Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Nike Evo (www.topmodel.cz)

Hlavní foto

Kolega zakoupil použitý model Nike Evo a prvmí zkušební let proběhl za větrného počasí. Při přistání se zlomila plovoucí výškovka a bylo zjištěno, že byla "načnutá lehce". Naštěstí se to stalo při přistání  ne za letu, kdy je na plovoucí výškovku vyvíjena velká zátěž.

Byla zakoupena nový výškovka a instalována do modelu. Na mně bylo model opět proletět, vytrimovat a otestovat. Než jej poletí majitel.

Před startem kontrola všech komponentů, nastavení výchylek. Jen výškovku jsem nevěděl, jak je ideální vodorovná poloha. Ale počítal jsem, že po startu může letadlo více stoupat a nebo klesat.

Po odhozu jsem musel hodně přitahovat, protože Nike měl snahu klesat přídí dolů. Neletěl jsem proto rychle, udělal jeden okruh a šel na přistání. Nechal jsem to doklouzat a brzdil přitahováním. Po dosedu do trávy jsem viděl, že výškovak odpadla a letadlo se stočilo po křídle.

Pak jsme zkoumali příčinu tohoto problému a vypadá to na opotřebovaný závot v kolíbce, kam se šrobuje plovoucí výškovka. Bude potřeba výměna a zajištění šroubu loctite připravkem proti povolení. A bude další testovací let. Na mně je, abych letadlo připravil, vyzkoušel jej v rychlosti a dynamické akrobacii. Pak jej začne opatrně létat kolega.

Zde video z testovacího letu:

 

Parametry modelu Nike Evo (Topmodel.cz)

Rozpětí: 1,7m
Letová váha: 1,2 - 1,6kg
Délka: 1,135m
Profil křídla: MH32
Řízení: M, V, K

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport