Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč - 16.10.2004

Tak nám začala halová sezóna, první závod Czech Cup se uskutečnil minulý týden v Kolíně a o této sobotě se konal první závod seriálu GP Třebíč.

Přechod z asfaltu a poměrně širokých drah pod střechu na koberec byl dle výrazů ve tvářích některých jezdců přímo utrpením. První tréninky a rozjížďky byly poznamenány mnohými kolizemi ať už mezi jezdci samými nebo střety s ohraničením dráhy, ale nutno říci že s každou odjetou rozjížďkou si i méně zkušení závodníci zvykali.

V kategorii Modified sváděli souboje o pole-position Martin Hudý, Michael Bok a Václav Strupek. Martin Kořinek jen smutně těmto závodům přihlížel neboť si doma zapomněl jednu zásadní a podstatnou věcičku do modelu, ale určitě se nenudil dokonce se ujal role časomíry v kategorii Mini-T. Ale zpět ke kategorii Modified, nejlepší postavení z rozjížděk na startu finále a vybojoval Martin Hudý. Dobré postavení na startu - základ úspěchu a Martin takovéto výhody dokáže využít.

Do kategorie Standard přestoupil Jiří Tlustý a hned by tu měl absentující Standa Němeček důstojného soupeře. Ale co nebylo teď muže být příště. Příchodem takovýchto jezdců do této kategorie se její úroveň rapidně zvyšuje a to je jen dobře. Ve finálových jízdách nedal Jiří Tlustý nikomu šanci a tento závod vyhrál.

V kategorii Amatér se velmi dobře uvedl Miloš Saturka, ale nedokázal zvítězit.

Hodně diváků okolo trati měli závodníci v nové kategorii mini trucků MINI-T. Přesto, že startovalo pouze 6 modelů mohli diváci sledovat pěkné skoky a souboje kolo na kolo. Všichni co v této kategorii závodili si pochvalovali adrenalinový zážitek. Všichni doufáme, že příště se postaví na start více modelů. Mimochodem nejlepší postavení na startu finále si zajistil Jirka Toman a i on dokázal této výhody využít, vyhrál dvě finálové jízdy a zajistil si vítězství v této kategorii.

Trošku mě překvapili někteří závodníci prchající hned po své finálové jízdě do auta a domů. Přesto, že závody měly dobrý spád a nedošlo k žádnému většímu zdržení čas posledního finále se blížil osmnácté hodině možná, že pro někoho je to již pozdě, ale kdo přijíždí na závody musí počítat i s takovouto eventualitou. Je vcelku nesportovní nepočkat na vyhlášení vítězů. I z tohoto důvodu bylo vyhlášení vítězů přesunuto na rozpravu dalšího závodu, což se mi osobně vůbec nelíbí. Závody mají být zakončeny (pokud je to možné) vyhlášením vítězů a potvrzením tím platnosti dosažených výsledků, proto ani tady výsledky neuvádím.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport