MJS Cup 15.9.2018 reportáž pořadatele

Marek Sova

Šestý závod MJS cup se konal 15.9.2018 za příjemného počasí na dráze v Brně Bosonohách. Jako každý sudý závod se jelo proti obvyklému směru jízdy, takže rovinka z kopce a následná rychlá zatáčka byla pro mnohé opravdu adrenalinová. Děkuji tímto za spolupráci prodejci závodních podvozků Serpent firmě Profimodel Domanský, dále potom Mírovi Melounovi s Jirkou Grochem za některé ceny a Lukáši Hochovi s Danem Urbanem za přípravu dráhy. Reportáž z úvodu a kvalifikací již napsal Igor Vlahovič, jemuž tímto děkuji a jen shrnu finálové jízdy a výsledky.

Finále Formule Efra ovládnul Lukáš Hoch, který zvítězil ve všech finálových jízdách s nájezdem 17 kol. Za ním už se bojovalo o pořadí daleko těsněji a každá finálová jízda měla jiné výsledky. Nakonec byl druhý Tomáš Sova. Za ním, při rovnosti bodů, o třetím místě rozhodla lepší kvalifikační pozice Martina Janíčka. Čtvrtý tedy nakonec dojel Svetlin Douhlevski.

Formule Open měly po vítězství v kvalifikacích a prvních třech finálových jízdách za vítěze Tomáše Sovu. Velmi zdatným soupeřem mu byl ale Miroslav Meloun a se silným motorem jedoucí Jirka Groch. Výsledky byly často s rozdílem menším než vteřina a na trati byly vidět neskutečné souboje a předjíždění. Druhý byl nakonec těsně  Míra Meloun a třetí Jirka Groch. Za touto trojicí zajel pěkný výsledek Jiří Čefelín. Další pěkné souboje sváděli také Miloš Dobias, Igor Vlahovič a Miloš Pokorný.

Kategorii GT Pro vyhrál poměrně jasně Dan Urban, nicméně zejména v první jízdě mu zdatně sekundoval a znepříjemňoval život Jirka Groch, který nakonec skončil druhý. I další místa a souboje byly velmi těsné, když třetí dojel Lukáš Vrba a čtvrtý Marek Helbich. Proti předešlým závodům se velmi zrychlil Miloš Pokorný, v první finálové jízdě měl nájezd 16 kol a bojoval o čtvrté místo.

V TC 4WD nejlépe naladil Lukách Hoch a poodjel rychlému Jakubovi Daleckému vždy o půl kola. Ve všech třech finálových jízdách měl nájezd 19 kol. Třetí nakonec skončil Martin Janíček, když rychlý Steve Field měl technické problémy v prvním finále a poslední nejel.