Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Kelcom Cup a premiéra mého XRAY T1


Panoramatický sníměk tratě vyhotovil a zaslal Radek Měšťan

Sobotního závodu se zúčastnilo 32 závodníků, z úplné špičky chyběl snad jen Aleš Pelikán. Přes počáteční problémy s počítačem měly závody svižný spád. Jelo se v pěti skupinách po 6 až 7 závodnících. Trať byla opět rychlá se všemi prvky, které by neměly chybět: dlouhá rovinka, dlouhá široká zatáčka, vracečka 180o, utahující se zatáčka a rychlá šikana. Můj osobní názor, že tak nějak by měla vypadat moderní rychlá trať na koberci bez zbytečných vymyšleností, které stejně nevedou k ničemu pozitivnímu.
V pátek při tréninku jsem poprvé postavil XRAY T1 na koberec a první dojmy "po vyjetí dvou baterek", když jsme před 23 hodinou končili jsou veskrze pozitivní. Auto se chová dle očekávání. První čeho se nedalo nevšimnout je řízení. Použil jsem staré servo (Graupner DS 8025), které jsem měl na Yokomu, přesto řízení je přesnější a možná to je jen subjetivní dojem, že až nyní se výrazně projevila rychlost tohoto serva. Další projev, na který si budu muset zvyknout je ostřejší zatáčivost. Též jsem vyzkoušel středovou volnoběžku, ale pak jsem ji utažením vyřadil a jezdil jsem i ve vlastním závodě "na všechny 4 stejně". Další postřeh o XRAY T1 v sekci Setup/Tuning.

Ve vlastním závodě jsem jel v pohodě. O co jsem se nejvíc snažil bylo nebourat, což jsem splnit a jsem se svým výkonem celkově spokojen. Nyní už je to jen v rychlosti, možná že bych byl i v těchto závodech rychlejší, ale zdradily mě baterky. Jel jsem s vybíranými NiCd 2400, ale nestačily. V prvních dvou rozjížďká jsem jel asi víc jak půl minuty na umírající baterky což mě stálo kolo, možná i dvě. Pak jsem dal menší pastorek a ubral na regulátoru - pak baterky vydržely, ale auto bylo lenošný a nejelo jako v prvních dvou rozjížďkách. Postupoval jsem jako osmý do C finále. Jako nutnost vidím NiMH 3000.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport