Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - pátý závod

Z pohledu dnešního dne mi připadá neprůjezdná silnice mezi Třebíčí a Okříškami z pátku 11.3.2005 noci a problémy se sněhem zavátou silnicí v sobotu ráno jako ze sci-fi. Dnes po sněhu není ani památky, silnice jsou suché a se shora se směje jarní sluníčko. Přesto až na výjimky přijeli do Třebíče (Okříšek) všichni přihlášení.

Opět se bojovalo ve čtyřech kategoriích: Modified, kde se zúčastnilo 20 závodníků, Standard - 5 závodníků, Hobby - 9 závodníku a ( IMHO jediná off-road kategorie na Moravě ) MINI-T - 7 závodníků plus ještě další tři mimo soutěž se čtyřkolkami.

Přesto, že všem znepříjemňovalo cestu počasí, přijeli všichni včas a program rozjížděk mohl začít dle plánu.

Pokud někdo nyní očekává popis situace v jednotlivých kategoriích v jednotlivých rozjížďkách bude asi zklamán. Tento článek se dále bude ubírat jen mými subjektivními postřehy, pocity a reakcemi na události, které jsem přímo při závodech prožíval.

Už první moment při příchodu do haly mě nemile překvapil, upozornil jsem jednoho slovenského kolegu (kdybych znal jeho jméno tak ho tu bez pardonu zveřejním - asi někdo bezvýznamný), že by se měl přezout a nechodit dále do haly v mokrých botách, na moje upozornění nijak nereagoval, tak jsem byl důraznější a ani to nepomohlo jen na mě začal řvát že v ponožkách tu chodit nebude. Je trapné, když se někdo neumí chovat na návštěvě. No nic jsme lidi různí, ještě že ostatní jsou tak civilizovaní a chápou že v bagančatech se do tělocvičny neleze a těmto bych chtěl poděkovat za slušné chování a pozvat je v příští sezóně opět na závody.

Dalším osobním zážitkem je absolvování celého seriálu závodů ve dvou kategoriích - sice se říká "nikdy neříkej nikdy" - ale již nikdy nebudu jezdit dvě kategorie v jeden den v jednom závodě. Je to o ničem - respektive honění se zbytečně sám sebe a ani není čas si v klidu popovídat s přáteli i kvůli kterým na závody jezdím, není pořádně čas ani připravit si jedno nebo druhé auto a ani nezbude čas pořádně fotografovat.

Teď něco o ježdění. Čas od času někdo přijde a kouká na můj stařičký XRAY T1-H. Co neznáte Háčko? Ani se nedivím je to H jako Hybrid - neboť základ duralové díly, horní plato, přední parohy a celá přední náprava je z první T1, zadní náprava a tlumiče jsou z EVO2, spodní plato a zadní parohy jsou z RAYCERa. Středová volnoběžka je pryč a nahradila ji pevná osa, původní servoserver nahradil též tuningový. Ostatní díly jsou buď původní T1 nebo tuning jako náboje kol, zadní hrazdička nebo excentry horních ramínek přední nápravy.
Toto auto se chová kupodivu dosti neutrálně není až tak agresivní do zatáček. Osobně nemám rád příliš zatáčivá auta, dávám přednost mírné nedotáčivosti víc to vyhovuje mému jezdeckému stylu.

Asi se vrátím zpět k průběhu závodu. V kategorii Modified, kde jsem jel pak ve finále B jsem neměl s nikým žádný větší střet tedy konflikt než běžný závodní. Z mého pohledu proběhlo vše hladce a se svým výkonem jsem spokojen - vím, že nejsem žádná hvězda a vím též, že mé zlepšování již půjde velmi pomalu a mladí kluci co začali jezdit před nedávnem mě velmi rychle přeskočí vím to přesto bych s nimi rád závodil, ale ...
Ale jak se na to koukám tak se občas divím jak mě to může ještě bavit, když například někteří co při závodním incidentu ztratili ze svého auta transpondér se baví tím, že sestřelují své soupeře, kteří jsou o dvě kola vepředu a bojují o jiné lepší umístění než dotyčný. V této souvislosti byl dvakrát za sebou napomínám Jirka Janoušek a přesto pokazil závod svým soupeřům. Mnozí namítnou, že hledám samá negativa a proč vlastně o tom píšu. Že Jirka Janoušek je mladý, rychlý a že občas udělá nějakou chybku a do někoho vrazí atd. A nebo dokonce, že škodím těmito kritickými postřehy kategorii 1:10 ETCs - víte lidičky, že mě to vůbec nebaví - ani trošku mě to nebaví, radši bych psal o závodech na kterých bylo vše v pořádku, kde se bojovalo čestně a na čistotu boje dohlížel po celou dobu rozhodčí. Nikdo se nepozastaví, že nad tím, že na v podstatě bezvýznamný fotbalový zápas nejnižší třetí třídy okresního přeboru je delegován rozhodčí, který tento zápas řídí od prvního hvizdu až po ukončení zápasu tedy v 90 minutě (pomineme-li korupční aféry z minulého roku). Proč se spokojujeme jen se sledováním časomíry? Není to trošku málo? Nebo jsou naše závody ještě bezvýznamnější? Jedna věc je zajištění technických podmínek a druhá těchto sportovních a mám pocit, že ty sportovní silně pokulhávají za těmi technickými přitom to není ani o nic těžší zajistit. Na druhou stranu nejsem žádný beránek a jezdím jak mi situace dovolí ano i mě se stane, že někoho sestřelím a jsem připraven nést následky...

Když už jsem u "modifajtů" tak ve finále A mě samozřejmě zaujal výkonem Martin Hudý, ale ještě o maličko více Tomáš Kubica, který jezdil velice čistou stopu, vyhýbal se nájezdům na pokličky, které nekompromisně auto rozhodí a způsobí značnou ztrátu a mít v baterkách o nějaký ten milivolt a miliampér více, pak by s velkým úspěchem mohl bojovat o příčku nejvyšší.

1:18 off-road - MINI-T - velmi zajímavé závody a zpestření poměrně "sterilních" onroadu. Bohužel Losi MINI-T tak jak je ze stavebnice, není kvalitou zvláště kovových dílů (plasty jsou v pohodě - ramena atd.) určeno k závodění - říkám to s veškerou zodpovědností a zkušenostmi z pěti závodů. Je problém se servosaverm odchází servo, spojovačky jsou velmi měkké a po korektním skoku a dopadu se velmi lehce ohnou. Kloubky snadno vyskakují z kulových čepů, ale tragédie je materiál použitý na zadních unašečích kol, lámou se dalo by se říci jak na běžícím pásu. Toto vše by měl řešit nový model MINI-T Pro. A další modely ať již ASSO RC18 4WD nebo připravovaný XRAY M18T - kdybych s MINI-T skákal a "vyváděl" různé blbinky jako Jura Hudý s XRAY M18T asi bych ho odnesl z dráhy "v igeliťáku" po částech.

Pátý závod GP Třebíč skončil zde jsou výsledky jednotlivých kategorii:

Masters.cz
Modified

Modified
1	Hudý Martin
2	Bok Michal
3	Kubica Tomáš
4	Kořínek Roman
5	Lipták Tomáš
6	Hudý Juraj
7	Lipták Igor
8	Malatinský Oskar
9	Zvára Martin
10	Zavadil Marek
11	Janoušek Jirka
12	Sloboda Anton
13	Čech Stanislav
14	Lexman Robert
15	Toman Jiří
16	Toman Vladimír
17	Dudák Luboš
18	Hola Ladislav
19	Ruber Lukáš
20	Pospíchal Antonín
Masters.cz
Standard

Standard
1	Zvára Martin
2	Parák Vít
3	Vlahovič Igor
4	Sobotka Dušan
5	Groch Oldřich
Masters.cz
Hobby

