Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

GP Třebíč 2003-2004 - poslední závod

K sobotnímu závodu, poslednímu v celém seriálu, Grand Prix Třebíč se sjelo 46 závodníků ve třech kategoriích. V kategorii Modified startovalo 19 závodníků, v kategorii Super Stock 10 závodníků a v kategorii Amatér startovalo 17 závodníků.

Úderem půl desáté začal kolotoč kvalifikačních rozjížděk na zajímavě postavené dráze. Levá polovina z pohledu závodníků, která navazovala na na konec rovinky byla hodně široká a též velmi rychlá, ale přes střed přecházela do užší a daleko více technické části napravo. Jisté problémy způsobovala závodníkům vlásenka při přechodu z rychlé do technické části dráhy.

Zvědavost a jisté očekávání se ubíralo k Michalu Bokovi, který poprvé závodil s novým podvozkem Tamiya.

Rozjížďky:

Kategorie Amatér: Již v rozjíďkách na sebe upozornil Roman Štalmach, který se poprvé zúčastil GP Třebíč. Velmi pěkně rozjížďky zajel také Karel Mikuš jun., který taktéž startoval poprvé v této kategorii na GP Třebíč.

Kategorie Super Stock: V této kategorii se poprvé v Třebiči představil Standa Němeček a jako horký favorit to neměl vůbec jednoduché na paty mu šlapali Martin Zvára, Miloš Magda a Tomáš Juřík bojující o celkové prvenství v celém seriálu závodů GP Třebíč Super Stock. O velké vyrovnanosti celého startovního pole svědčí i třetí kvalifikační jízda druhé skupiny kdy v cíly po pěti minutách měli všichni závodníci 20 kol a rozestup prvního a posledního byl 12 vteřin. TQ nakonec vybojoval Martin Zvára před Standou Němečkem.

Kategorie Modified: Postavení na startu pro finálové jizdy po rozjížďkách bylo Martin Hudý, Vašek Strupek a Michal Bok. Michal Bok od první rozjížďky ladil nový podvozek a hledal spravné vyvážení a grip, navíc ho postihly i technické problémy a musel opravovat a tak třetí místo bylo dá se říci uspokojivé.

Po krátké přestávce začaly finálové jízdy. V kategorii Amatér potrvdil Roman Štalmach své výsledky z kvalifikace a tento závod vyhrál před Karlem Mikušem jun., třetí skončil Karel Mikuš. O celkovém vítězi GP Třebíč v kategorii Amatér rozhodovala místa za touto vítěznou trojkou stabilními výkony v celém seriálu si celkové vítěztví zajistil slovenský závodník Peter Štěpnička před juniorem Honzíkem Zvárou a Jiřím Grochem.

Ještě si dovolím poznámku na okraj k této kategorii: všichni závodníci v této kategorii dobře věděli jak se utvářela pravidla - technická pravidla, od závodu k závodu, respektive od čtvrtého závodu. První polovina, tedy do třetího závodu, byla bez jakéhokoliv omezení od čtvrtého závodu si jezdci sami dohodli jiné motory. Ovšem pokud pořadatel udělí v průběhu celého seriálu nějkou technickou vyjímku, která nikoho zásadním způsobem nezvýhodní, respektive umožní vůbec závodníkovi startovat, tak je to považováno za svaté a není potřeba se kvůli tomu urážet nebo šířit nesmyslné vášně. Dále je potřeba říci: pokud si někdo stěžuje že předjíždí slabší o třetí ... páté kolo a začínající závodník neuhne tak, jak si předjíždějící představuje, měl by tento místo spílání pomýšlet na jinou vyšší kategorii a nejezdit v kategoii pro začínající jezdce, kde lze i s takovýmito střety počítat.

Ve finále kategorie Super Stock jel na vítěztví Standa Němeček, ale vyhrát potřebovali jak Martin Zvára tak i Miloš Magda. Bohužel po druhé jízdě odstoupil další z aspirantů na celkové vítěství Tomáš Juřík. Finále vyhrál po boji Standa Němeček před Martinem Zvárou a Milošem Magdou. Standovo vítěztví a třetí místo Miloše Magdy stačilo tomuto závodníkovi k vítěztví v celém seriálu GP Třebíč kategorie Super Stock. Konečné pořadí posledního závodu 1. Standa Němeček, 2. Martin Zvára, 3. Miloš Magda.
Konečné pořadí 1. Miloš Magda, 2. Martin Zvára, 3. Tomáš Juřík.

V kategorii Modified vyhrál každé finále vždy někdo jiný. V prvním finále dominoval Martin Hudý. Ve druhém finále musel Martin po kolizi odstoupit a finále vyhrál i když s kusem štěstí v posleních vteřinách stále se lepšící Michal Bok. Třetí finále se stalo kořístí Václava Strupka. Po přepočítání výsledku bylo konečné pořadí 6. závodu v kategorii Modified následující: 1. Martin Hudý, 2. Václav Strupek, 3. Michal Bok.
Konečné pořadí GP Třebíč v kategorii Modified: 1. Martin Hudý, 2. Michal Bok, 3. Václav Strupek.

Co říci závěrem, GP Třebíč pořádáná v nové prostorné sportovní hale v Okříškách se od ostatních ročníků Kelcom Cup, Yashica Cup pořádaných RC Autoklubem Třebíč lyšila v mnoha aspektech. Tím nejdůležitějším byl bezesporu nový koberec o rozměrech plochy 16x32 m, dále pak nové, bezpečné rozhraničení, velká, stabilní tribuna pro závodníky a samozřejmě příjemné prostředí sportovní haly.

Poděkování patří všem členům RC Autoklubu Třebíč za přípravu závodů, zvláště pak Radkovi Bokovi. Speciální poděkování patří starostovi Okříšek Ing. Josefu Kulovi.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport