberce v místech spojů. Přes snahu o opakování jízdy byly uznány výsledky tohoto finále. Bohužel v této chvíli musel odejet domů Michal Němeček - prý nějaké společenské povinnosti. A tak měl Michal Bok velmi usnadněnu cestu za celkovým vítězstvím.

  1. Michal Bok
  2. Michal Němeček
  3. Zdeněk Hamák

Ve finále B si vyrovnaným výkonem řekl o vítězství Vít Parák před Jakubem Plechačem a Antonem Slobodou. Nakonec čtvrtý skončil Martin Zvára, který poprvé závodil se svým novým podvozkem Yokomo.

Stock:
Všechny tři finálové jízdy vyhrál Miloš Švihran před Šimonem Polákem, kterého stačil hodně potrápit třetí Tomáš Boor. Bramborová medaile zbyla na nestárnoucího Toníčka Pospíchala.

A jak to vidím já?
Osobně si myslím že kotvy pod 12 závitů na koberci je úchylárna, ale budiž jsou jezdci, kteří to zvládnou nicméně v top-ten je jich necelá polovina, ale jak skloubit klasické kotvy tedy motory 540 s motory bez uhlíkovými nebo-li střídavými, které mají podobné parametry jako 7závitová kotva? To je otázka a odpověď žádná.
Oproti tomu kategorie Stock s nečasovatelnými motory a 19z kotvou se jeví jako dobrý kompromis jen by to ještě chtělo dát maximální převodový poměr aby nezáleželo tolik na výkonu baterií, ale na jezdeckém umění.

A to je tak vše, příští závody se jedou zhruba za měsíc v sobotu 11.11.2006, nezapomeňte se včas přihlásit.


Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport