MJS Cup 12.5.2018 online

Dnes jsem přijal pozvání na první závod seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohy na dráze brněnského klubu.

Účast na dnešním závodě bude komorní. Důvodem může být i souběžný závod elekter v Prostějově, kde se jede XRS. Ale tady je i v malém počtu pohoda a závod se vždy vydaří.

Já jsem poprvé jel s podvozkem na asfaltu v rámci tréninku a zdá se mi to příliš rychlé. Zřejmě za to může těžší převodový poměr na motor LRP X20 4,5T a taky větší dráha, jak bývá na koberci.

Konkurence v mé kategorii bude zajímavá a jsem zvědav, jak se soupeři poperou s extra rychlou dráho zde v Bosonohách.

""
Roman Krejčí zavítal na tento závod

Volný trénink je do 9:45. Pak proběhne rozprava a po 10. hodině závod započne.

Přípravy na závod vrcholí. Závodníci ladí modely tak, aby na nacukrované dráze držely co nejlépe.

Pořadatel zařídil malé občerstvení, nyní probíhá prezentace do závodu.

David Měšťan zjistil problém na motoru a nyní se rozhodl alespoň jet motor Stock 17,5. Původně chtěl pouze dělat mechanika Jakubovi Daleckému.

Vypadá to, že zde je účast přece jen vyšší, jak dnes v Prostějově. Mám o však pouze z doslechu.

""
Rozprava

Miloš Pokorný si nechal na první kvalifikaci jízdy F1 EFRA dát na model GoPro 5 Session. Uvidím, co se mu podaří zachytit. V galerii máte skupiny pro kvalifikace.

První kvalifikace F1 EFRA je za námi a máme zde prvního favorita – Tomáše Sovu. Ovšem adeptem na vítěze je Lukáš Hoch.

Nejvíce obsazená je kategorie GT.

Zde je záběr z modelu Miloše Pokorného, který vezl GoPro 5 Session.

A jak to vypadá po prvním kole kvalifikací ?

F1 Efra: v čele Lukáš Hoch s náskokem jednoho kola na další soupeře

F1 Open: Miroslav Meloun porazil největšího soupeře Tomáše Sovu. Ten však ztratil po drobných kontaktech s Milošem Pokorným

GT: s podivem, ale na tabuli výsledků vidím Miloše Pokorného jako vítěze. Naopak Roman Krejčí najel pouze 9 okruhů. Zajímavé výsledky

TC: Jakub Dalecký dobře naladil a já asi budu muset zkusit nějak lépe jezdit. Jedu na jistou, ale ztrácím. Zato jsem nebyl na střeše. David Měšťan s modelem TC Stock čtvrtý, což není vůbec špatný výsledek

Miloš Pokorný do druhé kvalifikace opravdu startoval jako první, takže skutečně první kolo zvítězil. V dalším kole se již do čela dostal Roman Krejčí, což se dalo očekávat.

Já jsem zkusil kola, co se jela na koberci MČR a ta se rychle přehřála a já na trati spíše driftoval, než závodil. Vracím tam zpět HOT RACE 32.

Jakub Dalecký v TC Modified zvítězil s naprostou převahou.

První kolo finálových jízd je za námi.

F1 EFRA ovládl Lukáš Hoch před Tomášem Sovou a třetím Martinem Janíčkem.

F1 Open patřila Tomáši Sovovi na kterého nestačil ani výborně jedoucí Miroslav Meloun. A pozor !!! Miloš Pokorný dojel třetí.

GT jela v rytmu Romana Krejčího.

TC byla ve znamení souboje Jakuba Daleckého a Igora Vlahoviče. Ten si myslel, že již závod skončil a polevil v tempu. A tak Jakub si dojel pro prvmí místo. Třetí pak Marek Sova.

""
Start finále GT

Jdeme na druhé kolo finálovek.

Lukáš Hoch se stal celkovým vítězem kategorie F1 EFRA.

Roman Krejčí se přijel pro vítězství v kategorii GT.

Jakub Dalecký je vítězem TC 4WD.

V TC byla poruchovost modelů velká – nedojel jízdu ani Marek Sova a taktéž Tomáš Sova.

Nakonecse jedou 4 finálové jízdy. Ale já už jsem časově napjatý. Takže nyní odjedu třetí kolo a končím. Vyhlášení vítězů již bude beze mne.