Hobby
1	Ošmera Petr
2	Švihraň Miloš
3	Boor Matěj
4	Boor Tomáš
5	Groch Jiří
6	Kůrka Martin
7	Saturka Miloš
8	Dohnal David
9	Řidký Ivo
Masters.cz
MINI-T

Mini-T
1	Dvořáček Dušan
2	Toman Jiří
3	Sobotka Dušan
4	Hola Ladislav
5	Mlčák Ladislav
6	Hatar Tomáš
7	Ošmera Petr
Masters.cz
nejlepší junioři

Celkové vyhlášení výsledků proběhlo v důstojné a přátelské atmosféře. Mnoho závodníků, kteří se nedostali "na bednu" byli asi mile překvapeni, že si z Třebíče odvezou pěknou cenu, jak je již nějaký rok v Třebíči tradicí - jistě je to vhodnější než, že vítěz bere vše.

Tímto závodem v podstatě skončila na Moravě zimní sezóna a všichni se již připravují na léto. Věřím, že se dobře připraví na letní sezónu nejen závodnící, ale i organizátoři a pořadatelé jak již MČR, ale i všech ostatních pohárových závodů a přispějí k jejich pohodovému a korektnímu průběhu.


Celkové výsledky seriálu GP Třebíč.

Masters.cz
Modified

Modified
1	Hudý Martin
2	Bok Michal
3	Kubica Tomáš
4	Lipták Tomáš
5	Lipták Igor
6	Hudý Juraj
7	Malatinský Oskar
8	Zvára Martin
9	Zavadil Marek
10	Čech Stanislav
11	Janoušek Jirka
12	Sloboda Anton
13	Lexman Robert
14	Dudák Luboš
15	Pospíchal Antonín
16	Ruber Lukáš
17	Kořínek Roman
18	Toman Vladimír
19	Tlustý Martin
20	Toman Jiří
21	Hola Ladislav
22	Strupek Václav
23	Kreslík Michal
24	Rajdus Tomáš
25	Povinec Jozef
26	Jelínek Petr
27	Novický Vojtěch
28	Kořínek Martin
29	Muff Erik
30	Hamák Zdeněk
31	Rajdus Michal
32	Mára Jiří
33	Schwarz René
34	Štěpnička Peter
35	Moučka Petr
Masters.cz
Standard

Standard
1	Tlustý Jiří
2	Zvára Martin
3	Vlahovič Igor
4	Parák Vít
5	Sobotka Dušan
6	Groch Oldřich
7	Magda Pavel
8	Pekař Zdeněk ml.
9	Mikuš Karel
10	Mikuš Karel
11	Toman Jiří
12	Groch Jiří
13	Berka Martin
14	Svoboda Tomáš
15	Peška Milan
16	Drmola Pavel
17	Pavlovec Jiří
18	Zimmermann Petr
Masters.cz
Hobby

Hobby
1	Ošmera Petr
2	Saturka Miloš
3	Boor Matej
4	Boor Tomáš
5	Švihraň Miloš
6	Groch Jiří
7	Dohnal David
8	Čermák Jiří
9	Řidký Ivo
10	Kurka Martin
11	Pekař Zdeněk
12	Chvátal Pavel
13	Zimmermann Zdeněk
14	Štalmach Roman
15	Šustr Michal
16	Pavlovec Tomáš
17	Hatar Marek
18	Drmola Pavel
19	Groch Oldřich
20	Zimmermann Petr
21	Zimmermann Petr jun.
22	Berka Martin
Masters.cz
MINI-T

MINI-T
1	Toman Jiří
2	Dvořáček Dušan
3	Hola Ladislav
4	Sobotka Dušan
5	Mlčák Ladislav
6	Zimmermann Petr
7	Ošmera Petr
8	Ošmera Petr
9	Skopal Radek
10	Hatar Tomáš
11	Vostál Božetěch
12	Hamák Zdenek
13	Ošmera Petr
Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport