Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - kat. Standard 11.2.2006


11. 2. 2006, hala Okříšky u Třebíče. Další závod seriálu GP Třebíč bylo před námi. Tentokráte se sešlo méně účastníků. Chyběli i jezdci jmen Kořínek Martin, Huddy Martin a ze standartu Němeček Standa, Zvára Martin, Tlustý Jiří, Václav Sauer atp. Takže nejvíce jezdců bylo v kategorii Hobby s motorem 19x2. Zde jel i kolega Karel Kacetl, který se dle slov Ing. Ilgnera výrazně zlepšil. A to je pro něj určitě další podnět, aby se zlepšoval. V kategorii OPEN dominovali Michal Bok a Jirka Janoušek, který jel hlavně OPEN kategorii, ve standartu jen lehce potrénoval. V našem Standartu bylo pouze 7 lidí. Dost malá účast. Ani Pekař Zděněk, Pavel Magda a jiní nás nepoctili svojí účastí. Takže kdo nakonec startoval ? Martin Šťastný, Vít Parák, Morávek Jan jun., Vlahovič Igor, Šulc Vladimír, Šulc Dominik, Jirka Janoušek. Ale i přes neúčast zvučných jmen byla konkurence veliká.

Jinak nad průběhem závodu dohlížel kromě pana Boka nový software, který nyní byl předabován do příjemného ženského hlasu. Závod byl tudíž bez prodlev a vše jelo jako po drátkách. Jelo se samozřejmě už jen na personální čipy, kdo neměl, mohl si za příplatek 150 Kč zapůjčit od pořadatele. A po závodě potom nezapomět vrátit (jako málem například Tonda Pospíchal)...

I při tak malém počtu lidí v kategorii Standart bylo o zábavu postaráno. A zřejmě jste zvědaví na průběh, takže to nebudu protahovat:

Rozjížďky:
Zde začali ihned naostro Šťastný Martin a Parák Vít s 20. koly. Morávek Jan jun. a já jsme najeli kol 19 a oba Šulcové kol 18 a 17. Jirka první jízdu nejel.

Hned na druhé jízdě se opět vedoucí Martin Šťastný a Parák Víťa zlepšili na 21 kol. Já, oba Šulcové jsme zůstali na 19. kolech a Morávek měl problémy technického rázu. Jirka opět nenastoupil.

V další jízdě se změnilo pouze to, že Vít Parák najel kol 20 (kvůli špatné volbě baterií). Jirka Janoušek to šel zkusit a najel kol 20. Oba Šulcové podávali srovnatelný výkon 19 kol. Mně vypadla poloosa, tak jsem skončil ve 12. kole. V poslední jízdě opět Jirka Janoušek ukázal svojí rychlou jízdou, že umí a najel také 21 kol. Tak jako Martin Šťastný. Víťa jen kol 20. Zlepšil se ale Morávek jun. na 20 kol. Já zůstal na 19 kolech a nemohl jsem se hnout dál. Ostatní měli technické problémy a nedojížděli celý časový limit.

Po krátké polední pauze se šlo na finálové jízdy. Zde Jirka nenastoupil, protože dal přenost OPEN kategorii. Takže pořadí na startu bylo následující: Šťastný Martin, Parák Vít, Morávek Jan jun., Šulc Dominik, Igor Vlahovič, Šulc Vladimír.

Finále:
První finále byl boj mezi Parákem a Šťastným, oba najeli 21 kol, ale vyhrál Martin Šťastný. Druhý dojel Víťa a třetí já. Ale souboj a neustálý hon na velmi dobře jedoucího Morávka Jana byl šílený a hodně adrenalinový. Bohužel mu nepřálo štěstí a tak mi přenechal třetí místo. Dojel až za mnou a potom oba Šulcové.

Druhé finále bylo zvratové v tom okamžiku, kdy Šťastnému shořelo vinutí na kotvě a skončil v 16. kole. Vyhrál tedy Parák Vít s 21. koly a druhý dojel Morávek Jan s koly 20. Já za ním v těsném závěsu. Ale chybu neudělal a tak vše záleželo na třetí jízdě. Oba Šulcové bojovali hlavně mezi sebou a standartně najížděli 19 kol. Vyrovnaný výkon.

Poslední finále dal Martin na jízdu novou kotvu a najel kol 22 a taky vyhrál tuto jízdu. Druhý opět Parák Vít s 21. koly. Já bohužel hodně chyboval a jak řekl Toman Jirka (jel jsi jako začátečník...) jsem Morávka nemohl v žádném případě dojet a předjet. Vymlouvat se na to, že jsem jel na Take Off CS 27 nemá smysl. Ono se to na nich i dá odjet. Ale prostě jsem jel jak... začátečník. Takže čtvrté místo celkem. Ale taky pěkné. Konečné pořadí na prvních třech místech: Šťastný, Parák, Morávek jun.

Jinak vše bylo opravdu v pohodě. Dobře jsem si zajezdil, odeagoval. I Karel Kacetl se snad brzy dostane z nervozity na tribuně, když jede. Musí si říkat - o nic nejde :). Ale to přijde, chce to čas. Za týden se jede seriál MČR 1/10 TC a 1/18 v Prostějově. Info naleznete samozřejmě na MASTERS. Tam si zaskotačím v kategorii OPEN, která je opět vyhlášena. Co pojedu za motor ještě nevím. Ale uvidíme...

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport