Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - čtvrtý závod

Dalšího závodu GP Třebíč v pořadí čtvrtého, tentokráte bez Martina a Juraje Hudý, kteří hájili barvy Teamu Xray na prestižním závodě SNOWBIRD se zúčastnilo celkem 42 závodníků (Modified - 20, Standard - 9, Amatér - 6 a MINI-T - 7). Ve velmi poklidné atmosféře a na perfektně postavené dráze se začal přesně v 9:30 kolotoč rozjížděk. Jelo se na šest skupin tak, že byl na vše relativně čas. Přesto mě opět udivila neznalost některých závodníků základních pravidel a povinností závodníka jako je například znalost nejen kanálů ale i frekvencí, které používá a které má náhradní. Ale zpět k rozjížďkám, žádné překvapení se nekonalo pole-position si v jednotlivých kategoriích vybojovali: Modified - Michal Bok, Standard - Jiří Tlustý, Amatér - Svihran Miloš, MINI-T - Dušan Dvořáček.

Finálovky měly též poklidný charakter až na kategorii Modified skupina finále A, ke které se vrátím. V kategorii Amatér velmi dobře zajel Petr Ošmera, ale na vítěze Miloše Svihrana to ještě nestačilo.

V kategorii MINI-T tentokráte kraloval Dušan Dvořáček, který vyhrál první a druhé finále a stal se jasným vítězem. Ve třetím finále již jen závodil pro radost. O druhé místo bojoval Jirka Toman a Ladislav Mlčák, který měl tentokráte více štěstí a skončil druhý.

Jiří Tlustý v kategorii Standard předvedl velice slušný výkon a s přehledem vyhrál před Martinem Zvárou a stále se lepšícím Vítem Parákem jemuž změna podvozku rozhodně prospěla, třetí místo je rozhodně velmi dobrým výsledkem. Čtvrtý tentokrát skončil Igor Vlahovič.

A dostáváme se ke kategorii Modified, kde byl favoritem Michal Bok, ale ostatní závodníci se s tím rozhodně nechtěli smířit zvláště pak Roman Kořínek jezdící s novým podvozkem Corally RDX a ani Tomáš Kubica, své k tomu chtěl říci i dravý Tomáš Lipták. První finále vyhrál Michal Bok a celé proběhlo celkem v klidu. Druhé finále bylo tak trošku divadlem, kde se v hlavní roli představil trenčínský Igor Lipták a ve vedlejší Radek Bok. Nutno podotknouti, že v tomto finále některá auta více létala mino trať a strkanic bylo víc než ve všech kategoriích dohromady. Igor po jedné takové "létající strkanici" seskočil z tribuny pro závodníky a šel něco výraznými gesty a velmi kořeněnými výrazy vysvětlovat rozhodčímu a řediteli závodu Radku Bokovi. Proběhl dialog, kterému přihlížející dávali evidentně přednost před děním na trati kde finále právě skončilo. Kdo čekal, že třetí finále půjde ve šlépějích druhého, byl těžce zklamán. Závodní duch přece jen vyhrál a díky tomu bylo na co koukat. Před zraky přihlížejících se odehrál nádherný dvouminutový souboj Michala Boka, Romana Kořínka a Tomáše Liptáka. Po startu šel do vedení Michal Bok následovaný Tomášem Liptákem a Romanem Kořínkem. Michal mírně poodjel dvojici Tomáš, Roman, která jela "lexan na lexan". V následujícím kole ještě náskok mírně zvýšil a souběžně Roman v podstatě tlačil Tomáše před sebou. V dalším kole Michal chyboval a rázem se ocitl třetí. Vedl Tomáš před Romanem s mírným odstupem pak stíhal tuto dvojici Michal. V dalších kolech dostihl Michal Romana čehož využil Tomáš a kousek této dvojici poodjel. Michal se ocitl během následujících kol několikrát těsně vedle Romana, ale Roman svoji pozici vždy uhájil. Pokud už se Michal dostal před Romana v následující zatáčce již bylo vše při starém. Rozestup prvního a třetího byl maximálně tři metry. V tomto okamžiku chyboval Tomáš - najel na pokličku a jeho model putoval mimo dráhu a vedení se ujal Roman, ale i on chyboval a do vedení se dostal Michal a již nedal nikomu šanci ve zbytku finále - kdy do konce mohly chybět tak dvě minuty. Nádherný souboj - jen houšť a větší kapky.


Výsledky - top 3:

Modified
1. Michal BOK
2. Roman KOŘÍNEK
3. Tomáš KUBICA

Standard
1. Jiří TLUSTÝ
2. Martin ZVÁRA
3. Vít PARAK

Amatér
1. Miloš Svihran
2. Petr OŠMERA
3. Martin KǓRKA

NIMI-T
1. Dušan DVOŘÁČEK
2. Ladislav MLČÁK
3. Jirka TOMAN

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport