Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Setkání leteckých modelářů v klubu Rosice u Brna

Hlavní foto

Dne 15.6.2019 jsme přijeli s kolegou Jirkou Kratochvilem do areálu leteckého modelářského klubu Rosice u Brna. Tento den byl společným setkáním všech příznivců RC modelů letadel všech měřítek a typů.

Ihned po příjezdu jsem viděl, jak je areál rozlehlý a jak dostatek místa tu je pro parkování, depa pilotů a hlavně - plocha tak velká a krásně střižená, že neřeším směr větru a startuji vždy proti němu. Snad jen XXL modely mohly mít menší problém s dojezdem.

Rozmanitost RC modelů letadel byla velká - malá, střední i XXL velikosti. Větroně, akrobatická letadla včetně speciálu, rychlostní modely a také historiky. Materiál EPP vs konstrukce.

Zázemí klubu při setkání výborně zařízené - generátor elektriky a pak stany, lavice, stoly plus občerstvení zajištěno. Dále je zde absolutní klid. Areál je mino Rosice, není zde trasa turistů a je tu božský klid.

Dráha bezpečná, okolí kolem také bezpečné a dost únikového prostoru.

Existují tu pravidla, všichni je dodržují a je tu tím pádem i bezpečné prostředí. Na dráze se postupně všichni střídali, občas letěly i dva modely souačasně po dohodě a každý měl svůj letový prostor.

Komunikace mezi všemi naprosto pohodová, něco se dozvíte a lidé si tu pomáhají.

Odpoledne přijel i pan David Poláček, který provozoval modelářský obchod v Brně a měl k dispozici modelářský materiál k prodeji.

Létal tu kolega s mini quadem na FPV a dokázal se také hodně odvázat. Přistával na brýle, ale vždy dále od dep pilotů s ohledem na bezpečnost.

Já jsem se několikrát proletěl s Pretty Fun i Pitts Python. Foukal vítr, ale mně to nijak nevadilo a ostatním také ne. Létali zde kolegové i s EPP deskovými akrobaty. Jejich umění jsem obdivoval.

Za celý den se zde neřešil žádný problém, nebyla žádná havárie a všichni domů odjížděli zcela jistě spokojení.

Já osobně jsem velmi rád, že jsem zde mohl být přítomen a nejsem tu naposledy. Samozřejmě se pak musí domluvit podmínky návštěv. Ale to zatím předbíhám.

Zde jsem sestřihl krátkou upoutávku z dnešního dne a dole máte fotogalerii.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport