Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Tisková zpráva o průběhu ME 1/10 elektro v Trenčíně

Hlavní foto

V uplynulém týdnu od 13.-15.června proběhlo ve slovenském Trenčíně mistrovství Evropy rádiem řízených modelů v měřítku 1/10 elektro - onroad . Mistrovství se zúčastnila silná reprezentace včele s aktuálními mistry ČR. Závod byl vypsán dle evropských pravidel ve třech kategoriích – Stock (modely s omezeným výkonem), Modified (modely bez omezení) a monopostů Formule (omezený výkon a pohon pouze zadní nápravy). Ve všech třech kategoriích jsme měli zastoupení.

V kategorii Stock jsme měli na startu pouze jednoho a zároveň nejmladší ho účastníka celého závodu. Matyáš Knopp (9 let) se postupně seznamoval s tratí a v závěru závodu proháněl soupeře i o dvě generace starší.

V kategorii Modified byli na startu tři čeští jezdci a nejvíce se očekávalo od aktuálního mistra ČR, kterým je v 16 letech Matěj Šulc. Matěj se pohyboval celý závod mezi elitními jezdci v druhé desítce celkového pořadí. Poslední jízda měla rozhodnout a povedla se. Matěj v ní vybojovat v přímém souboji juniorský titul. Celkově Matěj obsadil skvělé 17.místo.

Nejsilněji byla z českého pohledu obsazena kategorie Formulí. Zde se na start postavilo hned sedm monopostů a opět v čele s již několika násobným mistrem ČR Lukasem Hochem (16 let). Lukas bojoval na trati s několika předními evropskými jezdci o první desítku absolutního pořadí. Nakonec mu to v kvalifikacích nevyšlo, ale i tak dokončil závod po těsném souboji na senzačním 11.místě a jako juniorský mistr.

Všem jezdcům patří poděkování za vzornou reprezentaci České republiky v tomto nádherném sportu a těšíme se na další úspěchy nejen na mezinárodní scéně.


Matyáš Knopp a Bruno Coehlo mistr ME a MS


část české výpravy


Lukas Hoch a vedení EFRA


Lukas Hoch juniorský mistr v kategorii Formule


Matěj Šulc a vedení EFRA


Matěj Šulc juniorský mistr v kategorii Modified


Junirský mistři Evropy 2019 (z leva Oliver Havránek - SK, Lukas Hoch - CZ, Matěj Šulc - CZ)

 

Kompletní výsledky: http://www.myrcm.ch/myrcm/main?pLa=en&dId[E]=47167&hId[1]=arv#

 

Za RCAČR trenér sekce Aleš Horák (Trenér sekce 1/10 elektro), Kontakt: 776234399

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport