Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
https://www.EuAutodily.CZ

Vzpomínky…Výročí – 6.leden 1990

Hlavní foto

Dovoluji si připomenout jednu událost, která byla kdysi velice důležitá, v současné době se bere jako samozřejmost.

Už  je to víc jak jedna generace (28 let), kdy jsme se s Jardou Červenkou v prosinci 1989 dohodli, že už dál nechceme být součástí modelářského svazu a vytvoříme samostatnou organizaci. Prohlásili jsme se (my dva!) za přípravný výbor  Československého RC autoklubu, napsali „Prohlášení s pozváním…“a rozeslali ho na RC autokluby po celé republice.

No a 6.ledna 1990  v Městečku n/Sáz. se zástupci asi 50-ti RC autoklubů dohodli na vytvoření samostatné organizace – RC autoklubu ČSFR. Dál už to bylo na mě. Soutěžní pravidla se převzala z PEJ, ve Zlíně se založil účet v České spořitelně, napsal jsem první Stanovy a zaslal s žádostí o registraci organizace ( klubu ) na ministerstvo vnitra do Prahy. Potřebovali jsme se ale především zajistit ekonomicky. Mohli jsme být samostatní a „žít“ z členských příspěvků, nebo se stát součástí Českého autoklubu. Další možností bylo začlenění do STSČ ( Sdružení technických sportů a činností ). To se stalo novou organizací po zrušení Svazarmu  ( 24.března 1990 ve Zlíně ) a sdružovalo technické sporty, do té doby ve Svazarmu začleněné. 10. května 1990 jsem byl pozván na zasedání Prezidia STSČ v Praze, abych obhájil žádost o začlenění a představil činnost našeho klubu. V Praze jsem byl od rána, ale na jednání mě pozvali až odpoledne. Měl jsem připravenou písemnou obhajobu a navíc jsem si sebou přivezl i RC auto 1:8. I to nám nakonec pomohlo k tomu, že nás do STSČ přijali, jako sedmnáctý klub.

Už před tím – 12.dubna – jsem obdržel pozvání od prezidenta EFRY ( evropské organizace RC aut ) pana Van der Lindena na zasedání Prezidia EFRY v listopadu v Bruselu. A zároveň pozvání našich závodníků na Mistrovství světa družstev v létě do Turkheimu v Německu. V Německu jsem se s panem Van der Lindenem setkal osobně.

Do Bruselu jsem v listopadu odjížděl s tlumočníkem, autem po vlastní ose. Přivítání bylo úžasné. Na začátku jednání prezidia vyzval pan Linden ostatní účastníky aby povstali a potleskem přivítali přátele z Československa, kteří se členy EFRY stali před několika měsíci, jako první ze států bývalého socialistického bloku.

Podrobněji k událostem v roce 1990 na masters.cz – Seriál – Vzpomínky na začátky – rok 1990

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
RC obchoďák
Krátké zprávy

26.09.2017 - Tímto bych chtěl poděkovat společnosti Kopecký RC za dosavadní podporu tohoto webu.
- Igor Vlahovič -


26.09.2017 - Závěrečný závod MJS Cup Brno + vyhlášením celkových výsledků za rok 2017 se jede (po sobotních spalovácích + Veteráni ) v neděli 1 října. Bude hezky nagumováno.
- Jiří Groch -


03.09.2017 - Dnešní závod Kopecký Cup onroad je zrušen. Náhradní termín je stanoven na 24.9.2017. Opět na dráze v Blansku.
- Jaroslav Kopecký -


05.08.2017 - Ahoj vsem, loni byly nejake hlasy o tom, ze by si nekdo chtel zajezdit v Blansku. Mame tam zavod elekter 12.8.2017, tak mne napadlo, ze by tam slo udelat jednu skupinu pro spalovaky veterany IC1/8 jako volne pojezdeni s vyhlasenim vysledku finalovky. Pokud by mel nekdo zajem, prosim napiste mi co nejdrive, domluvit bych to s Pavlem Magdou. Potreboval bych to vedet opravdu co nejdriv a kdyz bude treba 6 aut, tak by to bylo fajn. Konec hlaseni a pekny den preje Roman alias Peter Revson
- Roman Krejčí -


10.06.2017 - Dnešní akce na Masarykově okruhu se s ohledem na vývoj počasí zrušila. Zítra by mělo již vše proběhnout dle plánu.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport