Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

GP Třebíč - 13.11.2004

K druhému závodu seriálu Grand Prix Třebíč se sjel rekordní počet závodníků. Ve čtyřech kategoriích se celkově zúčastnilo 58 jezdců – nejvíce byla zastoupena kategorie Modified – 27 závodníků, Standard – 10 závodníků, Amatér – 12 a MINI-T - 9 závodníků. Zvýšený zájem o GP Třebíč byl dán tím, že příští závod MČR se pojede na stejně postavené dráze jako se jel tento závod.

Rozjížďky jako již tradičně zahájila kategorie Amatér. Ve všech rozjížďkách suverénně zvítězil Roman Štalmach a vybojoval si nejlepší pozici na startu finálových jízd kategorie Amatér. Druhý postupoval Michal Sustr a třetí Matěj Boor.

V kategorii Standard byl průběh rozjížděk velmi podobný. Jirka Tlustý vyhrál tři rozjížďky, asi by vyhrál všechny čtyři neboť v druhé si zapomněl vzít transpondér – zvyk na personální je prostě zvyk na personální chip. Druhou rozjížďku vyhrál Martin Zvára jedoucí se zcela novým podvozkem ASSO TC4 i v dalších rozjížďkách si vedl velmi dobře a zajistil si druhou pozici na startu finále před Pavlem Magdou, který se mimo závodění staral ještě o obsluhu časomíry – myslím, že se ani chviličku nenudil.

10. Pavlovec Jiří

Rozjížďky v kategorii Modified by se mohly zdát dle výsledků taktéž jednoznačné, ale Martin Hudý musel o pole-position ve finále A tvrdě bojovat s domácím Michalem Bokem. Velmi dobře rozjížďky zajel Zdeněk Hamák, který skončil třetí za již zmiňovanou dvojicí. Za Zdeňkem skončil Juraj Hudý. Martin Kořínek skončil sice v rozjížďkách až šestý, ale to nejlepší si schovával do finále.

10. Lipták Tomáš

Podruhé se na start rozjížděk postavily malé off-road Losi MINI-T modely a na umělých skocích opět přilákaly k okraji dráhy početnou skupinu přihlížejících jak z řad závodníků z ostatních kategorií tak i příchozích diváků. První dvě rozjížďky vyhrál Jirka Toman a ve třetí již šetřil model do finále. Druhé postupové místo vybojoval Ladislav Hola a třetí velmi rychlý Dušan Sobotka.

V krátké pauze mezi kvalifikací a finálovými jízdami nastal čas na společné foto závodníků a dodatečné vyhlášení vítězů z minulého závodu.

Finálové jízdy stejně jako kvalifikaci zahájili závodníci kategorie Amatér tedy kategorie omezené jen motorem s devatenácti závitovou kotvou. Stejně jako v rozjížďkách dominoval ve finále A kategorie Amatér Roman Štalmach, který vyhrál první a druhé finále. Třetí finále vyhrál domácí Petr Ošmera, který se vlastně s Touring Car teprve seznamuje, v létě proháněl trucky po offroadových drahách. Ve svém druhém závodě vyhrál jednu finálovou jízdu – velmi dobrý výkon.

Finále B se pro účast jen dvou závodníku nejelo.

0

Finále kategorie Standard bylo daleko zajímavější a tvrdší než rozjížďky nebo i minulé závody. Možná by se dalo říci, že v některých momentech bylo té tvrdosti víc než dost, alespoň já jsem to tak z tribuny viděl. No nic. První finále vyhrál po chybě Jiřího Tlustého Pavel Magda. V dalších již Jirka chyby nedělal a vyhrál druhé a třetí finále. Maximum ze sebe a z nového ASSA TC4 dostal Martin Zvára a ve druhém a třetím finále dojel druhý a zajistil si celkově druhé místo před Pavlem Magdou.

19

Přihlížející finálovým jízdám kategorie Modified byli zvláště zvědavi na souboj Michala Boka s Martinem Hudým a zda do jejich souboje nezasáhne zkušený a velmi rychlý Martin Kořínek nebo Juraj Hudý a nebo některý z mladých dravých jezdců. Ale překvapení se až tak moc nekonalo, Michal Bok sice po boji vyhrál všechny finálové jízdy a nenechal nikoho na pochybách že umí. Druhý skončil Martin Hudý a třetí místo vybojoval vyrovnanými jízdami zvláště v prvním a druhém finále Martin Kořínek.

12

V kategorii MINI -T si Jirka Toman spravil chuť z ne příliš vyvedeného závodu v kategorii Standard, vyhrál všechny tři finálové jízdy před zkušenými závodníky Dušanem Sobotkou a Dušanem Dvořáčkem.