Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

GP Třebíč - kat. Standard 11.2.2006

11. 2. 2006, hala Okříšky u Třebíče. Další závod seriálu GP Třebíč bylo před námi. Tentokráte se sešlo méně účastníků. Chyběli i jezdci jmen Kořínek Martin, Huddy Martin a ze standartu Němeček Standa, Zvára Martin, Tlustý Jiří, Václav Sauer atp. Takže nejvíce jezdců bylo v kategorii Hobby s motorem 19x2. Zde jel i kolega Karel Kacetl, který se dle slov Ing. Ilgnera výrazně zlepšil. A to je pro něj určitě další podnět, aby se zlepšoval. V kategorii OPEN dominovali Michal Bok a Jirka Janoušek, který jel hlavně OPEN kategorii, ve standartu jen lehce potrénoval. V našem Standartu bylo pouze 7 lidí. Dost malá účast. Ani Pekař Zděněk, Pavel Magda a jiní nás nepoctili svojí účastí. Takže kdo nakonec startoval ? Martin Šťastný, Vít Parák, Morávek Jan jun., Vlahovič Igor, Šulc Vladimír, Šulc Dominik, Jirka Janoušek. Ale i přes neúčast zvučných jmen byla konkurence veliká.

Jinak nad průběhem závodu dohlížel kromě pana Boka nový software, který nyní byl předabován do příjemného ženského hlasu. Závod byl tudíž bez prodlev a vše jelo jako po drátkách. Jelo se samozřejmě už jen na personální čipy, kdo neměl, mohl si za příplatek 150 Kč zapůjčit od pořadatele. A po závodě potom nezapomět vrátit (jako málem například Tonda Pospíchal)...

I při tak malém počtu lidí v kategorii Standart bylo o zábavu postaráno. A zřejmě jste zvědaví na průběh, takže to nebudu protahovat:

Rozjížďky:
Zde začali ihned naostro Šťastný Martin a Parák Vít s 20. koly. Morávek Jan jun. a já jsme najeli kol 19 a oba Šulcové kol 18 a 17. Jirka první jízdu nejel.

Hned na druhé jízdě se opět vedoucí Martin Šťastný a Parák Víťa zlepšili na 21 kol. Já, oba Šulcové jsme zůstali na 19. kolech a Morávek měl problémy technického rázu. Jirka opět nenastoupil.

V další jízdě se změnilo pouze to, že Vít Parák najel kol 20 (kvůli špatné volbě baterií). Jirka Janoušek to šel zkusit a najel kol 20. Oba Šulcové podávali srovnatelný výkon 19 kol. Mně vypadla poloosa, tak jsem skončil ve 12. kole. V poslední jízdě opět Jirka Janoušek ukázal svojí rychlou jízdou, že umí a najel také 21 kol. Tak jako Martin Šťastný. Víťa jen kol 20. Zlepšil se ale Morávek jun. na 20 kol. Já zůstal na 19 kolech a nemohl jsem se hnout dál. Ostatní měli technické problémy a nedojížděli celý časový limit.

Po krátké polední pauze se šlo na finálové jízdy. Zde Jirka nenastoupil, protože dal přenost OPEN kategorii. Takže pořadí na startu bylo následující: Šťastný Martin, Parák Vít, Morávek Jan jun., Šulc Dominik, Igor Vlahovič, Šulc Vladimír.

Finále:
První finále byl boj mezi Parákem a Šťastným, oba najeli 21 kol, ale vyhrál Martin Šťastný. Druhý dojel Víťa a třetí já. Ale souboj a neustálý hon na velmi dobře jedoucího Morávka Jana byl šílený a hodně adrenalinový. Bohužel mu nepřálo štěstí a tak mi přenechal třetí místo. Dojel až za mnou a potom oba Šulcové.

Druhé finále bylo zvratové v tom okamžiku, kdy Šťastnému shořelo vinutí na kotvě a skončil v 16. kole. Vyhrál tedy Parák Vít s 21. koly a druhý dojel Morávek Jan s koly 20. Já za ním v těsném závěsu. Ale chybu neudělal a tak vše záleželo na třetí jízdě. Oba Šulcové bojovali hlavně mezi sebou a standartně najížděli 19 kol. Vyrovnaný výkon.

Poslední finále dal Martin na jízdu novou kotvu a najel kol 22 a taky vyhrál tuto jízdu. Druhý opět Parák Vít s 21. koly. Já bohužel hodně chyboval a jak řekl Toman Jirka (jel jsi jako začátečník...) jsem Morávka nemohl v žádném případě dojet a předjet. Vymlouvat se na to, že jsem jel na Take Off CS 27 nemá smysl. Ono se to na nich i dá odjet. Ale prostě jsem jel jak... začátečník. Takže čtvrté místo celkem. Ale taky pěkné. Konečné pořadí na prvních třech místech: Šťastný, Parák, Morávek jun.

Jinak vše bylo opravdu v pohodě. Dobře jsem si zajezdil, odeagoval. I Karel Kacetl se snad brzy dostane z nervozity na tribuně, když jede. Musí si říkat - o nic nejde :). Ale to přijde, chce to čas. Za týden se jede seriál MČR 1/10 TC a 1/18 v Prostějově. Info naleznete samozřejmě na MASTERS. Tam si zaskotačím v kategorii OPEN, která je opět vyhlášena. Co pojedu za motor ještě nevím. Ale uvidíme...

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách