Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MJS Cup 23.6.2018

Hlavní foto

Dnes jsem odjel poslední závod s podvozkem XRAY T4 2016 s motorem LRP X20 4,5T. Podvozek super, ale když jedu rychlou kategorii, pak musím mít pneu ve velmi dobrém stavu. Jinak je problém s adhezí. Pokud jsem jel kategorii TC Stock, tam to bylo lepší pro šasi samotné, protože tam nebyl takový nápor na hybné části.

Nicméně podvozek je hodně kvalitní a nechá si toho líbit opravdu hodně. Dnes jsem v podstatě dojel na stav pneumatik. Se silným motorem to přestalo stíhat. Ale i tak jsem si závod užil. Až na ten studený vítr.

A proč jsem se rozhodl pro změnu kategorie ? To mě napadlo po zapůjčení HOME MADE podvozku Miloše Pokorného. Navíc jsem již F1 jezdil, ale to už je dávno. A protože jsem dal řeč s Mirou Melounem, vypadá to na návrat k F103 Tamiya. Pokud se chci svézt, stačit to bude. Jen to pak překopat na zimu, abych se vlezl do některé z kategorií, protože F1 Open se asi nikde nepojedou. Ale to se dořeší.

Jinak dnes opět 3 kvalifikace a 4 finálové jízdy. Takže si to každý do sytosti užil. Každá kategorie měla zase svého favorita.

 

F1 Efra

Zde se dnes sešlo 7 pilotů. Samozřejmě se dalo očekávat, že Lukáš Hoch opět vyhraje kvalifikace a pak i finále. A bylo tomu tak. Ale za ním to bylo velmi vyrovnané v podobě Marka Sovy, Tomáše Sovy a Svetlina Douhlevského. Toník Pospíchal se čertil, že není informován o nadcházející jízdě. Ale pak bylo vše v pořádku. Jezdí stále dobře, pokud jej model poslouchá. Zdeněk Ajmut jel opět na pohodu.

1. Lukáš Hoch
2. Tomáš Sova
3. Marek Sova

 

GT Pro

Nejobsazenější kategorie. 8 pilotů. Opět přijel Roman Krejčí s podvozkem Corally a opět mu to neskutečně jelo. A tak nedal nikomu šanci. Za ním se v kvalfikacích utvořila trojice vyrovnanýc pilotů: Daniel Urban, Jaromír Sattler a Jiří Groch. I zde jel Toník Pospíchal a občas na jízdu spěchal. Miloš Pokorný má funkční podvozky vlastní konstrukce, ale hůře se s nimi jezdí dle majitele. Ve finále opět dominoval Roman Krejčí před soupeři a na dráze se proháněl bez nutnosti nějak se snažit soupeře udržet za sebou.

1. Roman Krejčí
2. Daniel Urban
3. Jaromír Sattler

 

F1 Open

5 jezdců. Tomana Vladimíra bohužel potrápili soupeři a i technická závada ve finále. Proto nestačil na první dvojici. Nicméně kvalifikace vyhrál Tomáš Sova a v těsném závěsu dokroužil Miroslav Meloun. Zde jsou volná technická pravidla, a tak je na jezdci, co uřídí. Ale jelikož jsou F1 zadkokolky, je tam přeci jenom určitá hranice, kam lze zajít s rychlostí. Zde jsem mohl vyzkoušet jednu jízdu model Miloše Pokorného. A je potřeba hodně podvozek doladit. V pomalé rychlosti v pořádku, ale jak chce člověk jet rychle, se šasi nastane boj.

1. Tomáš Sova
2. Miroslav Meloun
3. Vladimír Toman

 

TC 4WD

Na závod přijel Matěj Šulc a jel tak, jak se od jezdce jeho formátu očekává. S přehledem vyhrál kvalifikace s obrovským náskokem a ve finále také neměl soupeře. Ale jel rychle avšak korektně. Za ním však začal závod samotný. Já, Marek Sova a kdyby to zatáčelo Lukáši Vrbovi, byli by jsme hned 3, kteří soupeřili o další stupně vítězů. Jenže zatímco se mi podařily kvalfikace a startoval jsem z druhého místa do finále... Pak postupně přestaly fungovat pneumatiky a já měl co dělat, abych udržel třetí místo. Marek Sova jel výtečně. Milan Novák byl na tomto závodě poprvé. Jel co mu síly stačily a snažil se soupeřů držet. Ale jednak neměl podvozek, který mu 100% fungoval a také řešil pneumatiky. Ale i tak posbíral nějaké zkušenosti do budoucna.

1. Matěj Šulc
2. Marek Sova
3. Igor Vlahovič

 

Zde máte krátké video a fotogalerii.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport